Autor Wątek: DPF FULL Visit Dealer  (Przeczytany 7601 razy)

Offline Paki_GD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 96
DPF FULL Visit Dealer
« dnia: Czerwiec 13, 2018, 21:22:44 pm »
No i pojawiło mi się dzisiaj coś takiego, jak w tytule. Czerwony komunikat i bursztynowy znak silnika na desce. XF 3.0 240koni 2013. Zauważyłem że ubyło mi dzisiaj trochę paliwa w szybkim czasie a dużo nie jeździłem. Nie było wcześniej żadnego komunikatu bursztynowego o wypalaniu czy coś. A może też przesłonił go bursztynowy komunikat o niskim stanie płynu do spryskiwaczy.
     Pytanie czy pojeździć w nocy na niskim biegu i wysokich obrotach i problem się rozwiąże, czy też tylko serwis i 1000pln w plecy.

Ktoś miał coś takiego i sobie z tym poradził?

Czy tylko serwis?
był
X-Type 2.0 D SE 2004
Jest
X-Type 2.0 D SE 2005
XF 3.0  D 2013 Premium Luxury

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: DPF FULL Visit Dealer
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2018, 23:42:21 pm »
Spróbować można. Jak nie pomoże to nie serwis tylko ktoś kto ma dobrego kompa i włączy procedurę wypalania. Aha, przed procedura filtr i olej do wymiany.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: DPF FULL Visit Dealer
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2018, 01:16:14 am »
U mnie nic się nie świeciło a DPF był zapchany - silnik zatarty i do wymiany (jaki ładny rym!)
Lepiej wydać tysiąc na DPF-a niż Jaguar nieść na plecach! (rym + metafora ;)
Jeżeli przebieg masz koło 100 kkm to chyba już nie będzie co wypalać...

Offline Paki_GD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 96
Odp: DPF FULL Visit Dealer
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2018, 01:28:24 am »
U mnie przebieg 180k. Zadzwonię chyba z rana do dilera na 25 czerwca byłem umówiony na servis, może da się przyspieszyć i wszystko zrobię za jednym przysiadem.

Sprawdziłem stan oleju. Napisane OK ale stan full (pełna kreska)

Dzisiaj pojeździłem ponad godzinę i bez efektu (może się nie zainicjowało wypalanie , paliwa miałem 1,5 kreski)

Jestem na Jersey Channel Island nie na Mainland UK więc pozostaje mi chyba tylko servis, żadnego asa z dobrym kompem tu nie znajdę.
był
X-Type 2.0 D SE 2004
Jest
X-Type 2.0 D SE 2005
XF 3.0  D 2013 Premium Luxury

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: DPF FULL Visit Dealer
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2018, 12:47:52 pm »
Jedz do kogos i bez problemu ci wyczysci  . Ja tak miałem 4 tygodnie temu . Sà 2 dpf w 3.0 tdv6 . Srodek do czyszczenia o nazwie k2 , polski produkt .

Offline darekogl

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odp: DPF FULL Visit Dealer
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2018, 15:05:08 pm »
Juz kiedys pisalem na ten temat. Przegonilem go w nocy 6 razy po 5km do 200 na godz i ok.

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 432
Odp: DPF FULL Visit Dealer
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2018, 18:41:04 pm »
Gdzie są te 2 dpf-y U mnie jest na pewno jeden za skrzynią i odchodzą od niego kable, ten drugi w którym miejscu ? 3.0 275 KM

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: DPF FULL Visit Dealer
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2018, 19:40:27 pm »
Po lewej stronie . Anglik - wychodzi od strony pasazera - europejska wersja chyba po stronie kierowcy zaraz za turbinà

Offline Luckyy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • ...
Odp: DPF FULL Visit Dealer
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2018, 20:30:22 pm »
Jestem na Jersey Channel Island nie na Mainland UK więc pozostaje mi chyba tylko servis, żadnego asa z dobrym kompem tu nie znajdę.

Jeśli jesteś na Jersey to zapytaj tutaj:
9 Great Union Road
St. Helier, Jersey
m.me/Car.Care.Centre.Jersey
Zadzwoń +44 1534 721289
paul.ccc@hotmail.com
http://www.cccjersey.co.uk

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 432
Odp: DPF FULL Visit Dealer
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2018, 21:25:20 pm »
To zaraz za turbiną (owalna puszka) w wersji eu po str kierowcy czyli lewej to katalizator. Jak mu przyp.... po garach po górkach na niemieckiej 4 to aż w kolano mnie parzy tunel. U mnie na podziałce oleju, olej jest równo z ostatnią kreską stanu paliwa - od  prawej patrząc. Od wymiany nie rośnie, staramy się zawsze przedmuchać auto na autostradzie, po każdej miejskiej jezdzie. Na początku zalałem 2 razy środek k2 jadąc do polski i dobre paliwo tankuję na aralu ultimate przeważnie. Mówią, że powinno być bez problemu. Wydaje mi się, że takie auto na Polskę się nie nadaję..... Przynajmniej tam gdzie mieszkam w Pl radar na radarze i nie najedzie. Tylko benzyna. Kolega ma nowego mustanga eko i przy 52tkm filtr dpf mu się zatkał :-X więc zostaje rower....

Offline Paki_GD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 96
Odp: DPF FULL Visit Dealer
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2018, 22:33:45 pm »
Z tym przegonieniem kota to na Jersey ciężka sprawa, tutaj najdłuższa w miarę prosta droga ma 15km a prędkość maksymalna 40mil/h ok 70km/h. Nawet żeby przepalić kota na bursztynowym komunikacie to trzeba zrobić kilka nawrotów (tylko w nocy jak jest pusto na drogach).


Luckyy dzięki za info. Może podejdę tam w tygodniu popytam się o zakres usług i cennik, może na przyszłość będzie jak znalazł.

Póki co umówiłem się u Dealera JLR na poniedziałek na regenerację. Dwie roboczogodziny koszt ok 250GBP. Przyspieszyłem nieco serwis (olej i tak do wymiany) byłem umówiony na 25 czerwca. W poniedziałek zrobię wszystko za jednym przysiadem (mam nadzieję).

Do poniedziałku auta nie ruszam z miejsca.

Dziękuję wszystkim za pomocne informacje.
Też nie wiedziałem że w 3.0 są dwa DPF-y. Człowiek uczy się całe życie. :-)
był
X-Type 2.0 D SE 2004
Jest
X-Type 2.0 D SE 2005
XF 3.0  D 2013 Premium Luxury

Offline Tango

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Podkładki z Twoim zdjęciem
Odp: DPF FULL Visit Dealer
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2018, 23:17:32 pm »
Ale tych 15 km z prędkością 70 km/h nie można zrobić na niższym biegu? Bo chyba przy wypalaniu chodzi o obroty i stałą prędkość?
Paweł/ XJ 308/ 3.2/ 2001

Offline Paki_GD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 96
Odp: DPF FULL Visit Dealer
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2018, 00:23:15 am »
Tak właśnie zrobiłem  tryb S  , 3 bieg, (przy nawracaniu 2 bieg) , obroty około 3000.  Godzina takiej jazdy nie pomogła.

Ogólnie to zapalił mi się ten komunikat pierwszy raz po 8 miesiącach, tyle że od razu na czerwono.
8 miesięcy temu gdy zapalił mi się na bursztynowo niecałe 20min takiej jazdy rozwiązało sprawę
był
X-Type 2.0 D SE 2004
Jest
X-Type 2.0 D SE 2005
XF 3.0  D 2013 Premium Luxury

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: DPF FULL Visit Dealer
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2018, 00:52:10 am »
K2 w spreju wpuścić do dpf przez czujnik temperatury kilka razy az do konca z przerwami po 5 s  . Do obydwuch jeden sprej na dpf . A sà dwa . Zakrecic czujnik temperatury i odpalic silnik i tak ma chodzic . Az do skutku przez polowe dnia . Jak trzeba to uzyc nastepny sprej . Musi puscic . Inna opcja to wyciàgnàc dpfy i wysłac do mycia lub rozkroic i umyc kercherem  .

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 432
Odp: DPF FULL Visit Dealer
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2018, 11:15:50 am »
Nie ma 2 dpf ów !!! Jeszcze raz piszę, kolega mi radził żeby zawsze po zatankowaniu do pełna przegonił kota 10 min 3 tys obr i tak co tankowanie.