Autor Wątek: Sterowanie ładowaniem, oraz niedziałający kluczyk  (Przeczytany 1847 razy)

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Sterowanie ładowaniem, oraz niedziałający kluczyk
« dnia: Październik 02, 2018, 20:20:35 pm »
Witam! Mam problem z ładowaniem akumulatora. Samochód po kolizji jaguar xf 4.2 V8 2009r Na wyświetlaczu pali się kontrolka akumulatora, mechanik stwierdził że ładowanie jest tylko brak nadzoru nad ładowaniem, po podpięciu pod komputer. Prawdopodobnie uszkodzony jest moduł ładowania albo jego brak. Jeszcze jest problem z kluczykiem, nie działa zamek centralny( ani włączanie świateł i otwieranie bagażnika) odpala po włożeniu do slotu. Co odpowiada  za sterowaniem ładowania, oraz gdzie znajduje się moduł sterujący kluczykiem ?

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Sterowanie ładowaniem, oraz niedziałający kluczyk
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2018, 09:42:58 am »
VQM znajduje sie w bagazniku - modul w aluminiowej obudowie - jest odpowiedzialny za napiecie w aucie.
BSM jest na przewodzie minusowym od aku

Kluczyk moze wymagac poprostu wymiany baterii lub zaprogramowania.

Modul kluczyka znajduje sie na prawym dolnym slupku "a" od strony kierowcy.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Sterowanie ładowaniem, oraz niedziałający kluczyk
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2018, 10:50:35 am »
Przeszukałem Internet i nie mogę znaleźć tego modułu. Do samochodu mojego bagażnika nie mogę zajrzeć bo auto mam u mechanika. Jak ktoś mógłby wrzucić zdjęcie tego modułu ( w którym miejscu dokładnie się znajduję, i czy jest podłączony do akumulatora). Mechanik twierdzi że brak jest tego modułu. Przy moim akumulatorze nic nie jest podłączone tylko kabel plusowy i minusowy. Kupiłem samochód po kolizji więc nie wiem jak to wcześniej wyglądało

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Sterowanie ładowaniem, oraz niedziałający kluczyk
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2018, 11:29:19 am »
Witaj.

Wlasnie doczytalem ze Twoj jest z 2009 - nie bedzie tam VQM bo wystepuje w autach z systemem stop start.

BMS jest na minusowym kablu (zintegrowany z nim) - jest relatywnie maly, prostokatny - powinien byc zalozony na minusowa kleme i miec dodatkowy przewod (dwuzylowy) podlaczony mala wtyczka.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2