Autor Wątek: Xjs nie odpala  (Przeczytany 4615 razy)

Offline eclips

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Xjs nie odpala
« dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:46:31 pm »
Witam
Lakiernik trochę przedobrzył i odświeżając komorę silnika umył trochę komorę ,silnika nie mył ale teraz nie mogę odpalić auta,kontrolki są ,pompa słychać działa ale silnik nie odpala,coś zalało się ale mija 2 dzień i nie odpala,gdzie szukać przyczyny

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 277
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Xjs nie odpala
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2018, 10:16:46 am »
Jak myjesz to na chodzącym silniku - zimnym. Nie odpala czy ma iskrę czy  wtryski  działają  czy  w ogóle nie kreci - rok xjs-a?
I love and hate Jaguars

Offline eclips

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Xjs nie odpala
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2018, 23:36:24 pm »
witam
już odpalil,silnik nie był myty ,odswiezalem wewnętrzne błotniki  (komore silnika) i trzeba było odpiąć wszystko co do nich zamocowane,bylo pare kostek i ktoras musiala się zamoczyć plynem z chłodnicy bo dopiero po 2 dniach i 3 razy dmuchane i psikane wszystkie kostki w końcu odpal

ps.
1)jaki olej należy wlac do pompy od dachu bo gdzies mi przecieka i musze zalac żeby zdiagnozować
2)pedał gazu na samum pocztki ma zacięcie i jak go przesmarować i czym ?
3)czy wersje usa maja swiatla przeciwmgłowe bo nie pamiętam jak w poprzednim było a rozebrany mam caly bagażnik to bym pociągnął od razu kabel

ps. do ps.
to chyba mój najladniejszy jag xjs pod względem koloru

dzieki

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 277
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Xjs nie odpala
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2018, 07:39:18 am »
 ok ale Jaki kolor ?
akurat dzisiaj najomy dzwonił ze xjs z 1988 nie kreci .  Przez telefon stwierdziliśmy ze ma problem z masą . Przypomniałem sobie ze wiele xjs  miały problem z masa zamontowaną do "sanek"
 z lewej strony  koło chłodnicy wspomagania wspomagania kierownicy jest połączenie dwóch przewodów masy do sanek  jeden od karoserii drugi odchodzi do silnika. W Kalifornii niby jest sucho  ale zdarzały sie xjs  gdzie  w tym miejscu traciła masę . Czasami warto w tamtym miejscu odkręcić śrubę i  wyczyścić połączenia masy.
 olej do pompy  -dextron 3 lub lepszy.
oczywiście ze w xjs  miał podłączenia  do przednich świateł ( zresztą w USA wszystkie xjs z 1989 były wyposażone w przednie swatała przeciwmgielne  .  były to światła Hella . dokręcona pionowa śruba do zderzaka.  Końcówka do tych świateł jest  okrągła  czerwona , przewody  czerwono żółty  i czarny. . Jeśli nikt nie wyciął to moze jest schowana w przedniej dziurze dołu  przednich błotników.
 co do świateł przeciwmgielnych tylnych  w USA nie było . 
Co do przednich lamp hella  jestem ekspertem   nawet mam szkła do tych lamp , nigdy Hella nie sprzedawała samych szkieł.
https://www.ebay.com/itm/Fog-Lamp-Light-Lens-Glass-Jaguar-XJS-and-XJ6-1988-1996-Aftermarket/323002338971?epid=27013111725&hash=item4b34708e9b:g:ogUAAOSweLBaW~Yh
  linka gazu : sprawdz jak ktoś naciska pedał czy nie blokuje pod maska  mechanizm poza linką ? inaczej spróbuj prysnąć wd40  w pancerz .
I love and hate Jaguars

Offline eclips

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Xjs nie odpala
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2018, 14:59:39 pm »
Dzięki za odpowiedź
Kolor czerwonym 😁 na chromowanych szprychowych felgach
Dextron III. Lub lepszy to super że nie jakiś wynalazek
Znaczy się muszę dorobić przeciwmgłowe tylne

Offline eclips

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Xjs nie odpala
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2018, 23:34:16 pm »
okazało się ze jednak sa tylne przeciwmgielne w xjs ( rocznik 1995) hura kłopot z glowy
pompa działa wszystko super

zostało przerobić przednie lampy i obrysowki,czy tylne obrysowki mogą zostać czy trzeba odłączyć ?

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 277
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Xjs nie odpala
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2018, 20:46:23 pm »
Sorry  nie wiem jakim sposobem  myślałem ze masz xjs z 1989 . To zupełnie inne auto.
  Z obrywkami  jest chyba przepis jak auto jest szersze niz 180 to mozna je mieć .  Jedyny problem ze  xjs ma 180 bez 7 mm . co prawda mozna założyć fabryczne odbijacze na bokach i wtedy auto jest szersze.
 co prawda ta polska strona pisze ze XJS jest (od 1793 mm do 1885 mm) dziwne
http://www.encyklopedia.moto.pl/jaguar/xjs/wymiary/
  Co do twojego auta  one miały tylne lampy przeciwmgielne a przednie były  tylko zakładane na żądanie właściciela  gdy je kupił  .
 ciekaw jestem ze masz felgi szprychowe . to bardzo rzadki element w autach po 1992. szczególnie ze to 16  i cholernie ciężkie . jednak ładnie wyglądają.

Wracając to świateł przednich drogowych  to mało kto w Polsce zmieniał te światła na legalne w Polsce.
 Można dostać używane niemieckie  ale to sporo forsy . Wiele osób sprawdzających te auta do Europy  montuje wczesne amerykańskie ramki Podwójne  do których pasuja lampy od polskiego fiata.
 cena wychodzi o połowę taniej  niż na niemieckich .Ja sam przygotowując auta do Europy wsadzam takie lampy
 zobacz to auto :
https://www.autoscout24.com/offers/jaguar-xjs-4-0i-gasoline-green-60906d6e-36b6-6b5a-e053-e250040a8e37?cldtidx=10
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2018, 00:57:58 am wysłana przez Choina »
I love and hate Jaguars

Offline eclips

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Xjs nie odpala
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2018, 00:03:43 am »
przednie lampy zostawiam,boczne obrysowki pomarańczowe (przod) polaczylem z kierunkami,tylne czerwone zostawiam
kto podpowie jak się wyjmuje odblaski-lampy z tylnego zderzaka

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 277
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Xjs nie odpala
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 19, 2018, 09:12:10 am »
trzeba zdjąć cały plastyk -zderzak. One mają zamocowania z tyłu  na okrągłe zaciski .
I love and hate Jaguars

Offline eclips

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Xjs nie odpala
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2018, 23:52:40 pm »
proszę o potwierdzenie czy dobrze wybrałem oleje itp.
-silnikowy 5w40 - 8 litrow
-skrzynia dextron 3    5 litrow
-hamulcowy  dextron 3   ile litrow potrzeba na wymiane

chyba ze polecacie cos innego
auto przebieg 80 tys.mil

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 277
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Xjs nie odpala
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2018, 08:23:12 am »
skrzynia biegów Ok dextron3   jeśli wymieniasz filtr  czyli wykręcasz miskę to 4 litry ok . ( ja mam zasadę wymieniam olej w skrzyni tak jak w silniku ( jedynie  nire zdejmuje miski tylko wysysam okolo 3 litrow.  Skrzynia zawiera podan 10 lirtów i pełna wymian a to czyli jak to niektórzy robią dynamiczną potrzebuje 12 -14 litrów ale  zamiast zrobić dobrze robi się problem  .
 Najlepiej wymagać-wysysać   olej po trochu i dopełniać.
 Jaki olej do silnika     i kiedy . Jak masz szóstkę  to w Polsce lał bym 10w40  ale przy tych upałach to nawet 20w50 . Ja w południowej Kalifornii tylko leje 20w50 zwykły mineralny  ale jak używasz syntetyk i lubisz wydać forsę to 10W60. ( ważne aby zmieniać olej  . Teraz sprawa jazdy jesli  jeździsz z domu do sklepu itp to wymienjaj olej częsciej co 5 tyś km jak jeździsz  szybko autostradami to co 10 tyś . ( ale sprawdzaj olej chociaż raz w tygodniu . Te  lubią pić . ( zmiana oleju w twoim aucie to 8 -9 litrów . zalej osiem  zapal auto zgaś  odczekaj 1min . sprawdz i dolej .
 Hamulce nigdy dextron 3 to lepiej wodę lać . Tylko płyn hamulcowy DOT3 nawet 4 .   W tym okresie co jest twoje auto Jaguar przeszedł na płyn hamulcowy DOT4
I love and hate Jaguars

Offline eclips

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Xjs nie odpala
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2018, 01:10:47 am »
olej w silniku zalałem jednak polsyntetyk 10w40
w skrzyni się wstrzymałem bo mam filtr bez komina a jak okaze się ze potrzebuje z kominem to do poniedziałku stoi auto a musze go ogarnąć
hamulcowy dot4 wlalem,przez pomylke wpisałem dextron

przy okazji okazało się ze mam zerwane- odklejone 4 poduszki mocowania tylnej lawy czy mostu
znalazłem przyczyne braku pradu w radiu i okazało się ze radio,zmieniarka i antena chodzi
jutro znow walka ,zakładanie tapicerek bo rozebrałem jego do golej blachy

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 277
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Xjs nie odpala
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2018, 08:09:58 am »
to co piszesz to robisz auto lepiej niż  wyszło z fabryki. Piszesz ze " zerwane- odklejone 4 poduszki " dziwne  moze być jedna dwie ale to i tak dziwne . Niestety jesli ktoś złe zamontował auto w Kontenerze to moze  jest problem . Ja sporo wyjmuje  tyłów  z xjs-ow  i jeszcze nie wadziłem zerwanej poduszki ale  to nie znaczy ze nie  mogą walnąć. Poduszki
 https://www.jaguarclassicparts.com/uk/part/CBC5737
teraz też robią aftermarket  zadzwoń do V12 on ekspert co jest dobre a co złe i jakie są najlepsze.
 PS gdzie oddajesz auto do reperacji -przegladu?
I love and hate Jaguars

Offline eclips

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Xjs nie odpala
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 28, 2018, 17:09:28 pm »
Poduszki już mam na miejscu, oczywiście kupione w v12 z paroma innymi dupeteliami,powymienialem sparciakw uszczelki gumowe pod klamkami osłony ramion,odbojniki gumowe itp
Auto bezwypadkowe kupiłem i w sumie jest w dobrym stanie technicznym,serwisowane do końca .
Położyłem nowy lakier poszyte nowe skóry,poprane wykładziny itp.
Dziś zamontowałem zregenerowany alternator bo był padnięty (sam pod domem na wlasnej konstrukcji najeździe 😅)
Jak człowiek chce to nawet sporo potrafi przy aucie zrobić.

Nad serwisem jeszcze nie myślałem.
Zostało wymienić w skrzyni olej-filfr i gumowe odbojniki (myślę czy sam nie wymienię tych gum)

Offline eclips

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Xjs nie odpala
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 28, 2018, 17:58:35 pm »
Jakie parametry akumulatora powinny być w XJS 4,0 ?