Dział Ogólny (Tematy Jaguarowskie i nie tylko) > Jaguar News & Jaguar Scena

Jaguar I-Pace - pierwsza jazda polskim okiem

(1/2) > >>

Globy:
Cześć,

jako że zawodowo jestem dziennikarzem tygodnika "Motor", miałem przyjemność (wspólnie z kolegą z "Auto Świata") uczestniczyć w międzynarodowych jazdach Jaguarem I-Pace'em. Zainteresowanych tematem chciałbym zaprosić do lektury:

-> https://www.wyborkierowcow.pl/wiadomosci/jaguar-i-pace-pierwsza-jazda/

Generalnie wrażenia są bardzo pozytywne, szczególnie w kwestii komfortu i jakości wykończenia, choć w Polsce cieniem kładzie się dostępność infrastruktury. Szczególnie ciekawy jest fakt, że Jaguar bardzo szybko wypuścił na rynek elektryczne auto zbudowane od podstaw – w 1,5 roku od prezentacji prototypu.

Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi,
Marcin Sobolewski

truten23:
Ciekawy tekst.
Chętnie widział bym I-pace w moim garażu.

pirullo:
Też miałem okazję nim pojeździć i chyba redaktor powinien dodać w tytule że to artykuł sponsorowany bo jak dla mnie to kolejny nowy Jag który rozczarowuje chociaż po F-pace widać poprawę w jakości wnętrza to nie znaczy że jest na poziomie marek niemieckich... i oczywiscie Jaguara z lat świetności.
Na plus ale tego się można spodziewać po aucie które na papierze ma 400KM i 700Nm to przyspieszenie nie przerywane zmianami biegów i dostępne przy każdej prędkości. Od 0km/h wbija głowę w fotel ale nie wiele mniej robi to przy... 100km/h
Minusy... niby miało być cicho ale od 120-130km/h szum wiatru oplywajacy auto jest bardzo duży! Słychać to szczególnie na tylnych miejscach. Generalnie wyciszenie auta na czynniki zewnętrzne też jest niskie, mijając ciężarówkę słyszysz ja jak przy uchylonym oknie! Miejsca jest... mało na tylnej kanapie jadąc z pasażerem przed sobą o wzroście ok170cm ja z tylu przy 178cm miałem na kolana może z 5cm a stop już nie miałem gdzie wcisnąć.
Auto które nie ma wału napędowego ma tunel środkowy może nie wysoki ale jest i co jeszcze dziwi to brak możliwości regulowania wysokości.

Edit: zapomniałem dodać fotek:
[/url]

truten23:
"i co jeszcze dziwi to brak możliwości regulowania wysokości." Chodzi o regulację wysokości fotela, czy zawieszenia?
Może problem leżał w konfiguracji egzemplarza?

pirullo:
 Oj musiało mi coś uciąć. Brak możliwości regulowania wysokości pasów bezpieczeństwa. Co do niedzialajacych rzeczy to nie chciał się uruchomić tempomat, jedno auto w ogóle nie dało się uruchomić... podobnież później wygrali mu nowy soft i pojechał.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej