Autor Wątek: Pytania typowo informacyjne.  (Przeczytany 1387 razy)

Offline Doom

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • :)
Pytania typowo informacyjne.
« dnia: Czerwiec 07, 2018, 16:51:14 pm »
Witam serdecznie.
Jako posiadacz Jaguara S-Type chciałbym zadać wam kilka pytań ( uprzedzę, że przeglądałem praktycznie każdy temat i wątek dotyczący S-Type i nie mogę nigdzie znaleźć tych informacji ) z góry przepraszam jeśli faktycznie są gdzieś owe tematy.

Pierwsze pytanie : Czy w Jaguarze S-Type były dostępne jako opcja, dodatek cokolwiek boczne szyby laminowane ( podwójne ) czy tylko hartowane?

Pytanie drugie : Sprawa airbagów mam wersję przed lift i mam 4 poduszki ( kierownica, pasażera i boczne w fotelach przednie ), po lifcie doszły jeszcze kurtyny na przód i tył i stąd pytanie czy jest możliwość przeszczepienia kurtyn z po lift'a do przed lift'a i co ewentualnie oprócz samych kurtyn trzeba by zrobić? Jeszcze dalsza cześć pytania czy w ogóle w jakiejkolwiek wersji występowały poduszki boczne w fotelach tylnych?

Pytanie trzecie : Czy da się gdzieś rozkodować VIN ( może być i płatnie ) na zasadzie rozkodowania wyposażenia w takim jakie auto wyszło? Wydaje mi się, że miałem kilka rzeczy w samochodzie których już nie mam.. i chciałbym to zweryfikować.

Pytanie czwarte : W samochodzie mam zwykłe TCS a chciałbym DSC z tego powodu, że na mokrym potrafi szarpnąć dupką jadąc nawet całkiem wolno.. czy wiele trzeba robić? czujnik kąta położenia kierownicy co jeszcze? Pompa hamulcowa TCS a DSC wydaje się być taka sama jakieś czujniki potrzebne, instalacja? Nawet jeśli to sporo roboty to mnie to nie przeraża ponieważ samochód planuję mieć na długie lata więc i mogę w niego inwestować.


Z góry ślicznie dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam serdecznie Tomasz.



Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Pytania typowo informacyjne.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2018, 10:13:52 am »
laminowana była tylko przednia, reszta niestety hartowane i nawet w nowszym xf też tak jest, nie wiem ile prawdy w tym że szyby laminowane przyczyniają się do poprawy komfortu, ale na pewno wyciszenie porządnie drzwi da 100 razy więcej niż takie szyby, zobacz sobie firmy które zajmują się wyciszaniem aut, jeśli zależy ci na komforcie, który można mocno poprawić nawet w serii XJ 

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Pytania typowo informacyjne.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2018, 15:57:50 pm »
Doposażanie sobie odpuść bo to nie VAG. Misja do zrobienia ale dokodowanie wszystkiego chyba wyłącznie WDS da radę, a znaleźć kto.go ma to jak szukać igły w stogu siana.

Szyb podwójnych nie było

VIN poprzez ASO
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: Pytania typowo informacyjne.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:53:59 pm »
Wyszukaj przeglądarce vin dekoder jaguar S type.

Offline Doom

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • :)
Odp: Pytania typowo informacyjne.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2018, 01:31:19 am »
Dzięki wszystkim za odpowiedź  :)

Sprawa szyb i VIN wyjaśniona.

Natomiast co do np tych kurtyn żeby zamontować z po lifta do przed lifta to faktycznie aż taka "sztuka"?
Wystarczy tylko zamontować je fizycznie i zakodować czy coś jeszcze? Bo chyba czujniki wyzwalające je itp są te same co od poduszek bocznych w fotelach które mam czy się mylę? Tak się jeszcze zastanawiam nad zaślepkami słupków te w po lifcie z kurtynami "troszkę" się różnią je też trzeba wymienić?

Może wydawać się to zbędną robotą ale nie dla mnie. Pół roku temu miałem wypadek w Peugeocie 607, gość na mnie wymusił pierwszeństwo i wbił mi się "vanowanym" samochodem w bok samochodu z prędkością ok 60km/h.. zadziałały wszystkie boczne poduszki włącznie z kurtynami które być może uratowały mi życie ( widziałem już jak moja głowa leci na szybę i nagle poczułem coś miękkiego na głowie, potem się okazało, że to właśnie kurtyna.. ) wyszedłem z tego wypadku praktycznie bez szwanku, dlatego też chcę mojego Jaguara w te kurtyny doposażyć.

Proszę o ewentualną pomoc, jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat niż ja.

Pozdrawiam.

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Pytania typowo informacyjne.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2018, 10:07:40 am »
może zadzwoń do Szamotuł i spytaj,tam by pewnie ogarnęli to

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Pytania typowo informacyjne.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2018, 23:44:06 pm »
Nigdy nie doposaża się auta w poduszki. Nie wiadomo jak ktoś to poskłada i żeby nie strzeliły podczas jazdy
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8