Autor Wątek: Naprawa zegarka w x300  (Przeczytany 140702 razy)

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 27, 2020, 16:29:49 pm »
Bede mial chyba z 3 zegarki w tym tygodniu, jesli ktos bedzie zainteresowany, to prosze pisac, cena kolo 400zlotych.

Offline maps81

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 05, 2020, 08:11:28 am »
Mam nowe ekrany z taśmami. Jak ktoś chętny na naprawę zegarka to zapraszam. 300zł za ekran z taśmą, lutowanie i wysyłką zwrotną w cenie.

Offline Mamczur

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 26, 2021, 19:29:46 pm »
Cześć Wszystkim. Naprawiłem zegarek w swoim Jaguarze XJR X306. Wymieniona została taśma z wyświetlaczem na nowe i zostały włożone nowe oryginalne żarówki podświetlenia. Samochód zakupiłem stosunkowo niedawno i nigdy nie widziałem w pełni sprawnego zegara. Teraz wydaję się, że wszystko działa tak jak powinno z tym zastrzeżeniem, że zegar pokazuje godzinę i jest pięknie podświetlony gdy światła są wyłączone. Kiedy włączę światła (postojowe, mijania, długie), to zegar pokazuje godzinę, ale jego podświetlanie zostaje wyłączone (pozostałe lampki przycisków świecą). Czy to jest normalne? Czy przy włączonych światłach podświetlanie powinno być wyłączone? Potencjometr regulacji natężenia światła jest sprawny i odkręcony maksymalnie. Sprawdziłem bezpieczniki w puszkach pod tylnym siedzeniem i są w porządku. Pozostałe podświetlenie przycisków i wyświetlaczy w panelu centralnym (radio, klimatyzacja) funkcjonują poprawnie. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Ps. Specjalista, który naprawił mi panel działa pod firmą Elektro-panel ul. Żółkiewskiego 5, Marki 05-270, tel. 502876457. Cena za wymianę wyświetlacza bez części to 170 zł z przesyłką. Dobry fachowiec, polecam.
Jaguar X 300 XJR 1995 r.
Jaguar XJS 1990 r.

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 27, 2021, 15:00:02 pm »
Nooo...tani to on nie jest, ja właśnie też jestem po wymianie zegarka, taśma z wyświetlaczem zamówiona na Aliexpress za 90 zł, wymiana 50 zł. Nie ukrywam, że najwięcaj zachodu to znalezienie fachowca, który się podejmie wymiany, w całym Lubinie znalazłem tylko jednego. Ale zrobione i Alleluja i do przodu  :-clap

Offline patryk_x-type

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 150
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 11, 2021, 22:06:31 pm »
Witam. Czy ktos sie orientuje ile trzeba przykładac koncowke T z gumka zeby skleiło tasme do płytki,czy sprawdzac co chwila czy złapało oraz co zrobic gdy oswietlenie niedziala nawet po wymianie zaroweczek z allegro oraz nie działaja czerwone diody od podgrzewania siedzeń

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 671
  • XJ x300 sovereign
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 12, 2021, 10:36:27 am »
Trudno powiedzieć, bo to zależy od mocy lutownicy, na którą założysz końcówkę. Generalnie podgrzewasz i patrzysz czy się trzyma. Ale nie szarp później za taśmę.
Generalnie po włączeniu świateł podświetlenie zegarka działać powinno. Zobacz, czy gdzieś nie ma pękniętych lutów w zegarku.
A co do kontrolek grzanych siedzeń, czy jak je włączasz to słyszysz załączenie przekaźnika pod tylną kanapą? Może guziki Ci nie łączą? Gumy przewodzące w guzikach są strasznie lipne.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 13, 2021, 20:09:27 pm »
Pewnie sciezki pod zarowkami sa pourywane, w co trzecim zegarku ktory naprawialem musialem jakis pad poprawiac i kombinowac, czasem sciezke cala naprawic. Co do zarowek czerwonych, chyba tylko jedna kiedykolwiek wymienilem.

Offline patryk_x-type

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 150
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 13, 2021, 21:57:05 pm »
No własnie nic nie słychac zeby cos sie załączało, nawet jak zdejme obudowe i mam bezposredni dostep to tez nic ciszza ani sie nic nie zaswieca

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 671
  • XJ x300 sovereign
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 14, 2021, 09:05:54 am »
Pod tymi klawiszami podgrzewania siedzeń, są czerwone LEDy jako kontrolki załączenia.
Na bank rozpadły się te gumki przewodzące na klawiszach. To jakiś badziewny materiał. Jak to rozbierzesz to sam zobaczysz o co chodzi.
Jak masz jakiś stary pilot do RTV, to wyciągnij z niego pady przewodzące i przyklej je do klawisza zamiast tych oryginalnych gumek.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa zegarka w x300
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 14, 2021, 14:56:22 pm »
Oryginalne gumki pod tymi klawiszami sa ok, to co sie rozpada to plastikowa ich obudowa, od ciepla oryginalnych zarowek. Czesc jest przytopiona i krucha i albo gumki wylecaja albo obudowa sie kruszy i tez pozniej nic z tego.