Autor Wątek: Geometria  (Przeczytany 1123 razy)

Offline Marwes

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Geometria
« dnia: Maj 26, 2018, 17:31:31 pm »
Wyregulowałem w swoim kocie geometrię. Pomimo, że wszystkie regulowalne parametry są na wydruku w zakresie tolerancji (na zielono), to róznica pomiędzy kątem pochylenia prawego i lewego koła z tyłu wynosi 0 stopni 35', a z przodu różnica pomiędzy kątami PSZ wynosi -0 stopni 18' (nominalnie wg wydruku obie różnice powinny wynosić 0 st. 00').

Czy należy się tym martwić? Dodam, że w czasie jazdy na wprost mam wrażenie bardzo, ale to bardzo subtelnego ściągania na jedną stronę.

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Geometria
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2018, 21:40:08 pm »
Subtelne sciąganie może też być efektem niewielkiego zapieczenia zacisku.Miałem tak,klocek (nie tłoczek!)zapiekł sie w zacisku i na badaniu wyszła mniejsza siła hamowania,w czasie jazdy  prosto ,zwłaszcza z większa prędkością czułem właśnie to subtelne ściąganie w lewo.

Offline Marwes

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Geometria
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2018, 22:48:59 pm »
Ale w takim przypadku ściąganie byłoby odczuwalne zapewne jedynie podczas hamowania. Poza tym zaciski mam świeżo po regeneracji i malowaniu na czarno (nie mogłem patrzeć na rdzę na zaciskach w jaguarze...).

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Geometria
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2018, 00:36:02 am »
Każda droga ma minimalne nachylenie aby woda ściekała do studzienek/rowów
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Geometria
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2018, 17:35:11 pm »
U mnie właśnie w czasie hamowania nie czułem tego tylko przy prędkości >150 bez przyspieszania.Po prostu nie odpuszczał tak łatwo.