Autor Wątek: Długie kręcenie rozrusznikiem przy uruchamianiu silnika  (Przeczytany 1713 razy)

Offline stepek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Długie kręcenie rozrusznikiem przy uruchamianiu silnika
« dnia: Maj 19, 2018, 10:03:48 am »
Drodzy forumowicze,

Mając na uwadze Wasze doświadczenie przy eksploatacji tego modelu Jaguara (S-Type 3.0 V6 benzyna z 2002 r.), być może ktoś z Was będzie znał odpowiedź, jaka usterka gnębi moje auto.

Otóż,  auto od jakiegoś czasu ma problem z uruchomieniem. Czasami jest tak, że odpala normalnie, praktycznie od razu po przekręceniu kluczyka (najczęściej kiedy silnik jest zimny), a czasami trzeba pokręcić rozrusznikiem jakieś 5 sekund i silnik stopniowo zaczyna się uruchamiać przerywając.

Kiedy auto jest już uruchomione i silnik zostanie wyłączony, wówczas jeżeli chcę go ponownie uruchomić chwilę później, to odpala normalnie od razu po przekręceniu kluczyka. Jeśli poczekam jakieś 5-10 minut już trzeba kręcić rozrusznikiem jakieś 5 sekund i wtedy przerywając się uruchamia.

Częściowo udało mi się zweryfikować co to za błąd, jednak nie mam pewności gdyż komputer który go sczytywał w ogóle nie mógł się podłączyć do tego typu silnika, modelu i roczniku, więc diagnostyka nastąpiła na ustawieniach komputera do modelu rok młodszego i z innym silnikiem.

Pomiar komputerowy wykazał błąd P0191 "Sygnał poza prawidłowym zakresem/nieprawidłowe działanie obwodu czujnika ciśnienia w szynie paliwowej".

W związku z powyższym, czy ktoś z Was miał do tej pory doświadczenie z tego typu problemem?

Pozdrawiam,
Maciek

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Długie kręcenie rozrusznikiem przy uruchamianiu silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2018, 10:35:23 am »
Instalacja gazowa jest?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline stepek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Długie kręcenie rozrusznikiem przy uruchamianiu silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2018, 10:56:52 am »
Tak, jest założona instalacja gazowa.

Jednak po wizycie w serwisie, który ją zakładał i diagnostyce komputerowej, podobno z instalacją jest wszystko ok.

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: Długie kręcenie rozrusznikiem przy uruchamianiu silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2018, 13:46:11 pm »
Zajedź z powrotem do tych, z bożej łaski, gazowników i zażądaj zwrotu kasy i niech sobie tą instalację wezmą. Lub niech prawidłowo dobiorą emulator ciśnienia.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline stepek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Długie kręcenie rozrusznikiem przy uruchamianiu silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2018, 16:14:28 pm »
Dzięki za nakierowanie na problem.

Osobiście mnie również wydawało się, że jest to wina instalacji gazowej, a nie silnika. Jednak jeśli sprawdzili komputerowo całą instalację gazową i zasugerowali, że to wina silnika, to wiele nie dyskutowałem, z uwagi na brak doświadczenia w tym temacie.

Mając na uwadze to, co napisałeś, pojadę do Nich jeszcze raz i zasugeruje jako laik gdzie może leżeć problem. Zobaczymy co powiedzą.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Długie kręcenie rozrusznikiem przy uruchamianiu silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2018, 20:59:41 pm »
Jeśli masz emulator pompy paliwa to w nim leży problem a dokładnie w niepoprawnym jego ustawieniu
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8