Autor Wątek: Dudnienie w aucie  (Przeczytany 1339 razy)

Offline Maly1974

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Dudnienie w aucie
« dnia: Maj 12, 2018, 19:33:20 pm »
Witam . Czy ktoś może mnie nakierować na problem jaki u mnie występuje ?! Posiadam XF-a z 2015 3.0 AWD , podczas przyśpieszania oraz przy jeżdzie jednostajnej  ale  delikatnym operowaniem gazem zaczyna mi  "dudnić " w samochodzie . Złudzenie jest takie jakbyśmy jechali z otworzonymi tylnymi szybami . Proszę o pomoc !!! :-K

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Dudnienie w aucie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2018, 19:55:18 pm »
może jakiś plastik pod autkiem ci sie telepie na wietrze

Offline Maly1974

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Dudnienie w aucie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2018, 20:12:23 pm »
Nie to nie plastik  :-nie. Mam takie dziwne złudzenie jakby podpora wału lub wał ( jeszcze do głowy mi przychodzi może jakaś poduszka pod silnikiem ) ????  . Jak puścisz pedał gazu to milknie . Naciskasz to się pojawia - jak dostaje obciążenia . I mam wrażenie że to słychać z tyłu samochodu .
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2018, 08:09:18 am wysłana przez Choina »

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Dudnienie w aucie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2018, 20:42:13 pm »
nieraz na półosiach sie zdarzają takie jakby obciążniki i miałem właśnie raz taki przypadek że sie odkleił bo był z gumy i właśnie podczas przyspieszania obracał sie na półosi i dudniło

Offline Maly1974

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Dudnienie w aucie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2018, 20:46:27 pm »
ciekawa teoria - rozumiem że z tyłu się one tobie odkleiły

może jeszcze ktoś ma inny pomysł ? nawet nie wiem gdzie z tym uderzyć w okolicach Warszawy
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2018, 08:09:44 am wysłana przez Choina »

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: Dudnienie w aucie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2018, 07:06:06 am »
Podaj wiadomosc,czy to "dudnienie" wystepuje niezaleznie od wszystkiego,czy moze,jak auto jest "jeszcze niedogrzane"...To wazne,bo wbrew pozorom-rozgrzanie jest b.istotne w tym przypadku...pozdrawiam...

Offline Maly1974

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Dudnienie w aucie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2018, 07:23:06 am »
na pewno występuje jak auto jest dobrze rozgrzane , potem już mój słuch jest tak uczulony że nawet jak stoję to wydaje mi się że też w jakimś stopniu dudni ,drży ? sam nie wiem

Offline marioWroclaw

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: Dudnienie w aucie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2018, 19:11:54 pm »
Weź auto na podnośnik i sprawdź wał i most czy nie ma tam luzu - pierwsze co to łącznik elastyczny wału. Trochę z innej beczki - kiedyś miałem bąbla na oponie, objawy w sumie byly podobne. U znajomego wyciekła połowa oleju w moście i również odgłosy były podobne, ale to było BMW  :-hehe

Tak na marginesie to przy jeździe ze stałą predkością obroty nie falują ? Może konwerter się kończy, chociaż auto jeszcze świeże...
JAGUAR XF 3.0 D S PORTFOLIO 300KM(275KM)
75th ANNIVERSARY EDITION