Autor Wątek: Jaguar XF 2.7 nie chce odpalać po rozgrzaniu  (Przeczytany 1109 razy)

Offline Prezes

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Jaguar XF 2.7 nie chce odpalać po rozgrzaniu
« dnia: Maj 07, 2018, 15:15:35 pm »
Witam Szanownych Forumowiczów, jcpf-animated jcpf-animated jcpf-animated

od blisko pół roku jestem posiadaczem  :-A XF-a z silnikiem diesla 2.7 z tórym mam następujący problem: silnik nie chce zapalić gdy jest ciepły ale co jest dziwne nie zawsze. Pierwszy raz problem pojawił się po miesiącu od kupna - przejechane ok. 20km chwila postoju, wsiadam naciskam start i tylko krecenie rozrusznika slychać ale za trzecią próbą odpalił i od tego czasu spokój na jakies dwa miesiące. W ubiegłym miesiącu to samo ale za którąś próbą zapalił. I teraz sytuacja wygląda tak że jak sie nagrzeje to zapali dopiero po ok. dwóch godzinach ale co dziwne nie zawsze tak jest (przykład ostatniej trasy: zimny start>przejechane 400km - postój na obiad-powrót do auta i....nie odpalił, trzy godziny stania po czym odpalił - zrobił kolejne 600km gasze i co? i od razu odpala bez zadnego problemu. Następnego dnia rano start. 500km parking pod domem gaszę - za minutę próba odpalenia i d..a kręci, kręci, kręci ale nie odpalił - ostygł i zapalił bez problemu.  :- pojecia

Czy miał ktoś z Was taki problem i chciałby podzielić się swoim doświadczeniem/rozwiązaniem bo nawet nie wiem od czego zacząć - komputer nic nie pokazuje.  :- pojecia  :-help :-help :-help

Pozdrawiam  jcpf-stanby
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2018, 15:54:05 pm wysłana przez Prezes »

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Jaguar XF 2.7 nie chce odpalać po rozgrzaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2018, 20:36:11 pm »
Czujnik położenia wału, czujnik temperatury który przekazuje dane do pompy - chyba takie coś jest w jagu. Sprawdzaj od najprostszej rzeczy. Powodzenia

Offline Prezes

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF 2.7 nie chce odpalać po rozgrzaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2018, 14:17:29 pm »
Dzięki nordyk  :-super w piątek jadę do serwisu w Bydgoszczy mam nadzieję że ich komputer pokaże z czym jest problem   ::)