Autor Wątek: Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )  (Przeczytany 3722 razy)

Offline Dybas

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )
« dnia: Maj 02, 2018, 12:11:08 pm »
Witam, ponawiam temat, poniewaz nie znalazem, badz nie dopatrzylem sie na forum. Do rzeczy... zakupilem Jaguara Xf 2011r ( przed liftem ) ma wystrzelone dwie poduszki powietrzne ( pasazer i kierowca ) szukam rady, ewentualnie namiarow do warsztatow kto moglby mi w tym pomoc, chodzi o regeneracje deski, badz zakup uzywanej, dobrej... koledzy z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi. Ps Kupilem auto z opisem 3.0 V6 s/c PremLux 4x4 ( czy te jaguary posiadaja naped 4x4 czy nie? sorry za glupie pytanie ale nie bylem pod samochodem, nie wiem czy ma most czy nie.. pozdrawiam

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2018, 13:26:24 pm »
Wedlug tego co znalalzlem w sieci przedliftowe XFy nie wystepowaly w wersji 3.0 S/C - 3l silnik benzynowy z kompresorem wprowadzono w 2012 roku.

Wydaje mi sie rowniez w ze weRsje AWD wystepowaly tylko w odmianie 5l w tym modelu rocznikowym.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Online msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2018, 18:11:08 pm »
Na allegro jest masa ogłoszeń dotyczących 'regeneracji' deski rozdzielczej. Tylko czy warto. Poogladaj filmy jak wygląda taka deska po powtornym wystrzale poduszki.

Miałem ten sam problem w innym aucie, też młodym i niestety problem młodych aut jest taki, że używana deska rozdzielcza jest nie do zdobycia w całości bo jeśli auto trafia do rozbiórki to raczej jest po konkretnym strzale.

EDIT. Jedyna moim zdaniem rozsądna decyzja dotyczaca deski po wystrzale to obszycie jej skórą bez żadnego szpachlowania i mocnych klejów.

Offline Luckyy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • ...
Odp: Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2018, 11:15:27 am »
Zaskakująca decyzja o zakupie takiego auta, tym bardziej że chcesz go naprawiać.
Później ktoś kupi takiego "ulepa" i będzie twierdził, że Jag skrzypi w środku, itp.
Takie auto powinno iść na części z automatu i bez prawa do rejestracji.

Offline Dybas

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2018, 15:06:53 pm »
Do Luckyy, kolego pytam o rady a nie o opinie, jezeli nie masz zamiaru pomoc to nie pisz... pytam o deske od Jaga a nie o Twoje smutne przemyslenia, kanapki Ci w szkole zabierali czy co?

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2018, 16:40:44 pm »
Kolego, drugi post i takie teksty - chyba nie na miejscu.
Po to jest forum,aby mozna bylo napisać swoja opinie.

Ja tez uwazam, że pewne rzeczy nie przystoją, wiec nie oczekuj że ktoś na forum będzie Ci tłumaczył jak z "g..." zrobić cudo
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2018, 22:42:39 pm wysłana przez MicGin »

Offline Dybas

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2018, 18:43:56 pm »
Jezeli uwazasz, ze teksty sa nie na miejscu to prosze, wskaz w ktrorej czesci zdania odnioslem sie nie tak do forumowicza i co Cie tak bardzo oburzylo, ze zamiast pisac o temacie zwracasz mi uwage... pozatym to Ty napisales z wyzej wymienionym panem teksty typu ulep, gow... itp nie widzac samochodu, takze swiadczy to zle o Was nie o mnie...

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2018, 06:44:42 am »
Forum służy do wymiany opinii... To nie miejsce, w którym ktoś MUSI Ci pomóc - nie, ludzie poświęcają swój czas i dzielą się swoją wiedzą, żeby wspomóc innych. A w zamian muszą czytać, że mają "smutne przemyślenia" i "w szkole zabierano im kanapki". Daruj sobie te osobiste wycieczki albo poszukaj innego forum.

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2018, 08:28:42 am »
Ale w czym problem ?? Firm które regenerują deski jest dużo wystarczy 5sek szukania w wyszukiwarce i wyskakuje lista zakładów ktora się tym zajmuje. Na portalu aukcyjnym też widzę używaną deskę z eu i uważam że to dużo lepsza opcja niż lepić starą. Taka lepiona deska jak będzie niewłaściwie zrobiona przy wypadku może powodować uszkodzenie ciała a kolejny właściciel będzie mógł zrobić z tego powodu duże problemy i zacznie się dochodzenie kto, co i jak....
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline Dybas

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2018, 08:54:49 am »
Ok, dzieki Panowie za wszystkie odpowiedzi, temat uwazam za zamkniety

Offline Luckyy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • ...
Odp: Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2018, 16:22:24 pm »
Do Luckyy, kolego pytam o rady a nie o opinie

Tak jak napisałem, moja rada to rozebrać auto i sprzedać części. Nie naprawiać deski.

Offline Dybas

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2018, 19:26:42 pm »
Dzis zakupilem orginalna deske z innego Jaga ( nawet rocznikowo jest ten sam ) mysle, ze przy fachowej pracy nie powinno byc zadnych problemow ani wizerunkowo ani technicznie... Ja uwazam, ze orginala deska jest tez czescia wymienna takze nie powinno to wplynac na ogolny stan techniczny auta. Zrobie zdjecia Przed i po i dodam na forum wtedy ocenicie sami.... a watek na forum zapewne nie jednemu uzytkownikowi sie jeszcze przyda

Offline Storm3r

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2018, 09:35:21 am »
Tak z ciekawości zapytam, ile dałeś?

Offline Dybas

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Naprawa deski rozdzielczej ( konsoli )
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2018, 10:12:02 am »
3 tys po lekkich negocjacjach, deska, airbag kierowcy, pasy