Autor Wątek: Zawieszone radio  (Przeczytany 5889 razy)

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 23, 2018, 13:57:37 pm »
Moze i to ma sens, 40 sa znane z wadliwych skrzynek bezpiecznikow. Wszystkie sa teraz w zasadzie wadliwe, chyba ze ktos je wczesniej przelutowal.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 24, 2018, 08:30:05 am »
Od lat robię reperacje tych radii .Jednak  jak mam radio z Polski to zawsze krzyżowka bez szybkiego rozwiazania . Przykład  dostałem rtadoi od znajomego niby xjs czy xj12 . Wszystko wygladalo super  jednak jakieś raczki kombinowały i 23wsadziły radio z xj40 wczesne do  xjs . ( zmienił przód i potenciometr niestety aj91.. jest inne niz aj92..
 Wiele elementów jest podobnych ale  niestety jak nie wiesz co robisz to masz problem .
 
 XJSC pisz eo baterii  moze ma racje . ja sie nigdy nie spotkałem z tym problemem ale to nie znaczy ze nie  jest w tym problem ( ja nigdy nie miałem problemu z gubieniem pamięci ale  W 100% moze być problem z ekstra baterią lub  ?
   Oczywiście mozna wymienić radio na chiński złom ale  oryginał to oryginał  jesli nawet trzeszczy to  mogę pomóc. ale #1 to aby radio nie gubiło pamieć  jestem sam ciekaw  co z twoim radiem.
 
 
I love and hate Jaguars

Offline dred

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
  • J@#$%ć biedę - czas spełniać marzenia.
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 28, 2018, 08:45:37 am »
XJ40: Dobra mam kod do radia. Jak to wklepać? Po prostu cyfry wklepuję czy trzeba jakąć kombinację klawiszy jeszcze przed kodem lub po kodzie podać?

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 28, 2018, 09:00:08 am »
Jak Ci sie wyswietli CODE to po prostu wklepujesz od razu ten kod i nic wiecej.

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 01, 2018, 15:38:49 pm »
Odebrałem wczoraj radio od drugiego speca, poinstruowalem by wymienił baterie w żółtej koszulce, dodatkowo zakonserwował końcówki mocy przez nałożenie silikonowej pasty termoprzewodzacej, poprawił jeszcze 3 luty które były słabe. Podłączyłem radio i teraz już cały czas wyświetla CODE i nie reaguje na nic. Wcześniej chociaż działał do czasu postoju dłuższego. Teraz już tylko brak reakcji i CODE. Kable są w porządku bo sprawdzane.
Bateria zainstalowana laptopowa identyczna. Sądziłem że po wymianie baterii będzie już grało bo gdy elektryk zmierzył ta baterie to miała 0,5 a powinna mieć 3 więc myślałem że to będzie to.

Pomysłu co dalej już nie mam, elektrykiem nie jestem ale może winna temu jest taśma dochodząca do przycisków  bo może coś
nie łączy jak się nagrzeje czy coś w tym stylu. Mam w zapasie jeszcze 2 radia ale chciałem mimo wszystko to naprawić bo jest w stanie idealnym z wyglądu. 

Edit. Zostawiłem radio ponownie u elektryka który się przy nim bawił i mówił że ma jeszcze kilka pomysłów na to radio. Może pomoże. Dam znać za jakiś czas jak odbiorę radio.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2018, 18:40:49 pm wysłana przez Demo »

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 07, 2018, 14:42:16 pm »
Takie pytanie, ma ktos pojecie czy da sie zrobic w praktyce cos takiego by przelozyc przod/panel sterowania radia z xj40 do radia/mechaniki z x300 ? Czyli przod xj40 a caly tyl z elektronika x300. Nowe czesci sa zamowione do mojego radia ale przyjda za okolo miesiac. Mysle czy moze nie zrobic wlasnie takiego myku gdyby po wsadzeniu nowych czesci dalej bylo to samo.

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 19, 2019, 11:31:50 am »
Po tak dlugim czasie i wielu ekspertyzach, radio zagralo tak jak powinno. Pierwotną przyczyną usterki byl procesor główny.
W moim przypadku doszedl jeszcze ten problem ze przez przypadek elektryk sfajczyl chip/sterownik (procek funkcji w magnetofonie) moze orientuje sie ktos czy wystepowala ta czesc w radiu z X300 lub jakims innym radiu ?

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Kocham to forum
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 19, 2019, 18:23:25 pm »
Szukałbym w radiach Alpine z tego okresu. Jak byś miał nr tego układu mógłbym poszukać.