Autor Wątek: Zawieszone radio  (Przeczytany 5893 razy)

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Zawieszone radio
« dnia: Maj 02, 2018, 07:47:04 am »
Szukalem podobnego tematu na zagranicznych forach i znalazlem w sumie jeden odpowiadajacy mojemu problemowi ale nikt o rozwiazaniu problemu nic nie napisal. Wczoraj pojechalem w dluga trase, sluchalem sobie muzyki z radia i wszystko bylo ok.
Po 2h postoju  odpalajac auto wlaczam radio i nie reaguje ono na zadne przyciski, wyswietla sie napis CODE (tak jak zawsze) i nic nie moge wklepac, przyciski nie "pikaja" gdy je wciskam, ogolnie radio nie reaguje. Ktos wie jak temu zaradzic ?

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2018, 18:40:22 pm »
 do radia  idą trzy przewody z napięciem jeden jest do światła drugi gdy przekreślisz kluczyk włączasz radio  a trzeci  trzymający non stop napięcie dla pamieci .
 prawdopodobnie ten przewód  nie doprowadza prądu . Napisz rok auta bo  były rożne wersje radia.
I love and hate Jaguars

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2018, 23:08:42 pm »
Rok 1993 auta tyle ze oryginalne radio do xj40 bylo przeze mnie dokupywane bo jak go kupilem to mial radio z x300. Dodatkowo dodam ze zawsze po zakonczonych jazdach wyciagam "hebel" zeby auto na postoju nie pobieralo pradu.

Zapomnialem dodac ze jest to prawidlowe radio po ostatnim "lifcie" czyli te ktore wychodzily po 90r
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2018, 11:46:22 am wysłana przez Choina »

Offline Justinos1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2018, 19:10:10 pm »
Mam taki sam problem z radiem w XJ40, radio zawoziłem do różnych magików i nadal żaden sobie z nim nie poradził... taśma cała wszystko sprawne a code ciągle świeci...

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2018, 23:46:10 pm »
Dzisiaj z wielka niechecia mialem sie zabrac za wyciaganie radia i zawiezieniu do mojego speca ktory juz 2 razy naprawial mi radio i zawsze z pozytywnym rezultatem i co sie okazalo ? Ze po trzecim dniu radio zagadalo. Przez 3 dni sprawdzalem kilka razy czy cos samo zalapie i nic to nie dawalo a dzisiaj zagadal sam z siebie kilkanascie razy z rzedu.
Kotek ma humory tylko nie wiem dlaczego, zawsze wymyty, wypucowany i zatankowany do pelna... w sumie moze dlatego ze za rzadko nim jezdze.
Ps. jesli cos zacznie znow szwankowac i spec zdola to naprawic to podziele sie na forum co bylo przyczyna ale poki co radio dziala.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2018, 04:29:25 am »
Mam taki sam problem z radiem w XJ40, radio zawoziłem do różnych magików i nadal żaden sobie z nim nie poradził... taśma cała wszystko sprawne a code ciągle świeci...
jesli masz kod  4 cyfry to powinieneś wprowadzić  kod . ale jesli masz zły kod to po trzecim razie  wyświetli się wait i wtedy musisz pozostawić radio z przekręconym kluczykiem przez min 20 min. potem znowu pokarze się kod.  jesli nie znasz kodu  spróbuj  zadzwonić to serwisu  podasz vin albo # radia  i powinni oni znaleźne na swoim komputerze.
 Inna metoda to  rozebrać auto  i zaleście 6 podwójnych  połączeń i rozlutować te miejsca  i wtedy bedziesz miał kod 1324. 
I love and hate Jaguars

Offline Justinos1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2018, 21:13:13 pm »
Mam kod do radia z serwisu Jaga, ale radio kompletnie nie reaguje na jego wprowadzenie, nie reaguje na żadne przyciski, tak samo żaden się nie podświetla, świeci się tylko code i tyle...

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2018, 23:06:15 pm »
Ot i dzisiaj znow mi sie przydarzyla ta historia. Przejechalem sie, zostawilem auto zgaszone na 2h i znow CODE i nic nie moge zrobic. Domyslam sie ze pewnie nastepnym razem znow sie odblokuje. Justinos sprobuj zaniesc radio do innego speca. Dostalem tez cynka ze moze problem siedziec w kostce od radia wiec zaczal bym od kostki ewentualnie jesli wszystko bedzie gralo to sprawdzic instalacje elektryczna skoro radio masz w porzadku.

Dzis sprawdzilem radio i znow dziala bez problemu.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2018, 07:59:00 am wysłana przez Choina »

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2018, 08:03:19 am »
Jeśli prosi kod to znaczy że było odłączone, a jeśli nie było odłączone to ma problem z zasilaniem.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2018, 11:20:50 am »
U mnie radio zawsze wymaga wpisania CODU nie wazne czy mam wyciagniety "hebel" czy nie. Nawet jak na chwile zgasze radio i go znow wlacze to wymaga wpisania CODU.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2018, 16:45:23 pm »
U mnie radio zawsze wymaga wpisania CODU nie wazne czy mam wyciagniety "hebel" czy nie. Nawet jak na chwile zgasze radio i go znow wlacze to wymaga wpisania CODU.

Brakuje ci jednego kabla zasilania. Chyba ze specjalnie tak ktos odlaczyl bo usterka radia czy cos?

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2018, 18:27:37 pm »
Jak miałem radio od x300 to tak samo chodziło jak i to od xj40 czyli za każdym razem wymagało CODU więc tak było podłączone zapewne ale tak czy inaczej nigdy wcześniej problemu nie było z radiem mimo tego. Następnym razem spróbuję po jeździe wyjąć hebel i zobaczę czy po takim postoju i ponownemu odpaleniu będzie tak samo bo jednak po odłączeniu hebla po nocce wszystko wraca do normy.

Offline dred

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
  • J@#$%ć biedę - czas spełniać marzenia.
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2018, 23:31:29 pm »
A jak nie mam kodu to skąd mam go wziąć? Dodam, że mam Daimlera, a Radio z napisem Jaguar, więc raczej nie jest oryginalne od tego auta.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 01, 2018, 09:26:01 am »
zadzwoń to serwisu
I love and hate Jaguars

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 01, 2018, 12:08:56 pm »
W serwisach kodów juz nie daja z tego co wiem, kod mozna zresetowac przez lutowanie padów od dolu radia, sa dwie bodajze sekwencje, nie pamietam juz dokladnie jakie teraz.