Autor Wątek: Zawieszone radio  (Przeczytany 5970 razy)

Offline Justinos1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 01, 2018, 20:46:13 pm »
Dają dają, w długołęce koło Wrocka podali mailowo, można też napisać do któregoś z Niemieckich serwisów

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 03, 2018, 10:02:06 am »
A kiedy to było?

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 03, 2018, 17:59:52 pm »
Dzisiaj po dłuższej jeździe zostawiłem znów zgaszone auto na 2h ale od razu po wyłączeniu wyjąłem hebel mając nadzieję że może tak da radę ominąć ten problem. Rady to nie dało więc wracałem w ciszy :)

Offline Justinos1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 03, 2018, 19:14:55 pm »
Pisałem miesiąc temu do serwisu Jaguara w celu otrzymania kodu, dostałem go w ciągu kilku dni. Napisałem w tym samym dniu, do niemieckiego serwisu, w ich języku, w załączniku zdjęcie dowodu rejestracyjnego i w ciągu kilku godzin otrzymałem kod, więc opcje masz dwie :) oczywiście radio musi być zgodne z vinem pojazdu.

kontakt@jaguar-servicecenter.de

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 03, 2018, 22:15:14 pm »
A to ciekawe, w UK podobno juz sie nie da, bo dokumentacja zostala zarchiwizowana, nie wiem czy ktos tutaj tez nie pisal jakis czas temu, ze probowal w Polsce i ze bez sukcesu.
Sam bez problemu dostalem kod w serwise Jaguara, ale bylo to juz z 8 lat temu chyba. W kazdym badz razie kody mozna i tak resetowac za pomoca padów od dolu radia w XJ40. W X300 jest w najzwyklejszym eepromie 24c01 wiec tez latwo go zczytac.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 05, 2018, 02:25:11 am »
 Tak jak pisalem w maju 05  w tym temacie .
 Jedyny problem ze trzeba całe radio rozebrać aby dojść do tyłu płytki Jest sporo roboty ale mozna  . Też od dołu jest miejsce pod nakielką   jest miejsce gdzie mozna bez rozebrania sprawdzić lutowania i   dojść jaki jest kod. Ja sam mam chyba z 10 różnych układów aby dać podobny albo ten sam kod .   W anglii był gość co daje kody  gdy poda sie lutowanie . chyb aliczy 10 czy 15 funtow . Kodów jest około 720.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2018, 02:32:54 am wysłana przez MicGin »
I love and hate Jaguars

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2018, 09:08:28 am »
I tak chyba skonczy sie na rozebraniu radia i sprawdzeniu wszystkiego. Tak jak pisalem wczesniej moj kod dzialal i nadal dziala bo radio gra tylko cos sie zrobilo ze po dluzszym postoju jak wlacze radio to sie zawiesza i nic nie moge zrobic, dopiero jak odstawie go na dzien to znow normalnie dziala.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 07, 2018, 07:38:34 am »
 czy po dłuższym parkowaniu  -działa ale musisz kod wprowadzić czyli działa bo pamięta albo musisz kod wprowadzić ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2018, 16:31:24 pm wysłana przez MicGin »
I love and hate Jaguars

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2018, 09:13:55 am »
Krotki postoj, wlaczam radio, wyswietla CODE - wpisuje kod i dziala i gra muzyka.
Dluzszy postoj (ponad godzinny np) wlaczam radio wyswietla CODE - probuje wpisac ale zaden przycisk nie reaguje wiec teoretycznie radio dziala bo sie wlacza i wyswietla CODE ale w praktyce nic innego nie moge zrobic wiec dla mnie nie dziala prawidlowo.
Na drugi dzien normalnie znow dziala i gra az do kolejnego dluzszego postoju. I tak w kolo.

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2018, 19:05:18 pm »
Cos masz nie tak z tym radiem. Proponuje sprawdzic połączenie panela radia z plyta główna, tam są takie tasiemki przy potencjometrze, moze któras sie wysuneła i raz kontaktuje raz nie.
Moze to tez byc wylamane zlacze albo zimny lut przy zlaczu z przewodami radia, lub peknieta sciezka, zimne luty w innych miejscach. Musisz je przejzec albo dac komus kto takie rzeczy ogarnia.

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 07, 2018, 20:14:42 pm »
Proponuje oddać radio do przejrzenia elektronikowi.
Przyjrzał bym się kondensatorom elektrolitycznym, po 20 latach mogą być wylane - problemy po dłuższym postoju właśnie na to wskazują.


Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 22, 2018, 14:16:14 pm »
Bylem dzisiaj z radiem u elektronika, nie chcial sie bawic z nim ale powiedzial ze moze to byc objaw ze gdzies na kablach cos moze nie laczyc i mozna sprobowac puscic kabel do radia prosto z akumulatora. Justinos1 pisales ze oddawales do roznych magikow i egzorcystow i jesli przejrzeli i nic nie zdzialali i z radiem wszystko gra to prawdopodobnie mozna sprobowac tak zrobic jak mi doradzono. Poki co nie mam komu powierzyc auta nie martwiac sie ze czegos nie urwie czy zepsuje wiec narazie musze tak jezdzic jak jest az cos sie dozbiera do naprawy i wtedy zawioze auto do kogos zaufanego.

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 23, 2018, 11:17:59 am »
W radiu XJ40  na płytce jest bateria ( pastylka w zółtej koszulce, obok mechanizmu kasety ) należy ją wymienić i po kłopocie.
XJ40, XJSC , XJR

Offline Justinos1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 23, 2018, 11:43:19 am »
Ale u mnie radio się normanie włącza i tylko wyświetla się „Code” ale kodu nie da się wklepać, nie reaguje na żadne przyciski.

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Zawieszone radio
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 23, 2018, 12:25:11 pm »
U mnie jest to samo ale skoro radio w pełni przejrzane to moze jakie za słabe napięcie z kabla albo spróbować zrobić jak pisze xjsc.