Autor Wątek: LPG W 3.0 V6 jak często przepalacie ten silnik na benzynie?  (Przeczytany 1314 razy)

Offline Patrycjusz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
LPG W 3.0 V6 jak często przepalacie ten silnik na benzynie?
« dnia: Kwiecień 30, 2018, 14:05:32 pm »
Cześć,
szukałem odpowiedzi na forum, ale niestety nie znalazłem!
Więc wrzucam nowy wątek, mianowicie posiadam Jaguara X-Type 3.0 V6 sport, posiada on nową istalacje gazową Stag 300.
Pytanie do Was..
Jak często powinienem jeździć na benzynie? I czy może warto lać do niego 98 a nie 95 skoro i tak słóży głownie do odpalania i czasem do przepalenia.
Prosze o rady ponieważ nurtuje mnie ten temat :)
Pozdrawiam serdecznie.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: LPG W 3.0 V6 jak często przepalacie ten silnik na benzynie?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2018, 21:17:23 pm »
W zasadzie na benzynce 98 powinieneś jeździć bo tak wymyślił producent i umieścił tą informacje przy wlewie. Możliwie jak najmniej jeździć na gazie, ale wiadomo że dla oszczędności możliwie najczęściej. LPG ma swoje zalety w postaci ceny, wadą jest zawalanie katalizatora i przy złym wystrojeniu gazu masa innych pierdół, szybciej zabija świece i cewki. Benzyna ma generalnie zalety i to w szczególności 98, ale ma jedną ogromną wade - cene. To chyba wszystko

Offline Patrycjusz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: LPG W 3.0 V6 jak często przepalacie ten silnik na benzynie?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2018, 16:38:02 pm »
Bardzo dziękuje za odpowiedz i oczywiście się ze wszystkim się zgadzam CHOCIAŻ nie wiedziałem, że zalecane jest 98 :D
Takie też od dziś będzie tankowane, ale pytanie jak często jeździć na benzynie mając gaz? Po to aby silnik był czyszczony. Nie wiem czy zapomniałeś odpowiedź czy może też nie masz u siebie gazu :)
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: LPG W 3.0 V6 jak często przepalacie ten silnik na benzynie?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2018, 19:08:17 pm »
Mam założony LPG i jeżdże na benzynie tylko w momencie kiedy zapomnę, albo mi sie nie chce tankować gazu, bo akurat pada czy coś. Taka sytuacja sie może zdarza raz w miesiącu albo co 2 miesiące. Jak na razie mam gaz od roku i zrobiłem na nim ze 20 tysięcy kilometrów bo jeżdżę też innymi autami. O a tak poza tym gaz czyści silnik dokładniej niż benzyna

Offline Lombardi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: LPG W 3.0 V6 jak często przepalacie ten silnik na benzynie?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2018, 20:59:22 pm »
Mój x-type na instalacji BRC założonej, jeszcze  w Italii przy przebiegu 33000,zrobił juz prawie 120000 i jakoś daje radę, jeśli etylina jest używana tylko to podgrzewania parownika, jak wielkie ma to znaczenie czy to 95 czy 98;).

Offline Patrycjusz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: LPG W 3.0 V6 jak często przepalacie ten silnik na benzynie?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2018, 00:12:48 am »
Bardzo dziekuje za odpowiedzi! Rozumiem, ze mam sie nie przejmować i smialo jezdzic na gazie 😊