Autor Wątek: Najlepszy olej do silnika 3.2 V8 00r x308 nie wiem jaki był wcześniej  (Przeczytany 1698 razy)

Offline Olek320

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Planuje wymienić olej,w x308 3.2 V8 i nie wiem jaki wybrać,proszę o profesjonalna odpowiedź bo nigdzie nie ma,tego dokładnie sprecyzowanego

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline JPTJAG

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • x308 3.2 Sovereign
Odp: Najlepszy olej do silnika 3.2 V8 00r x308 nie wiem jaki był wcześniej
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2018, 09:39:33 am »
Ja jestem już po wymianie w swoim x308. Z tego co widziałem często wlewany jest Castrol Magnatec 5w40 (C3), taki też pojawia się na filmikach z wymiany jakie znajdziesz na YT. Ja wahałem się między nim, a Motulem. Ostatecznie zdecydowałem się na pełny syntetyk Motul Specific 505.01 5w40 (5l za ok 150zł). Zalałem i jestem zadowolony (używam motula w motocyklu od wielu lat i chyba ten argument przeważył). Wcześniej był chyba Mobil półsyntetyk.
Przy wyborze posiłkowałem się tabelą z testami (chyba amatorska) zużycia w wyniku tarcia przy zastosowaniu różnych marek oleju i te dwie miały bardzo dobry stosunek cana/jakość. Jak znajdę linka to wrzucę, może komuś się też przyda.
p.s. dzisiaj przeglądając fora zagraniczne natknąłem się na posty polecające fusch titan sypersyn 5w40 jako "best on market", ale nie sprawdzałem głębiej.