Autor Wątek: Dobry mechanik do XJ40 okolice Oświęcim-Bielsko-Tychy-Katowice +-100km  (Przeczytany 1751 razy)

Offline Jaggi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Jaguar S-Type 4.0 V8 2000r.
Witam, zwracam się z prośbą o polecenie kogoś doświadczonego i kompetentego w naprawie kilku spraw w mo XJ40 4.0 1989r. Posiadam Jaga w naprawdę nienagannym stanie i z racji nadchodzącego sezonu chciałbym sprawnie i raz a dobrze doprowadzić go do doskonałości a konkretnie to auto wymaga:
1. Przeglądu i nabicia klimy (klima na stary czynnik r12)
2. Sprawdzenia układu nawiewu-mam wrażenie, że dziwnie słabo dmucha pomimo ustawienia nadmuchu na max.
3. Pobór prądu na postoju-rozładowywuje akumulator po kk tygodniu postoju.
4. Sprawdzenie układu zapłonowego-raz na kilka odpaleń, szczególnie już w trakcie użytkowania w ciągu dnia nie zawsze zapala od tzw. pierwszego kopa tylko trzeba dłużej pokręcić rozrusznikiem.  :- pojecia

Ewentualnie proszę o podpowiedzi gdzie szukać przyczyn tych problemów.  :-help :-help

W zasadzie to na tyle. Poszukuję fachowca dla którego nie będzie to wielką zagadką i nie będzie to jego pierwszy kontakt z tym modelem. Chcę uniknąć zbędnych eksperymentów i załatwić temat kompleksowo raz a dobrze. Gdy jeździłem Mercedesem E320 w211 i aktualnie Chryslerem 300C 3.0CRD to serwisuję je u doskonałego fachowca od Mercedesów dla którego nie ma tajemnic Pana Piotra Janosza w Jankowicach koło Pszczyny i poszukuję namiarów na kogoś tego pokroju ale od Jaguarów. Z góry dziękuję. Z pozdrowieniami. Maciej.

P.S. Nie jestem pewien czy to jest odpowiedni dział na tą wiadomość, więc jeśli powinna znajdować się w dziale XJ40 to proszę o wyrozumiałość i przeniesienie.  :-wstyd

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Dobry mechanik do XJ40 okolice Oświęcim-Bielsko-Tychy-Katowice +-100km
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2018, 10:31:37 am »
pm motors w bielsku :)