Autor Wątek: szukam jaguara z lat 80 tych  (Przeczytany 697 razy)

Offline Perun

• JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • jeszcze jeden "kot" na utrzymaniu
szukam jaguara z lat 80 tych
« dnia: Kwiecień 05, 2018, 21:38:43 pm »
Witam
kotek został sprzedany, x308 bez modyfikacji ogłoszenia. ktoś jednak docenił orygialność i realizm ogłoszenia, a i cena została bez większych modyfikacji.  dzięki za sugestie.
teraz mam kolejny problem szukam ciekawego modelu z lat 80 tych. proszę o podpowiedź jakim kotem warto się zainteresować na dłużej.
Perun xj8

Offline Artek123

• JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: szukam jaguara z lat 80 tych
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2018, 10:23:31 am »
Kolego wszystko zależy od budżetu i tego czy ma być to auto do użytku raczej na co dzień czy na weekendy...
jeżeli mówimy o kwocie ok. 20 tyś. to bym celował w XJ40... najlepiej wersję Daimler... i raczej nie 12 cylindrowy, bo drogie i ciężkie w naprawach / utrzymaniu są, chociaż niewątpliwie mają największy potencjał kolekcjonerski...
Kwota 30 tyś. +  celował bym w XJ seria III lub seria II, ten sam dylemat / temat dotyczący silników 12 cylindrowych... wersje Daimler, ewentualnie Sovereign...
Kwota 50 tyś. +  patrzył bym na XJS... co do silników ten sam temat...

Co do użytkowania powiedzmy prawie na co dzień, najlepiej chyba sprawdzi się XJ40...
BMW X1
Jaguar XJ6 seria III

Offline Perun

• JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • jeszcze jeden "kot" na utrzymaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2018, 17:29:22 pm »
cześć
dzięki za podpowiedź i cenne info.
Perun xj8

Offline Demo

• Forumowicz Sovereign
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2018, 22:22:10 pm »
Na co dzien najlepszy bedzie x300 (dostepnosc czesci na pewno lepsza niz w xj40), na weekendy IIIseria/xj40/x300 zalezy jakie kto lubi ksztaly. Cenowo juz te auta troche podrozaly ale nie ma znow tragedii.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2018, 22:28:12 pm wysłana przez Demo »

Online Yoohas

• Forumowicz Sovereign
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2018, 22:50:47 pm »
Natomiast jeśli szukasz czegoś "na dłużej" to zazwyczaj warto poczekać i polować na jakąś fajną wersję wyposażenia/kolorystykę itp. Zawsze to przyjemniej. Szukaj Daimlera  ;D

Ostatni zakup trwał u mnie ponad rok, gdyż nie akceptuję czarnych, srebrnych i szarych aut. To wyeliminowało 90% ofert. Do tego chciałem skórę inną niż kremową i konkretny silnik. Do tego pierdoły takie jak szyberdach.

Ale teraz przynajmniej jest pełna radocha. I chęć doprowadzania do ładu.
Daimler XJ40 1993 r., 4.0, KingFisherBlue

Offline dred

• Forumowicz
  • *
  • J@#$%ć biedę - czas spełniać marzenia.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2018, 10:33:22 am »
Jak jeszcze szukasz to rozważam sprzedaż mojego Daimlera XJ40.
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,37637.0.html
Cena 16666. W ostatni rok włożyłem 8000.

Offline Witek12345

• Forumowicz Executive
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2018, 09:10:53 am »
I to jest właśnie kwintesencja XJ40: dużo włożysz,mało wyciągniesz. Drogi to on nigdy nie będzie,a koszty podtrzymywania go przy życiu będą rosły i rosły,a kiedyś przecież trzeba będzie go za jakieś pieniądze sprzedać(albo oddać na złom).  Jeżeli ktoś kocha kształty XJ40,to rozmowa o kasie nie ma sensu,ten i żaden inny,ale jeżeli nie chwyta za serce i jest tylko jednym kandydatem z wielu,to nie warto. X300 zawsze będzie lepiej oceniany.
"Człowieku,tyle tych kotów było,że już nie pamiętam ile,wszędzie tylko te miski z mlekiem..."

Offline Demo

• Forumowicz Sovereign
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2018, 13:06:27 pm »
Do konca sie z Twoja opinia nie zgodze poniewaz xj40 jak kazdy klasyk po troszku drozeje i tak jak dawniej mozna go bylo kupic w dobrym stanie za 10-15tysi tak teraz trzeba dac miedzy 20 a 40 za stan cukierek. Doceniany nigdy nie byl i jak widac dalej nie jest co czyni go dosc egzotycznym autem na drogach, mimo wszystko wiekszosc przechodniow i kierowcow sie za nim oglada.
Kiedys zaczepil mnie facet i mowil ze slyszal opinie o tym aucie ze maja awaryjne silniki i skrzynie oraz elektryke (sadze ze chodzilo mu chyba ogolnie o marke Jaguar a nie konkretny model) oczywiscie wyprowadzilem go z tej blednej opinii.
Ludzie boja sie takich aut bo stary a w dodatku to Jaguar wiec koszty spore - tak mysli wiekszosc ludzi. Koszty jak w kazdym aucie jak dbasz tak masz, moim zdaniem nie sa wygorowane. Z tym zdaniem sie w pelni zgodze "ale jeżeli nie chwyta za serce i jest tylko jednym kandydatem z wielu,to nie warto. X300 zawsze będzie lepiej oceniany"

Offline rolf

• Forumowicz
  • *
  • XJ40 4.0 '89
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2018, 14:11:15 pm »
Ja stałem się posiadaczem XJ40 zupełnie przypadkowo. Opinie są jakie są, ale kupiłem (a przynajmniej mi się wydaje) ładny egzemplarz za bardzo przyzwoite pieniądze. I będę się starał go utrzymać w stanie nie gorszym.
Ceny na pewno nie będą szły w górę w tempie W124. Ale podobnie jak W124 kupują je ludzie, których na to stać i będą je utrzymywali w dobrym stanie, oraz ludzie których na nie stać i za 3 lata tafią na złom. Za 10 lat zostaną już tylko lepsze sztuki i na pewno nie będą kosztowały tyle co dzisiaj.

Offline Demo

• Forumowicz Sovereign
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2018, 19:40:13 pm »
Z klasykami jest tak że wszystko co niemieckie czyt. Audi, BMW, Mercedes w dosyć szybkim tempie osiągają wysokie ceny, zawsze jest na nie popyt. Z amerykańskimi wozami jest to zrozumiałe bo to kwintesencja motoryzacyjnej klasyki. Z wozami z pozostałych krajów jest jak jest że te ceny rosną ale powoli, wiadomo że są wyjątki np Jagi xk, e type itd ale w tej chwili mam na myśli "zwykłe klasyki" znanych marek a nie legendy.

Online Yoohas

• Forumowicz Sovereign
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2018, 00:19:00 am »
W przypadku W124 wziąłbym poprawkę na ceny transakcyjne.

Rynek jest obecnie zalany teoretycznymi "ideałami" z Japonii czy Niemiec. W wielu przypadkach to całkiem tani egzemplarz po solidnym detailingu i korekcie licznika. A ceny w ogłoszeniach na poziomie 40k zł nijak nie mają się do cen ostatecznych.

Zresztą, W124 z jakimś fajnym silnikiem kosztuje podobnie do xj40. Podobny pułap cenowy prezentuje zadbane E34. Niby Jaguar to segment F ale ja go traktuję jako segment Ę  ;D

Poza tym klasyki "dla ubogich", czyli w pułapie 10k EUR mają dawać frajdę a nie być lokatą kapitału. Trzeba wybrać to, czym chce się jeździć, ma się sentyment, chce się spełnić marzenia z młodości. Z pełnym przekonaniem, że wartość rezydualna może wynieść 0.
Daimler XJ40 1993 r., 4.0, KingFisherBlue