Autor Wątek: Problem z czujnikami po wymianie felg  (Przeczytany 2519 razy)

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Problem z czujnikami po wymianie felg
« dnia: Kwiecień 04, 2018, 07:09:03 am »
Kupiłem nowe felgi i nowe czujniki. Czujniki mają oznaczenie FW931A159AB/J38AA i wyglądają tak: https://ibb.co/jfGogc. Po założeniu nowych felg i po przejechaniu około 20km pojawiło się: "tire pressure system fault". Komunikat nie gaśnie po zgaszeniu auta i ponownym uruchomieniu auta (po nocy). Być może mój podstawowy błąd polegał na tym, że podczas powrotu z warsztatu miałem w aucie dodatkowy komplet 4 takich samych czujników w pudełku przez co auto nie było w stanie sparować nowych czuników.

Pytanie, co teraz? Czy w ogóle nowe czujniki powinny się automatycznie parować z autem? Jeśli tak, to jak zresetować ustawienia, aby proces parowania uruchomił się jeszcze raz? Jeśli nie - co zrobić (poza pojechaniem do JRL)?

Offline ajtotal

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Problem z czujnikami po wymianie felg
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2018, 07:44:25 am »
Samochód ich nie widzi. Nowe czujniki trzeba przypisać do samochodu. W JLR sdd jest taka procedura ręcznego wpisywania ID: LP,PP,LT, PT

nieautoryzowane metody raczej klonują czujniki w taki sposób że samochód widzi nowe jako stare (ID) i sie nie 'awanturuje'

Pamietaj, że czujniki europejskie i te zza oceanu maja inna czestotliwosć 433 vs 315 MHz
Był xj8 4.2L x350 2004 BRG- jedyny słuszny kolor i paski po bokach też miał.
Jest New XK R-Performance, pitch black, Full Fat Range Rover 4.4tdv8

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Problem z czujnikami po wymianie felg
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2018, 20:11:44 pm »
Witam

jesli nie spisane byly,
odbic opone w okolicy czujnika i spisac id,
kazda sztuke ;)

a potem tester - przypisanie tpms i proba,
nie wspomne o prawidlowym cisnieniu ;)

czujniki typu zamiennik bywaja czeste problemy ;)

Pozdro
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Problem z czujnikami po wymianie felg
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2018, 21:34:43 pm »
Ok. Mam działający JLR SDD. Zatem pytanie, gdzie ten TPMS tam jest. Po pierwsze jak sobie odczytać jakąś historię, aby zobaczyć dlaczego wariował. Po drugie, gdzie mogę poustawiać ID nowych czujników. Kwestia dodatkowa - na zimówkach mam inne czujniki - jak zrobić, aby przy zmianie zimówek nie trzeba było znów zmieniać?

No i ostatnia kwestia - jak odczytać kody z czujników parkowania?

Offline ajtotal

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Problem z czujnikami po wymianie felg
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2018, 21:56:14 pm »
wejsc w service functions i tire presssure sensor replacement podać id czujnikow

lub wejsc w dtcs zasymulować symptomy i wejsc w recommendations tam chyba beda opcje testow tego co system widzi wiec poda id czujnikow
Był xj8 4.2L x350 2004 BRG- jedyny słuszny kolor i paski po bokach też miał.
Jest New XK R-Performance, pitch black, Full Fat Range Rover 4.4tdv8

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Problem z czujnikami po wymianie felg
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2018, 12:12:00 pm »
Częściowy sukces. Z jednej strony udało się odczytać historię (DTC). Niestety nie ma w niej absolutnie żadnych informacji na temat problemów z czujnikami. Udało się odczytać ID czujników, które były poprzednio, ale nijak nie udało się odczytać ID czujników, które obecnie widzi system. Po wpisaniu ID numerych czujników (numery znam, ale nie wiem, który jest gdzie) procedura testu czujników odczytuje wartości z dwóch z nich, natomiast dla dwóch pozostałych pokazuje wartości 255 PSI. Mam nadzieję, że po zamianie tych dwóch, wszystko będzie ok. Niestety na chwile obecną, próba zamiany tych dwóch powoduje TPMS communication error...

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Problem z czujnikami po wymianie felg
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2018, 22:13:36 pm »
Tytułem podsumowania, może komuś się przyda. Komunikat o problemie z TPMS będzie się pojawiał jeśli przypisze się źle nawet jeden z czujników, ale co ciekawe, niezależnie od kolejności przypisania czujników auto jest w stanie wszystkie czujniki odczytywać i SDD jest w stanie pokazywać pomiary z każdego z czujników, niezależnie od jego położenia. W ten sposób można bez problemu przypisać odpowiednie czujniki do odpowiednich kół. U mnie SDD nie potrafił zamienić miejscami dwóch czujników, ale bez problemu udało się zmienić czujniki na ID z kosmosu, np. FFFFFFFF i dopiero po zmianie na takie można było zmienić na dowolne inne.

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Problem z czujnikami po wymianie felg
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2018, 07:46:39 am »
swoja droga to co robi w sdd procedura "tpms calibration"

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Problem z czujnikami po wymianie felg
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2018, 00:01:36 am »
swoja droga to co robi w sdd procedura "tpms calibration"

Ja przepraszam, że nie odpowiadam, ale nie miałem czasu podpiąć SDD. Wydaje mi się, że chodzi o procedurę sprawdzania ciśnienia po kolei w kolejnych kołach i spuszczania około 10psi ciśnienia, aby sprawdzić, czy czujniki działają.

Jak podłączę - potwierdzę.