Autor Wątek: X-Type 2006 217tys. 17 900zł Zwoleń  (Przeczytany 2837 razy)

Offline majstradi

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
X-Type 2006 217tys. 17 900zł Zwoleń
« dnia: Kwiecień 01, 2018, 11:12:01 am »
Link: http://allegro.pl/4x4-3-0i-234km-sport-full-opcja-serwis-oplacony-i7259577908.html
Witajcie, jest to mój pierwszy jaguar jaki oglądałem.

Mam pytanie, czy to normalne w jaguarach że wszystkie wiązki przewodów elektr. pod maską są fabrycznie poowijane taśmą izolacyjną? - pierwszy raz widzę takie coś i podejrzane mi się to wydało.

Gdyby ktoś był zainteresowany nim to powiem że ogólnie samochodzik bardzo ładnie się prezentuje z zewnątrz jak i w środku.
Mankamenty które zauważyłem:
- elektryka fotela kierowcy - tylko oparcie się uchyla
- nie działają lampki wnętrza - te na drzwiach i przy lusterku
- w kole zapasowym stała woda i to jakieś 4cm, nie mam pojęcia skąd się zebrała, podobno po myciu ;)
- coś z tyłu huczy, wydaje mi się że most siada
- nie zapala się podświetlenie przy skrzyni po kliknięciu przycisk od "uślizgu" kół a tylko przy zegarach - tu nie wiem, może ma tak być
- minimalne ogniska rudej na rantach tylnych błotników oraz przy progach, ale to myślę do zwalczenia przy minimalnych kosztach.

I standardowo po zakupie, wymiana płynów, filtrów i wymiana oleju bo przepracowany oraz tarcze hamulcowe kwalifikują się do zmiany.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2018, 11:17:48 am wysłana przez majstradi »

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: X-Type 2006 217tys. 17 900zł Zwoleń
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2018, 11:10:38 am »
U mnie też była taśma na wiązkach - więc być może to normalne.

Problemy z oświetleniem wnętrza mogą być spowodowane
a) spalonymi żarówkami  :-chyt
b) uszkodzonymi wiązkami
c) uszkodzonym komputerem GEM. Nie da się go wymienić (potrzebne programowanie w ASO) ale da się go naprawić u elektronika.

Jeśli bierze go ruda to sprawdź czy w ogóle ma jeszcze progi, bo możliwe że już nie. Fama głosi że po lifcie były poprawione, ale z tego co widziałem gniją tak samo jak przedlifty.
Niestety znalezienie egzemplarza którego ruda nie tyka wcale będzie - moim zdaniem - graniczyć z cudem. Więc może lepiej po prostu to zrobić, niż liczyć na cud.
X-Type 3.0, Rover 416Si