Autor Wątek: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.  (Przeczytany 16208 razy)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Jako, że na forum jest sporo różnych szczątkowych tematów dotyczących skrzyni kątowej to myślę, że fanie jakby zebrać to do kupy w jednym miejscu. W związku z tym mam do Was parę pytań, które nie są wcale takie oczywiste lub zdania na ich temat są podzielone:

1. Demontaż skrzyni kątowej i jego czasochłonność - jedni chcą wyjmować silnik i wyjeżdżać wózkiem, drudzy mówią, że wystarczy wymontować kawałek wydechu, McPhersona i półośkę. Jakie są Wasze doświadczenia na ten temat ?

2. Wymiana na używaną skrzynię kątową - którą wersję najlepiej ? Zakładając, że mamy auto przedliftowe z DSC Systemem, to pytanie czy każda nowsza wersja skrzyni kątowej bez wiskozy podejdzie Plug & Play ? Bo teoretycznie wersji skrzyń kątowych było chyba z 8 i każda była ulepszoną wersją poprzedniej.

3. Regeneracja/naprawa - niektórzy stoją przed dylematem typu -  kupić używkę za 1000 zł z hakiem a po pół roku rozsypie się ponownie ? A może regeneracja ?  Czy warto ? Może jakiś serwis, który ogarnia te sprawy ?

4. Łożyska skrzyni kątowej - czy ktoś dysponuje ich numerami? Jak z dostępnością ?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2018, 14:17:46 pm »
4. mam komplet tych łożysk oryginałów z NTN oprócz jednego, które choć najmniejsze niestety jest drogie ale też moge je zdobyć i  kosztuje ponad 2 stówki.
1. poszukaj bo napewno jest jak wyrwać kątówke z jaguara bo sam to w skrócie opisałem.
3. Ja chcesz samemu regenerować to zaopatrz sie w mini dynamometr, tusz, i dobry zakład obróbki głowic żeby ci mogli dorobić w razie co dystans pod łożysko.
2. Nie wymieniałem skrzyni tylko łożyska zmieniłem i ustawiłem, bo kątóweczka którą wyjąłem z kota była już wymieniana a w środku pełno mułu i trawy ze szrotu, poprzedni właściciel prawdopodobnie wymieniał

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2018, 18:30:48 pm »
Czy dałbyś radę wrzucić tu numery łożysk, o których posiadasz info oraz podać orientacyjne ceny ? Ewentualnie na PW ?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2018, 22:07:43 pm »
wrzuce po świętach bo teraz mam w warsztacie

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2018, 08:11:16 am »
Silnika na 100% wyciągać nie trzeba.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2018, 19:48:06 pm »

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2018, 22:43:08 pm »
Na pewno się przyda niejednemu użytkownikowi. Dzięki ! :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2018, 08:07:21 am »
dobra liste wrzuciłem do działu http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,13915.120.html

Super! Mam jeszcze tylko takie pytanie, to lista do skrzyni bez wiskozy?
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2018, 08:32:49 am »
to pasuje do wersji bez kontroli trakcji do przedliftów, ale powinny być identyczne

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2018, 06:38:27 am »
U mnie niestety skrzynia kątowa powoduje drgania na kierownicy i wyje, a łapiąc za półosie przednie mam luzy po wewnętrznej stronie z obu stron właśnie tam gdzie wchodzą w reduktor. Jak wygląda wymiana łożysk z reduktorze ? W przypadku gdy nie są zarżnięte wszystkie łożyska i inne elementy, to warto go naprawiać i wymieniać części pojedynczo? Bo trochę mnie martwi, że kupię używkę za 1200-1400 zł i padnie po pół roku znowu...
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2018, 08:04:16 am »
Jesteś pewien że nie masz uwalonych przegubów wewnętrznych na przednich półosiach?
Ja miałem oba.
Podobno często padają.

Padnięte przeguby wewnętrzne mogą powodować wibracje podczas jazdy. Możesz pogooglować.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2018, 08:59:45 am »
do przegubów wewnętrznych można jeszcze kupić kamienie żeby je podratować, o ile nie rozbiły gniazda. Jeśli kielich wewnętrznego prawego przegubu ci lata to niestety tylko wymiana. Jeśli nigdy nie rozbierałeś żadnego dyfra czy skrzyni to odpuść sobie samodzielną naprawe i lepiej zleć to zakładowi który sie na tym zna. Nie wiem ile biorą za taką wymiane, ale z częściami myśle że sie spokojnie zmieścisz w tysiaku, no chyba że za usługe krzykną sobie ponad pięć stówek

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2018, 09:44:38 am »
Jesteś pewien że nie masz uwalonych przegubów wewnętrznych na przednich półosiach?
Ja miałem oba.
Podobno często padają.
Padnięte przeguby wewnętrzne mogą powodować wibracje podczas jazdy. Możesz pogooglować.
Rozbiorę reduktor to się dowiem :) Kupowałeś nowe półośki czy używki ? Bo z tego co zauważyłem sam nowy przegub wewnętrzny jest nie do zdobycia.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2018, 10:39:47 am »
Swoją drogą łożyska kątówki nie są wcale takie drogie jak kiedyś. Pytałem dystrybutora NTN to za te 8 szt. które wrzucił kolega Ziutek do tematu z 4x4 (czyli bez 1 szt. o nieznanych numerach) wyszło mi 503,00 zł. Najdroższe NTN 32912XA za 132zł a jeszcze jakiś czas temu pisali, że 330,- :P
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Skrzynia kątowa ("reduktor") - regeneracja, wymiana i wszystko inne.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2018, 10:54:11 am »
Rozbiorę reduktor to się dowiem :) Kupowałeś nowe półośki czy używki ? Bo z tego co zauważyłem sam nowy przegub wewnętrzny jest nie do zdobycia.

Kupiłem używki z zerowymi luzami. Jak się szuka źródła wibracji nie-wiadomo-skąd to trochę szkoda wydać z 10 tysięcy na nowe części żeby się przekonać że to nie to było :-hehe
Mam wymienione 3 półosie, 3 piasty i wał. I wibracji już nie ma.
X-Type 3.0, Rover 416Si