Autor Wątek: Podwójny stuk podczas hamowania.  (Przeczytany 1504 razy)

Offline SlawekWu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Podwójny stuk podczas hamowania.
« dnia: Marzec 18, 2018, 22:00:22 pm »
Witam serdecznie


Mam problem, który ujawnia się podczas hamowania. Są to dwa stuknięcia w tempie "tik-tak". Pojawiają się przy końcu hamowania na chwilę przed zatrzymaniem auta. Czasem odczuwalne jest też delikatne szarpnięcie jak gdyby coś przeskoczyło. Brzmi to trochę jak stuki w zawieszeniu i takie było moje pierwsze podejrzenia. Niestety w dwóch różnych warsztatach niczego nie znaleźli. Wykluczyłem też luzy na wale, wymieniłem olej w skrzyni i na tym kończą mi się pomysły

Autko to XF 2008/4.2

Będę bardzo wdzięczny za pomoc




Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Podwójny stuk podczas hamowania.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2018, 22:15:41 pm »
Tylny wózek jest chyba w xf na takich poduszkach tam mogą być luzy - ja Tak miałem w cls.
 Po 2 jarzma hamulcowe lub może być problem z klockami które "chodzą" w jarzmie
Po 3 hamulce w skrzyni biegów - pasy

Offline SlawekWu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: Podwójny stuk podczas hamowania.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2018, 22:29:32 pm »
Dzięki za odpowiedz. Klocki są nowe więc raczej odpada. Sprawdzę pozostałe dwie opcje.

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Podwójny stuk podczas hamowania.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2018, 18:39:34 pm »
U mnie  podobnie  objawiały sie  zużyte  tuleje  w  przednim łączniku ( wachaczu?) w  kształcie  banana.  Zajdz auto od  frontu - złap za  koło i pociagnij - jak bedzie  luz, to masz  winnego. Jesli chodzi o dobrą diagnostyke,  to sugeruje  sie  udac na stację diagnostyczną, która  robi przeglądy. Na  szarpakach wszystko ładnie  wyjdzie a  zapłacisz  ze 30 złotych.

Offline SlawekWu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: Podwójny stuk podczas hamowania.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2018, 19:13:47 pm »
Dzięki. Byłem na szarpakach w dwóch miejscach, jedyny luz jaki znaleźli to delikatnie wybita tuleja wahacza dolnego, ale luz na prawdę minimalny i to nie może być to. Zważyłem ostatnio, że coraz  bardziej odczuwalne są szarpnięcia w momencie pojawieniu się tych stuków.  Dodatkowo czasem słychać też stuk w momencie dodawania/ujmowania gazu. Teraz zaczynam myśleć, że to coś w napędzie. W piątek jadę na mały serwis w kolejne miejsce, poproszę o dokładne sprawdzenie. 

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Podwójny stuk podczas hamowania.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2018, 19:08:06 pm »
poduszka pod skrzynią ? podpora wału ?

Offline SlawekWu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: Podwójny stuk podczas hamowania.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2018, 12:41:22 pm »
Sprawdziłem hamowanie przełączając wcześniej skrzynie na "N" i problem zniknął. Wygląda na to, że jednak to coś z napędem .. :/