Autor Wątek: XJ X300 3,2 1995 r. Ostrów Mazowiecka 11 111 zł  (Przeczytany 3575 razy)

Offline Vincent

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 144
XJ X300 3,2 1995 r. Ostrów Mazowiecka 11 111 zł
« dnia: Marzec 13, 2018, 22:24:30 pm »
Witam
Jeden z moich kolegów oczarowany moim XJR zastanawia się nad zakupem Jaguara dla okazjonalnych podróży. Gorąco go do tego namawiam i zachęcam abyśmy mogli razem jeździć na Rajdy.
Jego zainteresowanie wzbudził pewien XJ X300 z dość dużym przebiegiem, jednak o zachęcającym wyglądzie i akceptowalnej dla niego cenie.
Proszę szanownych Kolegów o wyrażenie swojej fachowej opinii i pewne "powróżenie z fusów" przed monitorem.

https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xj-badzo-ladne-auto-okazja-full-klima-skora-ID6zDUD9.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8
... i to by było na tyle...
Vincent

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: XJ X300 3,2 1995 r. Ostrów Mazowiecka 11 111 zł
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2018, 23:32:52 pm »
Auto ładne ale opis z innego modelu

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: XJ X300 3,2 1995 r. Ostrów Mazowiecka 11 111 zł
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2018, 02:55:39 am »
Jak widać strzał był w tył i klapa już nie wróciła na swoje miejsce.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: XJ X300 3,2 1995 r. Ostrów Mazowiecka 11 111 zł
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2018, 09:32:51 am »
Opis bzdura... Czujnik deszczu, zmierzchu, kontrola trakcji bla bla bla. Najładniejszy nie jest ale drogi też nie.

Fotel kierowcy elektryczny a pasażera nie? Tak bywało oryginalnie?

Fajnie, że ma podgrzewane fotele i szybę przednią ale brak tempomatu to trochę lipa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 09:43:24 am wysłana przez msiwow »

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Kocham to forum
Odp: XJ X300 3,2 1995 r. Ostrów Mazowiecka 11 111 zł
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2018, 10:04:48 am »
Fotel kierowcy elektryczny a pasażera nie? Tak bywało oryginalnie?

Tak, w Xj6 to byl standard - fotel kierowcy ma tylko podnoszenie/opuszczanie elektryczne.

Jak dla mnie ten przebieg to masakra, zużycie bedzie widoczne i wyczuwalne juz praktyczniena kazdym elemencie. Ale ...kazdy kupuje co lubi :)

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: XJ X300 3,2 1995 r. Ostrów Mazowiecka 11 111 zł
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2018, 10:53:56 am »
Jak dla mnie ten przebieg to masakra, zużycie bedzie widoczne i wyczuwalne juz praktyczniena kazdym elemencie. Ale ...kazdy kupuje co lubi :)

Magia cyferek na liczniku wciąż żywa...  ;)  50% jak nie więcej samochodów w tym wieku ma przebiegi wyższe (oczywiście na liczniku połowa tego) i jeździ... sam miałem przyjemność jeździć autem kolegi (Lancia Thema) z przebiegiem ponad 300 tyś., auto wyglądało i jeździło jak by miało koło 100 tyś. przebiegu... wszystko zależy jak o auto było zadbane pod kątem mechanicznym i jak prezentuje się dzisiaj...
Generalnie już po zdjęciach widać, że w tym egzemplarzu cała masa drobnych rzeczy i nie tylko jest do poprawienia... znając życie (auto od handlarza) to potwierdzenie tego przebiegu jest niemożliwe i auto będzie miało realnie duuużo więcej... a na żywo pewnie będzie tylko gorzej... oczywiście przemiły pan handlarz będzie rzucał tekstami ,,nowe to w salonie są", ,,czego spodziewał się Pan w tej cenie i z tym przebiegiem" i w ogóle będzie uważał, że za te pieniądze to dobrze że koła są na miejscu i mchem nie porasta...
Naturalnie jeżeli nie zobaczysz go na żywo to tylko gdybanie... gdyby jednak okazał się mechanicznie sprawny i nie ,,klejony" z każdej strony to może warto go rozważyć... włożyć trochę PLNów oraz pracy i coś by może z tego było...
CCC - Cena Czyni Cuda...  ;)

Tylko trzeba sobie zadać pytanie czy warto się szarpać z doprowadzaniem do stanu reprezentacyjnego (auto na niedziele jak sądzę) zwykłej wersji 3.2... chyba że ktoś lubi się pobrudzić i ma smykałkę do majsterkowania...

P.S.
O handlarzach z tej miejscowości, są już takie same legendy jak o tych z Radomia...  ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 11:01:01 am wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Kocham to forum
Odp: XJ X300 3,2 1995 r. Ostrów Mazowiecka 11 111 zł
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2018, 11:10:06 am »
Widzisz, mam całkowicie inne zdanie na ten temat- mozna kupić 20'letnie auto z przebiego 100 tysiecy albo 150 tysiecy i uwierz mi ze roznica w zuzyciu podzespolow bedzie znaczna. Oczywiście masz racje że użytkowanie auta ma wpływ na jego stan, ale w ograniczonym zakresie.

Ja kupujac klasyka nigdy nie patrze na cene, ale zuzycie elementów w różnych miejscach auta.
I nie rozumiem co ma do tego magia cyferek - chcesz mi udowodnic ze czesci po przebiegu 100 tysiecy i 400 tysiecy wygladaja identycznie?

Druga sprawa - niska cena to niestety zawsze szrot, w cuda i okazje nie wierze....

Odnosnie 3,2 - ja bym zadał sobie pytanie czy warto odnawiać na klasyka auto tak zużyte, wiele rzeczy po prostu nie da sie zrobić "na ideał"....

Pytanie czy ktoś kupuje cokolwiek, czy chce klasyka na lata - każdy kupuje co lubi :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 15:23:55 pm wysłana przez MicGin »

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: XJ X300 3,2 1995 r. Ostrów Mazowiecka 11 111 zł
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2018, 11:32:18 am »
Jeżeli ktoś dba o auto to przy przebiegu 400 tyś. większość części (mechanika) jest już wymieniona na nowe lub są po regeneracji... chciałem Ci zwrócić uwagę, że nie warto zawsze kierować się tym co wyświetla licznik, bo lepiej kupić zadbane / ,,wychuchane" auto z przebiegiem 400 tyś., niż takie o które właściciel nie dbał i oszczędzał na wszystkim co się da, ale za to z przebiegiem np. 150 tyś... tym bardziej, że to z wyższym przebiegiem będzie z reguły tańsze...

Co do tego, że tanie auto to zawsze szrot... nie do końca jest to prawdą... również uważam, że okazje praktycznie nie istnieją i w 98% tak właśnie jest jak napisałeś... ale są jednak czasem te wyjątki... czego przykładem jest nasz kolega Vincent i jego XJR...

Zwykłe X300 3.2 jeszcze długo do miana klasyka mimo swojego wieku należeć nie będzie... ale to inny temat...

W każdym bądź razie tak jak napisałeś indywidualna decyzja należy do każdego... wolność Tomku w swoim domku...
A teraz koniec już tego  :-off
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III