Autor Wątek: problem z silnikiem  (Przeczytany 1221 razy)

Offline kuzek1997

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
problem z silnikiem
« dnia: Marzec 25, 2018, 22:08:11 pm »
cześć panowie.
mam problem z jagiem,mianowicie od jakiegos czasu pojawia mi sie żółty błąd (motorleistung gestoert) przetłumaczyłem sobie i oznacza to (nieprawidłowe działanie silnika)po odłączeniu i ponownym podłączeniu aku jest spokój ale losowo po jakims czasie pojawia sie znowu nawet podczas jazdy.
gdy pojawi sie ten błąd na biegu (P) samochód ma wyższe obroty niż zwykle i nie reaguje na gaz... na innych biegach jest tak samo
Jutro mam wizyte u Gieremka i nwm czy mogę śmiało jechac jagiem bo nie chciałbym czegoś uszkodzić .ktoś cos poradzi?
w Zielonej Górze nie ma mechanika który w pełni podłączy się pod komputer i dokładnie mi sprawdzi kocura.
myślę ze dojade do poznania a gdy pojawi sie błąd to zrestartuje aku i jade dalej jakos tam dojechac musze...

Dodam,że od jakiegoś czasu gdy jag jest zimny i jadę powyżej 20km/h to cos dziwnie bzyczy po zwolnieniu do 20 nastaje cisza i słychac tylko silnik tak jest przez pierwsze kilka km dopóki sie nie nagrzeje,później jest juz normalnie

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: problem z silnikiem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2018, 23:12:13 pm »
Szklanej kuli nikt tu nie ma, a na domiar wszystkiego nie napisałeś jaki silnik
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline kuzek1997

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: problem z silnikiem
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2018, 23:17:18 pm »
Sorki.
3.0 v6 248km
Wiem że nie powie mi nikt co to jest tak dokladnie ale czy jechac w tej sytuacji jest bezpieczne ? Gdy jest błąd jechac sie nie da bo reakcji na gaz brak ale po zrestartowaniu aku mozna dalej jechac do momentu pojawienia sie bledu.Kontrolka jest żółta ale i tak lekceważyć nie należy.

Offline kuzek1997

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: problem z silnikiem
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2018, 08:56:38 am »
Dobra zdiagnozowane.
Okazalo sie ze to przepływomierz 460 zl