Autor Wątek: odpalanie na mrozie świece żarowe w X350 Xj6D  (Przeczytany 1128 razy)

Offline jagdds

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Daimler Double Six 1991, X350 2006
odpalanie na mrozie świece żarowe w X350 Xj6D
« dnia: Marzec 05, 2018, 21:58:57 pm »
Witam,
mam problemy z odpaleniem jaga na mrozie, nawet niewielkim. By wyeliminować ten efekt kupiłem nowy akumulator, dodatek do oleju napędowego Black Arrow by wyeliminować wytrącanie parafiny, wymieniłem filtr paliwa. Samochód stoi 24 godziny na mrozie i problem z odpaleniem. Akumulator kręci, kontrolka świec żarowych gaśnie, w końcu za którymś razem się udaje odpalić i początkowo chodzi nierówno. Dopiero jak się rozgrzeje silnik wszystko wraca do normy. Byłem u mechaników, którzy serwisują wszystkie moje samochody. Podejrzenie padło na świece żarowe. Komputer nie pokazał błędu (ale nie jest to komputer serwisowy). Dostanie się do świec to dłuższa praca. Czy można sprawdzić świece żarowe za pomocą komputera, by być pewnym w jakim są stanie. Czy ktoś wymieniał świece żarowe? Czy były trudności z odkręceniem? Słyszałem, że lubią się urywać.
Może macie jakieś sugestie. Ciekawe jak takie samochody dają sobie radę w skandynawskim klimacie?
Samochód ma przejechane 145 tys. km.
Sławek