Autor Wątek: Air suspension fault - samochód "zamarzł w górze" - prośba o sugestie.  (Przeczytany 3526 razy)

Offline Maciej Franciszek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Burgundowa Pantera
Witajcie,
Mój Jaguar został na kilka dni na mrozie, na chodniku i się pogniewał. Oczywiście żartuję - został na chodniku, ale system cats wypoziomował go - przód był wyżej tył niżej więc w tylne amortyzatory poszło więcej "powietrza". Po wyruszeniu w drogę, po kilku mroźnych dniach stania na dworze, pojawił się błąd: Air suspension fault
Zatrzymałem samochód wyszedłem spojrzeć i okazało się, że tył jest zdecydowanie wyżej niż przód.
Czyżby tylne miechy samochodu "zamarzły w górze", może zamarzł jakiś zawór albo kompresor (wydaje mi się że kompresora nie słychać)?
Czy można w prosty sposób zmusić go żeby się wypoziomował?
Jaguar Super V8 Vanden Plas 2007 r.
Volvo 965 1995 r.

Offline piotrorlowski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Air suspension fault - samochód "zamarzł w górze" - prośba o sugestie.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2018, 14:39:50 pm »
jeśli faktycznie coś zamarzło to jedź na parking podziemny i zostaw go tam na parę godzin. jeśli nie, to adaptacja zawieszenia chyba zostaje.
mnie po kilku dniach na mrozie pokazał "parking brake fault", ale pojechałem nim w ciepłe miejsce, zostawiłem na jakiś czas, błąd zniknął :)
2004 XJR

Offline Maciej Franciszek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Burgundowa Pantera
Odp: Air suspension fault - samochód "zamarzł w górze" - prośba o sugestie.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2018, 15:09:48 pm »
Dzięki Piotrze za odpowiedź. Tak się składa że jeszcze 2 dni będę u rodziny na wsi i nie mam tu za bardzo przez te 2 dni, jak ogrzać mojej pantery.
Ps. myślałem, że może zamarzła wilgoć z powietrza zgromadzonego w zbiorniku wyrównawczym zawieszenia pneumatycznego, który jest ukryty pod kołem zapasowym, ale ogrzałem go dmuchawą do tego stopnia, że aż parzył i nie pomogło.
Jaguar Super V8 Vanden Plas 2007 r.
Volvo 965 1995 r.

Offline Maciej Franciszek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Burgundowa Pantera
Odp: Air suspension fault - samochód "zamarzł w górze" - prośba o sugestie.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2018, 13:09:16 pm »
Hurra!
Problem rozwiązany.
Farelka przez godzinę podgrzewała kompresor zawieszenia, potem wziąłem podnośnik i podniosłem każde koło (żeby podciśnienie wyssało ewentualne zatory w instalacji)
Jeszcze na kilka minut farelka do bagażnika, żeby podgrzać zbiornik wyrównawczy zawieszenia.
Odpaliłem, przejechałem się 500 metrów, auto się wypoziomowało i komunikat się już nie pojawia.
Udało się bez garażu i przy 2 stopniach na minusie.

Miłej niedzieli!
Jaguar Super V8 Vanden Plas 2007 r.
Volvo 965 1995 r.

Offline Alef Zero

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • xj8 2004
Odp: Air suspension fault - samochód "zamarzł w górze" - prośba o sugestie.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2018, 21:14:04 pm »
Fajnie , że się naprawiło ale jeśli coś przymarzło to najpewniej woda, która się zawsze pojawia w kompresorach. Pytanie jak się tej wody pozbyć ?

Offline Maciej Franciszek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Burgundowa Pantera
Odp: Air suspension fault - samochód "zamarzł w górze" - prośba o sugestie.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2018, 15:50:08 pm »
Alef@
Myślę że da radę zabezpieczyć się przed wilgocią w kompresorze, częstą wymianą filtra powietrza zlokalizowanego przy kompresorze, który ma za zadanie wyłapywać wilgoć z powietrza.
Podobno na aledrogo można go znaleźć.
Jaguar Super V8 Vanden Plas 2007 r.
Volvo 965 1995 r.