Autor Wątek: benzyna czy Diesel do XF  (Przeczytany 9587 razy)

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 08, 2018, 21:40:56 pm »
zbychuro- gdzie ty żyjesz?Pytam tylko z ciekawości,nie pracuję w policji ;D Jak jadę szybciej niż 160 to nerwowo przyglądam się kogo wyprzedzam a na 2 paczki decyduję sie prawie wyłącznie jak jest pusto jak na stepach akermanu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2018, 21:45:07 pm wysłana przez maron »

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 768
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 08, 2018, 22:15:53 pm »
Wlaczamy Yanosika i jedziemy. Bywal czas ze jezdzilismy z niewaskieauto na zmiane dalsze trasy i nikt z nas nie schodzil ponizej 200. Jezdzac Jagiem to samo az uszczelki halasuja w drzwiach :D Aplikacja baaardzo pomocna, polecam :)

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 08, 2018, 23:08:16 pm »
Tak Yanosik jest the best,jeszcze nigdy nie spotkałem suszarki czy videorej. o której Yanosik by mi nie doniósł.Do tego cb radio ale to schodząca rzecz,coraz mniej ostrzegaczy,osobówki tylko nasłuchują ,jedynie na trasach gdzie dużo TIRów cb jest jeszcze przydatne.No i szósty zmysł w wyczuwaniu panów w białych czapkach,Jeżeli wyprzedzam z dużą prędkością a wyprzedzany się za mną puszcza to odpuszczam i schodzę do dopuszczalnej.on musiałby mnie dojść i jechać za mną ze stałą prędkością i stałą odległością przez jakiś czas.Na szczęśćie videorej . mierzy prędkość radiowozu a nie moją.Po kilku km spokojnej jazdy odpuszczają i zawracają ale oczy dookoła głowy ,lusterka pod kontrolą i pełna koncentracja ,zresztą przy tych prędkościach zawsze musi być.A tak dla informacji 0 punktów i zachodzę w głowę jak można uzbierać 24 ?
Wracając do tematu to o diesla trzeba dbać na każdym kroku a on się odwdzięczy,jak ktoś nie ma paliwa we krwi i nie czuje tematu to lepiej go sobie odpuścić i kupić benzynę będzie mniej kłopotu.

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 08, 2018, 23:34:11 pm »
Czyli de facto zła eksploatacja. Nawet z padniętym czujnikiem goniąc jaga raz/dwa razy w miesiącu w trasie (120km/h++ 3000obr/min ++) 80-100km jeździł by do dziś. Nie ogarniam brania diesla do jazdy po mieście. Przez 5lat jazdy XF-ami dosłownie trzy razy zapaliła mi się kontrolka o DPF-ie. Ok, nie każdy lubi jazdę dynamiczną ale po co wtedy brać ponad dwustu-konnego Jaguara :D

No właśnie nie. Nie jeździłem po mieście, raz w miesiącu przeganiałem po dłuższej trasie. Tuż przed awarią 500 km jechał po autostradzie. A kontrolka DPF nie zapaliła mi się NIGDY (bo była zepsuta, przecież ;-)

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 08, 2018, 23:42:05 pm »
Z klekotami Jaga to loteria, są kiepskiej jakości,  często się słyszy o zatartych silnikach, niestety, duże przebiegi to nie dla tych silników, ja bym się bal kupić Jaga z klekotem pod maską.

Offline Luckyy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • ...
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 09, 2018, 16:24:51 pm »
DPF był zapchany. Sterownik próbował go wypalić, dodając paliwa. Paliwa w końcu było tyle, że nie było smarowania
Silnik się zatem zatarł, i to tak dokumentnie, że nadawał się już tylko do wymiany.

Chcesz powiedzieć, że zwiększona dawka paliwa, podawana do komory spalania spowodowała, że to paliwo dostało się do oleju (przez nieszczelne pierścienie) i tak bardzo rozcieńczyło olej, że brakło smarowania?
A czy kontrolna na desce nie pokazuje za wysokiego staniu oleju, tylko za niski?

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 09, 2018, 17:17:56 pm »
Paliwo było wtryskiwane do dpf ale ze warunki do wypalenia nie zostały spełnione to wracało do oleju rozcieńczając go. Jest czujnik poziomu oleju który wskazuje poziom - niestety jest tez prawdopodobieństwo ze silnik może spalać olej i nie będzie tego widać po nieudanej próbie wypalenia dpf ponieważ spalony przez silnik olej zostanie zastąpiony olejem napędowym. Kolejna sprawa to uszkodzony czujnik - może nie pokazać ze oleju jedt za duzo(bo został rozcieńczony)
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 09, 2018, 17:51:18 pm »
Ja spróbuje dopasować miarkę poziomu olej z mercedesa. Czy jak pojadę na komputer to pokaże mi w jakiej kondycji są filtry Dpf i pokaże w razie czego czy ten czujnik ciśnienia dpf jest OK ?Problemy z rozcieńczonym olejem to nie tylko problemy jagów - w niemczech multum audic i innych popierdawek jest po wymianie silników ze względu na zatarcie się przez ropę w oleju.

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 09, 2018, 18:00:45 pm »
Ja mam 2.7d bez dpf i jestem zadowolony pali nie dużo w mieście ok 9,7 trasa do 130 km/h 7,3
Gościu sprzedał go bo pewnie się wystraszył a nie zorientował się że fabrycznie nie ma filterka  :-yipee :-yipee

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 09, 2018, 20:05:35 pm »
Są dwa końce tego kija-nie masz filterka=nie masz euro5 ;D

Offline Luckyy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • ...
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 10, 2018, 10:01:17 am »
Paliwo było wtryskiwane do dpf ale ze warunki do wypalenia nie zostały spełnione to wracało do oleju rozcieńczając go.

Jesteś pewny, że paliwo jest podawane bezpośrednio do filtra DPF?
Zazwyczaj to paliwo jest podawane 'normalnie' ale jest zwiększona jego dawka co powoduje wzrost temperatury spalin i/lub zwiększenie ilości dwutlenku azotu co powoduje wypalanie sadzy zgromadzonej w filtrze DPF.

Jeśli paliwo jest podawane bezpośrednio do filtra to powinno to być bezpieczne dla silnika.
Nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak by mogło dostać się z układu wydechowego do 'dolnej części silnika' i wymieszać z olejem.
Jeśli natomiast jest podawana dodatkowa dawka paliwa przez wtryskiwacze do komory spalania ale już w suwie wyrzucania spali to jest ryzyko, że po ściankach cylindra dostanie się na dół do oleju i go rozcieńczy.
Szkoda, że nie ma bagnetu aby sprawdzić stan i "pomacać" olej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2018, 11:27:25 am wysłana przez Luckyy »

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 11, 2018, 09:22:07 am »
Paliwo jest podawane do komory spalania - tak było i tak jest. Podczas wypalania filtra - tej procedury gdy gasimy auto w mieście lub to całę eko start/stop na światłach ropa spływa po ściance cylindra i tak kilkanaście razy i zamiast oleju mamy ropę. Potem autostrada parę szybkich przejazdów i panewki jak i wałki zacierają się jak plastelina. Ja odkręcam korek od wlewu oleju i parzę a ze dwa razy wziąłem olej na palec i sprawdzałem organoleptycznie.

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 11, 2018, 10:08:41 am »
Do dpf są specjalne oleje dedykowane do diesla trochę droższe ale przeliczając koszt naprawy / koszt oleju to taniej wychodzi ( wymiana co 10k km) i diesel śmiga

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 14, 2018, 19:14:01 pm »
Ja kupiłem Millers xf 5w30 C1 w sobotę będę wymieniał razem z filtrami. Teraz mam zalany Castrol - badziewie jakich mało. Zobaczymy jak będzie chodził na Millersie. Podobno temp. tak nie rośnie na nim  :-gwizd

Offline Janek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 14, 2018, 20:09:05 pm »
Jeżdżę XF-em 3.0 D pięć lat,nigdy nie miałem zadnego sygnału z DPF a zrobiłem nim 150 tys km.Jazda zawsze bardzo dynamiczna /to uczucie gdy but w podłogę -boskie/ w przedziale 180-240 km/h.I nie mówcie że nie ma gdzie tak jeżdzić,choć przyznaję że większość po autostradach i S kach.Do jazdy w mieście służy mi stary accord.Oleju nigdy nie dolewałem,wymiany dwa razy częśćiej co 13 tys. km ,ze stanu full po wymianie do następnej wymiany schodzi mi na wyświetlaczu 1/4 kreski.olej Millers C1 ze specyfikacją jaga do tych właśnie silników.No i wychładzanie turbin 3-4 minuty ZAWSZE,jak robię trasę 1000 km to silnik nie jest nigdy wyłączany.Jag stan idealny jak nówka,nigdy nic !!! I oby tak dalej  :-clap

Dokładnie tak się powinno diesla traktować. Niestety problem i opinia diesli w XF-ie tutaj jest taka z racji, że w większości są kupowane jako używane i nie wiemy jak pierwszy właściciel go traktował.

Co Wy z tym millersem? Sam Jaguar poleca do swoich silników lać Castrola  ::)
2014 XF-S 3.0 zajumany // 2010 XF 3.0D 301bhp // 2013 XF-S 3.0