Autor Wątek: benzyna czy Diesel do XF  (Przeczytany 9573 razy)

Offline celeib

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
benzyna czy Diesel do XF
« dnia: Marzec 02, 2018, 12:45:10 pm »
 :logojcpf:
Witam :) wiem że może już kilka razy był poruszany ten temat... ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.
Planuje zakup kolejnego XFa i zastanawiam się jaki silnik wybrać i dla czego Kociaki z silnikiem Diesla są o wiele tańsze od benzynowych??
Poprzednio miałem 3,0 V6 238KM ale mój kot rzucił się na fiata i trochę się poturbował :D :o ;D :D

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2018, 14:10:29 pm »
To zapewne kwestia podaży samochodów używanych - w Polsce popularniejsze są Diesle i takich samochodów jest więcej na rynku wtórnym.
Diesel jest bardzo fajny, póki się nie zepsuje... Bo wtedy kaplica...
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 18:57:02 pm wysłana przez MicGin »

Offline celeib

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2018, 15:36:17 pm »
Klekoty Jaguara otrzymały nagrodę/wyróżnienie za swoje osiągi itp... więc dla czego silniki benzynowe są droższe?
W pojazdach grupy VW czy Toyoty silniki Diesla są bardziej pożądane niż benzynowe przez co są droższe... a nie na odwrót.. ( podaje tu przykład więc bez głupich komentarzy ludzi z bólem d*py )

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2018, 15:44:34 pm »
Powtórzę się: moim zdaniem to kwestia rynku. Sprzedaż Jaguarów w Polsce to raptem gór kilkaset sztuk rocznie, z tego duże silniki benzynowe to pewnie 1/4 - 1/5. Rynek wtórny jest zatem minimalny, brak podaży podnosi cenę - ekonomia. Możliwe też, że jeśli ktoś już wybiera benzynę to od razu bierze V8. Spali nie tak znowu dużo więcej a osiągi i efekty dźwiękowe nieporównywalne.
VW czy Toyota to produkcja masowa, skala zupełnie nieporównywalna więc i reguły inne.

Po swoich doświadczeniach (dosyć dramatycznych) z silnikiem Diesla, następnym razem zdecydowanie wybieram silnik benzynowy (o ile nie elektryczny - vide dzisiejsza premiera I-Pace).
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 18:57:25 pm wysłana przez MicGin »

Offline celeib

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2018, 17:13:50 pm »
A co się stało z silnikiem diesla? samochód był od nowości czy używka?

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2018, 18:47:29 pm »
Kupiony u dealera, 5-letni, 100 kkm. Stan prawie idealny, historia serwisowa bez zarzutu. Jeździł dwa lata bezproblemowo, serwis w ASO, Shell V-Power ONLY, wracanie do domu trasą na około, co by się DPF nie zatykał i tym podobne głaskanko kota... Po czym, przy przebiegu 140kkmm, stanął sobie na środku skrzyżowania, bez jakiegokolwiek wcześniejszego objawu, że coś może być źle.
Na szczęście jeden z uczestników tego forum prowadzi we Wrocławiu zakład specjalizujący się w Jagach i silnik wymienił (dzięki!!!). Co trwało dwa miesiące jednak (nie tak łatwo znaleźć dawcę). Że o kosztach nie wspomnę.

Ku przestrodze czytelników nadmienię, że powodem zatarcia silnika był zapchany DPF, czego jednak Jag nie raczył zasygnalizować. W związku z tym niestety, moja konkluzja jako inżyniera jest taka, że Diesle osiągnęły obecnie zbyt duży stopień skomplikowania, by korzystanie z nich było racjonalne. Po prostu jest zbyt wiele potencjalnie słabych punktów (DPF, EGR, wtryskiwacze, turbiny), których awaria prowadzi do całkowitego zniszczenia silnika.

« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 18:57:46 pm wysłana przez MicGin »

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2018, 00:18:40 am »
Milet jakie były objawy ? Zwiększone spalanie ? Podwyższone obroty ? W ogóle jak można poznać, że procedura wypalania dpf- ów jest w toku ? Jaki miałeś silnik ? Czym sprawdzić zatkane filtry ? Stardiagnosis czy jakiś inny komputerek ? Dzięki

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2018, 00:55:38 am »
Silnik 3.0S (275 KM). Objawów, jak powiadam, nie było - może poza większym o 1l spalaniem, które jednak złożyłem niefortunnie na karb nowych opon (felgi 19" zamiast 18")

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2018, 07:29:17 am »
Ja miałem błąd " ograniczona moc silnika" ponieważ kruciec od intercoolera był pęknięty i dmuchał powietrzem na zewnątrz. Wtedy palił w koło komina nawet 6.8 l/100. W serwisie niemiaszki naprawili usterkę i teraz cały czas na blacie 9,2 - 8,9 l/100km  Obroty cały czas takie same czyli 700 lub 800t/min - muszę luknąć jeszcze raz - to samochód żony. Raz sprzątając w bagażniku usłyszałem coś takiego jak gdyby wydech się otworzył - był wolny ale kazałem żonie nie gasić motoru. Lejemy na wszelki wypadek do paliwa specyfik K2 który ma obniżać temp. wypalania filtrów. Niektórym świeci się żółta kontrolka Dpf niektórym już czerwona wtedy podobno po ptokach - trzeba czyścić filtr mechanicznie.

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2018, 09:16:30 am »
Nordyk-jaki to specyfik od K2?

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2018, 10:08:20 am »
Siostra w mercu miała problemy z dpf-em, kupiłem jej na allegro http://allegro.pl/k2-dpf-50ml-srodek-do-czyszczenia-filtra-dpf-i6900574138.html?reco_id=df903014-1ec1-11e8-9785-246e9680b6a8&bi_m=reco&bi_c=Product&bi_s=archiwum_allegro
Leje ten środek co drugie tankowanie i od tego momentu ma spokój. Ja też kupiłem Żonie ten środek (ale w niemczech jest na amazonie) i dolewa do jaguarka przy tankowaniu. Do tego dobry olej, zmieniłem  Castrola na Motul eco clean 5w30  C1.

Offline celeib

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2018, 17:25:34 pm »
Nordyk wybrał byś po raz kolejny Diesla? Trochę odbiegamy od głównego tematu

Offline celeib

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2018, 19:01:44 pm »
Jeżeli jest taki problem z DPFem i EGRem to próbował ktoś sie ich pozbyć? Wiem że to może być zabronione ale te urządzenia w każdym samochodzie przysparzają problemów...

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2018, 19:35:53 pm »
Ja ludzi nie zamierzam truć... Wycinanie DPF-ów uważam za obyczaj barbarzyński - przecież WSZYSCY oddychamy tym samym powietrzem, więc wypadałoby o nie zadbać...

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: benzyna czy Diesel do XF
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2018, 23:59:54 pm »
Moim zdaniem przylgnęła łatka do kotów, że w tej marce klekot jest be, Jaguary zwłaszcza te duże kojarzone są głównie z benzyną, z którą jest mało problemów, i mają dobre opinie, rozsądne spalanie i naprawdę fajnie brzmią