Autor Wątek: Skrzynia automatyczna Borg-Wagner 66 / BW66 XJ6 4.2 Seria 3 1986 - nie przerzuca  (Przeczytany 5249 razy)

Offline MSCHINDLER

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • XJ6 4,2 1986
Witam,

przeszukałem wszystkie wątki na forum dotyczące skrzyń w XJ6 s III i nie znalazłem swojego przypadku.

1. podczas ostatniej jazdy autostradą przy stałej prędkości 120km/h spadł bieg z 3 na 1 ! zjechałem na bok zatrzymałem się, wyłączyłem samochód, włączyłem sprawdziłem bieg wsteczny działał, D - działał, i przełączył na 2 i na 3 więc wróciłem na kołach do domu.
2. w drodze powrotnej zauważyłem że kick down nie działa.
3. po trzech dniach stania w garażu sprawdziłem bagnet i płyn w skrzyni miał kolor szary, odpaliłem silnik i stan oleju był na minimum, dolałem oleju i pojechałem na jazdę próbną, wynik :
- na D: staruje z 1, przerzuca na 2 kręci do 5 tysięcy i nie przerzuca na 3 , po zwolnieniu do 0km/h nie redukuje na 1 i startuje z 2
- na R: działa bez zarzutów
- na 1: Startuje z 1
- na 2: Startuje z 1 lub 2, nie redukuje.

co może być przyczyną?
 :-help
doczytałem w poprzednich wątkach:
- regulacja taśm
- wymiana/czyszczenie filtra
- tarczki ? - regeneracja skrzyni....
- sprzęgło?

kto w PL zajmuje się regeneracją tych skrzyni?
Jeśli faktycznie jest uszkodzona to wolałbym ją zregenerować niż wymienić na inną używkę.
Z miłości do do XJ wstępuję w szeregi

Offline Jagus123

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Skrzynia automatyczna Borg-Wagner 66 / BW66 XJ6 4.2 Seria 3 1986 - nie przerzuca
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2018, 20:36:44 pm »
Witam BW 66 nie są skomplikowane ,każdy serwis automatów powinien się podjąć naprawy.Części są dostępne w kraju.Jestem po regeneracji swojej skrzyni  ale robiłem we własnym zakresie .

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Skrzynia automatyczna Borg-Wagner 66 / BW66 XJ6 4.2 Seria 3 1986 - nie przerzuca
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2018, 05:10:43 am »
Kiedyś sporo tych skrzyń robilem  65,66  . sa podobne ale  wymagają specjalnych narzedzi aby dobrze wprowadzić tłoki  nie niszcząc O ringów.
 ^5  jest jakby cieńsza niz 66 .   skrzynie sa proste ale   lepiej oddać do zakładu ktory daj edobra gwarancje .  większość aktualnie tych skrzyń jest 30 lat stara. I  przy dobrym przeglądzie  niestety nie wystarczy  wymienić uszczelek tarcz czy sprzęgieł .  Wiele razy po przebudowaniu  wywalą  części tzw Hard Parts  czyli te co niby nie są do wymiany podczas przebudowy ?
   Warto znaleźć firmę która dobrą ma opinie i  daje dobra gwarancję.   
 Jak pisałem sporo tych skrzyń przebudowałem i  jeśli  szukasz  dobrej firmy  która mówi ze te skrzynie robi to spytaj się czy i jak sprawdza ciśnieni ew tych skrzyniach ?
  jest specjalna rurka która ma podwójny gwint jeden do skrzyni drugi do zegara  . tył skrzyni  tam tą rurkę montujesz .  po przebudowie trzeba skrzynie doregulować  i to jest bardzo wazne  aby  nie jechać  drugi raz na przebudowę .
I love and hate Jaguars

Offline bledow

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Co by było gdyby
Odp: Skrzynia automatyczna Borg-Wagner 66 / BW66 XJ6 4.2 Seria 3 1986 - nie przerzuca
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2020, 11:50:04 am »
Panowie wziąłem się za przegląd i mały remoncik skrzyni Borg warner 66 i napotkałem problem a mianowicie nie mogę rozdzielić przedniego bębna od tylnego aby wymienić tarczki w tylnym a nie chcę robić tego na siłę aby nic nie uszkodzić. Posiada ktoś jakieś informacje czy jest to na wcisk i trzyma to ten górny pierścień czy jakoś inaczej. Szukalem informacji na ten temat ale nigdzie nie mogę nic znaleźć. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka


Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: Skrzynia automatyczna Borg-Wagner 66 / BW66 XJ6 4.2 Seria 3 1986 - nie przerzuca
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2020, 13:35:25 pm »
Kolego, na fb masz grupy Jagaura - najlepiej tam zapytaj, bo tu marna szansa, że ktoś Ci pomoże. Prędzej tam  :-super
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline bledow

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Co by było gdyby
Odp: Skrzynia automatyczna Borg-Wagner 66 / BW66 XJ6 4.2 Seria 3 1986 - nie przerzuca
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2020, 13:47:13 pm »
Tam też zadałem to pytanie i niestety skutek podobny jak tu chyba. No nic trzeba będzie spróbować bardziej siłowo i ewentualnie domawiać części.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka


Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: Skrzynia automatyczna Borg-Wagner 66 / BW66 XJ6 4.2 Seria 3 1986 - nie przerzuca
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2020, 15:22:14 pm »
Wpisz w googla "borg warner 66 repair manual", można pobrać za 6$, a gdzieś tam za darmo.
XJR-S 6.0 Asprey#99

Offline bledow

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Co by było gdyby
Odp: Skrzynia automatyczna Borg-Wagner 66 / BW66 XJ6 4.2 Seria 3 1986 - nie przerzuca
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2020, 16:45:06 pm »
V12 mam już tego manuala jak i kilka innych. We wszystkich jest dokładnie opisane jak rozebrać przedni bęben i tylny, wymiana tarczek ale nigdzie nie ma nic na temat tego jak to rozłączyć. Wszędzie tylko aby usunąć przedni bęben ale nigdzie jak

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka