Autor Wątek: Cruise not available - XJR X350  (Przeczytany 1562 razy)

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Cruise not available - XJR X350
« dnia: Luty 23, 2018, 12:15:18 pm »
Witajcie,
Jakiś czas temu pojawił mi się komunikat ACC SENSOR BLOCKED i było to prawdopodobnie związane z padającym mokrym śniegiem, który zakleił część samochodu. Później komunikatu nie było a tempomat działał normalnie. Po jakimś czasie sytuacja się powtórzyła, ale już bez względu na pogodę. Obecnie wyświetla cały czas CRUISE NOT AVAILABLE. Po skasowaniu błędu znowu na chwilę wyświetliło komunikat o zablokowaniu sensora a następnie drugi komunikat.
Nic nie przysłania sensora, demontowałem osłonę.
Pan Bogusław z Car Service w Rybniku podpinał pod swój komputer, ale stwierdził, że nie jest w stanie pomóc.
Dowiedziałem się, że może być wymagane ustawienie w pionie i poziomie sensora i to jest przyczyną błędu. Jest to możliwe, ponieważ od początku obserwowałem dziwne zachowanie aktywnego tempomatu: przykładowo wyprzedzając na autostradzie wolniej jadący prawym pasem pojazd, samochód zaczynał gwałtownie hamować tak, jakby wyczuwał przeszkodę na swoim pasie. Dopiero ustawienie samochodu bliżej lewej krawędzi eliminowało ten problem.
Czy kojarzycie kogoś w okolicach województwa opolskiego kto mógłby ten temat ogarnąć i ewentualnie ustawić sensor tempomatu? Sąsiednie województwa też wchodzą w grę i jak coś to pozostaje serwis, ale tam pewnie koszty nawet bagatelnego problemu będą kosmiczne.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Cruise not available - XJR X350
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2018, 12:46:10 pm »
A ten sensor czasem nie jest widoczne przez dole kratki w zderzaku . Może samemu dojrzysz ,że jest krzywo. Chyba nie potrzebna jest milimetrową dokładność.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Cruise not available - XJR X350
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2018, 15:52:04 pm »
Jest pod plastikową zaślepką i z tego co wiem to potrzebna jest precyzja. Nie mam jednak pewności, że to właśnie jest przyczyną. Nie wiem gdzie poza serwisem mogę to zdiagnozować i naprawić.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Cruise not available - XJR X350
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2018, 01:11:54 am »
Ja miałem podobny problem. ACC SENSOR BLOCKED pojawia się gdy jest gęsta mgła lub pada śnieg. To nie jest żadna awaria.

Któregoś pięknego dnia przy prędkości 230-240km/h zabiłem wróbelka. Skubany wbił się między zderzak, a kratkę za którą jest ACC Sensor. Dopiero po kilku dniach zobaczyłem jego wystający kuper z nóżkami i setki białych robali. Ponieważ brzydziłem się, chwyciłem za Karchera i postanowiłem go wydmuchać podciśnieniem wody. Wróbla usunęło, ale przy okazji zalało ACC Sensor i zaczął pojawiać się komunikat CRUISE NOT AVAILABLE. Wróbel skrzywił mocowanie i rozbił obudowę sensora.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Online filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Cruise not available - XJR X350
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2018, 23:42:26 pm »
i co dalej?? Jak się zakończyła historia?
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Cruise not available - XJR X350
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2018, 10:06:37 am »
Prosimy o dalszy ciąg historii i jej finał ;)

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Cruise not available - XJR X350
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2018, 18:02:39 pm »
Nie wiem jak się skończyło.
Usuwanie wróbla było 2-3 godziny przed przyjazdem kupca. Dopiero podczas jazdy próbnej okazało się, że świeci się komunikat CRUISE NOT AVAILABLE. Zacząłem głowić się od czego? I padło na wróbla. Auto wcześniej działało bez zarzutów. Dopiero na autostradzie przy większej prędkości wydmuchało wodę i tempomat zaczął działać ponownie. Niestety nie trwało to długo, bo za moment przy niskiej prędkości ponownie pojawił się komunikat. Przypuszczam, że osuszenie ACC Sensora i sklejenie obudowy zakończy temat. Kupujący uwierzył w historyjkę z wróbelkiem, przekonał się że tempomat działa i winna może być tutaj woda. Kasa na stół i auta nie ma.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996