Autor Wątek: 2.1 v6 Nie chce płynnie jechać,nie przyśpiesza prędkość z trudem 10-20km/h  (Przeczytany 2938 razy)

Offline Jag 2.1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
 :-wstyd i jestem :-cry wczoraj pojechalem na wymiane przedniej lampy,dziś odebralem auto i ono nie jedzie. Wiem że to nie ma nic do rzeczy ale nic nie było dotykane :-help prócz lampy.

Strzela coś pod maską dusi sie brak mocy zero reakcji na pedal gazu. Ja się go odpali to na chwile się wkreci nawet do odcinki a pozniej pedal trzymam w podlodze i spada do 800 obr/min.
Wymienilem dzis filtr i problem nie znika.
Odłaczyłem klemy poczekalem pol h odpalilem i auto normalnie jechalo przez 200metrów pozniej to samo ksztuszenie sie strzelanie i brak przyspieszenia.

Czy to coś poważnego?? Dodam że do dziś wszystko normalnie hulało.

« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2018, 16:43:20 pm wysłana przez Jag 2.1 »
X-Type 2.1 V6
X-Type 2.5 V6

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 801
Bez błędów z kompa to można sobie z fusów powróżyć, a te mówią sonda, katalizator, egr, przepływomierz i inne cuda.

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Zacząłbym od sprawdzenia ciśnienia paliwa - kiedy był filtr wymieniany? Ma LPG?

Offline Jag 2.1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Nie ma lpg. filtr byl robiony dziś po tym jak zaczął sie dziwnie zachowywac
Komputer jak sie podłącza to nie chce  sie łączyć, jakiś czas temu podlączałem i łączył nie wiem o co kaman
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2018, 09:02:26 am wysłana przez Choina »
X-Type 2.1 V6
X-Type 2.5 V6

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
U mnie czasami nie chce łączyć np. na LPG a czasami łączy bez problemu. Są też czasem nawet na PB momenty, że poprzez ELM wi-fi mi nie chce łączyć. Jaguar chyba już tak ma, że nigdy nie mów nigdy...
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Jag 2.1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Okazało się że nie działał mi abs i przypominiało mi się dzis wymieniłem wtyczke w lewym kole przednim od czujnika absu,która pochodzila od dawcy. Może to jest przyczyną ?? Ze abs cos swiruje z komputerem?
X-Type 2.1 V6
X-Type 2.5 V6

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Skoro stało się to nagle to sprawdzilbym podciśnienia. Może któryś wepchał łapy tam gdzie nie powinien
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Wymiana lampy wiąże się ze zdjęciem zderzaka, może przy demontażu Ci jakiś wąż/przewód uszkodzili. Musisz podpiąć pod kompa - powód może być prozaiczny :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Jag 2.1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Auto stoi u elektoromechanika.Zero błędów,ABS już chodzi. Wsiadasz odpalasz ruszasz 1,2,3 i muł z powrotem zaczyna jechać na papaj.Dramat.. :-cry Komp był podłączany nic nie pokazuje. Wszystko jest posprawdzane ,chłopy mówią że katalizator się zapchał prawdo podobnie.Mam autem do ślubu jechac a ono przerywa jedzie w trybie awaryjnym.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2018, 08:24:36 am wysłana przez Jag 2.1 »
X-Type 2.1 V6
X-Type 2.5 V6

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Widocznie chce Cię przed czymś ostrzec.

Sorry, nie mogłem się powstrzymać
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
sprawdź ciśnienie paliwa, najlepiej manometrem, objaw dość typowy. Sprawdziłbym jeszcze dodatkowo jak zachowuje się TPS(multimetrem) oraz przepływkę.

Offline Jag 2.1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
voitec może masz racje
X-Type 2.1 V6
X-Type 2.5 V6

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Ja miałem takie jazdy jak spadł mi wężyk podciśnienia z kolektora od strony grodzi. Wygląda jak mała fajka do świec. Ale było słychać ewidentne świszczenie

Offline Jag 2.1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: 2.1 v6 Nie chce płynnie jechać,nie przyśpiesza prędkość z trudem 10-20km/h
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2018, 09:27:56 am »
Mechanik mówił że problem wystepuje jak sie auto nagrzeje
X-Type 2.1 V6
X-Type 2.5 V6

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: 2.1 v6 Nie chce płynnie jechać,nie przyśpiesza prędkość z trudem 10-20km/h
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2018, 21:22:56 pm »
Miałem taki przypadek że autko, a konkretnie cytrynka c3 na zimnym fajnie sie zbierało i wogule dobrze jeździło, ale jak tylko złapał temperature w okolicach 90*C to przerywał. Problem wystąpił dopiero po wymianie termostatu bo sie nie nagrzewał. Winnym okazał sie lejący wtryskiwacz