Autor Wątek: ..."stukniecie"...  (Przeczytany 2992 razy)

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
..."stukniecie"...
« dnia: Luty 11, 2018, 11:40:50 am »
Uzywam auta codziennie i codziennie po ruszeniu i "wrzuceniu' przez automat -drugiego biegu-slysze spod maski lekkie "stukniecie"...Potem "tematu nie ma "przez caly dzien,chyba,ze nie uzywam auta dobrych kilka godzin,mocno ostygnie i znowu jak rusze-pojawia sie "to stukniecie".Jest to przy ok 1050 obrotow,probowalem roznych wariantow wyjazdu,ale nic z teko-cos spod maski slychac.Wlasciwie dokladnie jest to "po wypluciu pierwszego biegu a przed drugim" na automacie...Tak juz jezdze..piec lat,klopotow raczej z samochodem nie mam,ale chcialbym prosic FORUMOWICZOW-moze ktos zna odpowiedz? Pozdrawiam.

Offline Janek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: ..."stukniecie"...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2018, 02:07:20 am »
Wymień olej w skrzyni biegów.
2014 XF-S 3.0 zajumany // 2010 XF 3.0D 301bhp // 2013 XF-S 3.0

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: ..."stukniecie"...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2018, 19:24:21 pm »
...oczywiscie...wymienilem po przebiegu 80.tys,w komplecie z miska itd.-dokladnie 1,5 roku temu...Efekt-codziennie to samo,czyli "stukniecie".Myslalem,ze przy tych 1000-1050 obr.zalacza sie "male turbo". Ale,jak mu dam "w gary"od startu-nic nie slychac-tylko,ze motor wtedy jest nie nagrzany i szkoda go tak traktowac...  :-help

Offline SlawekWu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: ..."stukniecie"...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2018, 09:18:42 am »
Witam

Nie wiem czy będzie miało to związek ale miałem podobną sytuacje w Fordzie Mustangu V6 z 2006r. Auto przeciągało zmianę z pierwszego na drugi bieg a w trakcie pojawiało się lekkie stuknięcie. Dodatkowo po wrzuceniu R auto przez chwile pozostawało na jałowym po czym wrzucało bieg poprzedzając to dużyn stukiem i sporym szarpnięciem. Winny okazał się elektrozawór skrzyni biegów. Wymiana oleju, regulacje niczego nie poprawiały.

Pozdrawiam

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: ..."stukniecie"...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2018, 18:15:26 pm »
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.Kazda nowa wiadomosc moze sie przydac,chociaz to niczego nie zmienia.Jak auto jest zimne-slychac lekkie stukniecie,jak jest cieple-cisza...I najgorsze w tym wszystkim jest to,ze nawet serwis nie zna odpowiedzi-samochod stal kilka godzin na mrozie,potem "najlepszy z mechanikow" wsiadl,odpalil,ruszyl i...to samo...tez nie znal odpowiedzi...Dziekuje wszystkim za podpowiedzi,moze kiedys uda sie ten temat rozwiazac...pozdrawiam. :- pojecia

Offline victor89

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: ..."stukniecie"...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2018, 19:43:19 pm »
U mnie jest tak samo. Jak rano odpalę i jadę to mam do stuknięcie po przerzuceniu na 2 bieg ale potem już tego nie ma wcale mogę zapalać i gasić i znów ruszać i na co najmniej 6 godzin jak auto stoi to się nie pojawia a potem następnego dnia znów czyli raz dziennie u mnie jag ma taki kaprys. Również nie mam pojęcia co to jest ale mam tak od początku i przejechałem nim już 70 000 km i nic się nie dzieje mimo tego, skrzynia pracuje cały czas wzorowo.
Jaguar XFS 3.0d

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: ..."stukniecie"...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2018, 09:46:30 am »
Dzieki  za ostatnia odpowiedz-z tego co przeczytalem-jest dokladnie tak,jak u mnie-jak by sieoba samochody umowily! Jezdze swoim od 6-ciu lat,na liczniku pierwsze sto tys.kilometrow,zadnych awarii czy napraw...Oby tak dalej,bo jestem z auta mocno zadowolony.Raz jeszcze dziekuje za odpowiedzi! :-R

Offline coolio

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • JAGUAR XFS 3.0 S
Odp: ..."stukniecie"...
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2018, 08:46:12 am »
u mnie jest to samo... za to zauważyłem taki fakt, iż podczas gdy przekręcę gałką zmiany biegów wolniej, lub po powrocie zrzucę na chwilę bieg z D na R a po chwili na P to nic nie stuka i jest ok.