Autor Wątek: Check Engine i Wysoka Emisja Spalin + Spalanie ponad norme 3.0 AWD tylko PB  (Przeczytany 3684 razy)

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Check Engine i Wysoka Emisja Spalin + Spalanie ponad norme 3.0 AWD tylko PB
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2018, 09:40:49 am »
Już jest tyle tych wątków o problemach z katalizatorem, że idzie się w nich pogubić

W moim poprzednim, w którym robiłem katalizator, to właśnie objawem był brak mocy i duże spalanie. Silnik się kiepsko rozpędzał, bo katalizator blokował wypływ spalin, im wolniej on się rozpędzał, tym bardziej wciskałem gaz, przez co więcej palił.

No ale to nie jest wtedy samo P420 tylko pewnie silnik rzęził na wysokich obrotach, migało check engine i do tego cała plejada błędów misfire serri P3xx + błąd catalyst damage.
Też to miałem.
A o niczym takim kolega nie pisał. Tylko że spalanie wysokie.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Check Engine i Wysoka Emisja Spalin + Spalanie ponad norme 3.0 AWD tylko PB
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2018, 10:17:38 am »
Wczoraj odebralem samochod. Wymienil mi wszystkie swiece i powiedzial zeby sprawdzic spalanie bo mozliwe ze bedzie mniejsze. Zrobilem odrazu 90km trasy jadac 130 i wyszlo mi 10L. Wiec chyba norma. Co do katalizatora-powiedzial ze jest pewny ze to przez niego jest check. Poza tym przepustnica byla wyjeta i sprawdzona, ktoras z sond rowniez. Nie widac z tymi podzespolami problemow a bledy raz pokazywaly sonde a innym razem przepustnice.
Ze wzgledu na to ze samochod dopiero kupilem, wiedzialem ze cos w nim jest do zrobienia. Takze zdecydowalem sie te katalizatory zregenerwowac.
Pewnie troche to potrwa zanim gosc znajdzie czas ale jakos mu ufam. Robi Jagi, i sam dla siebie skladal xksa. Wiec jakies pojecie musi miec.
Gdyby ktos szukal w białymstoku to warsztat znalazlem na stronie dobrymechanik.pl - nazywa sie v8.

Podlaczyłem komputer. Błąd P1582 nawet nie da sie skasować,bede musial poczytac od czego on jest.
Jednak jest problem z katalizatorem.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2018, 11:28:00 am wysłana przez Mski »

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Check Engine i Wysoka Emisja Spalin + Spalanie ponad norme 3.0 AWD tylko PB
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2018, 16:23:24 pm »
sobrus, w moim Jagu p0420 był długo długo przed pozostałymi błędami z wypadaniem zapłonów itp. Także, może to być tylko kwestia czasu.



Mski, Pisząc o błędzie przepustnicy chodzi Ci o p1582?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Check Engine i Wysoka Emisja Spalin + Spalanie ponad norme 3.0 AWD tylko PB
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2018, 16:40:22 pm »
Mski, Pisząc o błędzie przepustnicy chodzi Ci o p1582?

To powiedział moj 1 mechanik. Zakladam ze tez sugerował sie tym błedem bo jego nie da sie skasowac.
Sugerujac sie:
1. aktywowany wylacznik uderzeniowy
2. przepustnica w trybie awaryjnym
3. silnik startuje a nie pracuje rowno
4. silnik nie startuje
5. sinilk sie zatrzymal
u mnie albo bedzie to 1 albo 2 bo z reszta nie ma problemow.

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Check Engine i Wysoka Emisja Spalin + Spalanie ponad norme 3.0 AWD tylko PB
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2018, 19:07:53 pm »
skasowałęm swój wpis bocoś wrzuciło go nie w ten wątek,sorry

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Check Engine i Wysoka Emisja Spalin + Spalanie ponad norme 3.0 AWD tylko PB
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2018, 00:04:48 am »
To jest po prostu zamrożona ramka. Elmem tego nie odczytasz

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Check Engine i Wysoka Emisja Spalin + Spalanie ponad norme 3.0 AWD tylko PB
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2018, 07:47:25 am »
P1528 to serwisowy błąd. Mówi on ogólnie o jakiejś usterce. Tylko oprogramowanie do Jaga da radę go usunąć pod warunkiem, że nie ma innych błędów w silniku
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Check Engine i Wysoka Emisja Spalin + Spalanie ponad norme 3.0 AWD tylko PB
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2018, 10:21:34 am »
Zostawie go na koniec. Zajme sie katalizatorem w pierwszej kolejnosci a na koniec pojade do serwisu Jaga zeby mi go sprawdzili i ewentualnie usuneli.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2018, 19:25:32 pm wysłana przez MicGin »

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Check Engine i Wysoka Emisja Spalin + Spalanie ponad norme 3.0 AWD tylko PB
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 12, 2018, 14:07:50 pm »
Katalizatory w kiepskim stanie miałem. Poprzedni właściciel musiał długi czas z tym jezdzic bo powiedziano mi ze cos w srodku bylo wypalone a nie powinno tak byc-zbyt wysoka dawka paliwa.
Podpora wału rowniez kwalifikuje sie do wymiany, przy okazji olej w dyfrze wymienie. I to by bylo na tyle. Mysle ze problem bedzie rozwiazany.

Pozostaje mi jeszcze jedna wizyta u mechanika. Chce zajrzec do silnika. Widac sylikon przy misie olejowej i troche wyzej na laczeniach elementow. Cos bylo naprawiane w nim i wole sprawdzic jak i co,  zanim rusze w dalsza trase.

Ile orientacyjnie moze kosztowac takie wyjecie silnika i sprawdzenie go ? Nigdy tego nie robiłem.
Oraz czy długoterminowa dawke paliwa mozna jakos wyregulować?
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2018, 14:24:34 pm wysłana przez Mski »