Autor Wątek: Katalizatory poza zakresem X350 4.2 supercharer.  (Przeczytany 5791 razy)

Offline Kacper21

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Katalizatory poza zakresem X350 4.2 supercharer.
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 09, 2018, 20:48:53 pm »
Panowiem, ja jestem po wymianie obydwu katalizatorów w X358 XJR, przebieg 210 000 kupiony on pierwszego właściciela w Polsce, mojego znajomego, katalizatory były po prostu wypalone do tego stopnia, że przy wkręcaniu na wyższe obroty samochód zaczynał się trząść. Jeden z nich już zaczął pękać. Sprawę załatwiłem tak, że wymieniłem na używane z małym przebiegiem i jest spokój. Jeżeli chodzi o katy w xjr, w tym samym serwisie gość robił dokładnie to samo rok przede mną przy bardzo podobnym przebiegu. Katalizator można sprawdzić dopiero po wyciągnięciu, ale kamerka daje pogląd na sytuację.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2018, 20:59:12 pm wysłana przez Kacper21 »
2007 Jaguar x358 XJR

Offline piotr123

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Katalizatory poza zakresem X350 4.2 supercharer.
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 12, 2018, 17:29:04 pm »
Witam wszystkich. Miałem podobny problem z kalatlizatorami (P0420, P0430)w XJR 2006r. Wymieniłem sondy (wszyskie - bez efektu, przepływomierz - bez efektu, katalizatory wkłady metalowe spełniające normy euro 5 - nadal wyświetlało check engine (po przejechaniu ok 10km), dopiero wymiana katalizatorów na ceramiczne dała efekt. Teraz zareklamuję serwis w Piastowe EL-TEC koszt 4000zł za dwie sztuki. Obecnie przejechałem na nich 10000km i jest ok.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Katalizatory poza zakresem X350 4.2 supercharer.
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 13, 2018, 08:27:31 am »
Przepraszam, że może zapytam pytanie nieprzystające do działu XJR ale...

.. czy ktoś w XJR próbował zainstalować dystansory na tylne sondy lambda?  :-chyt
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline kwaku85

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Katalizatory poza zakresem X350 4.2 supercharer.
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 18, 2018, 01:01:39 am »
Leczenie syfa pudrem. Zlokalizuj i usuń usterkę, dystansy raczej niewiele dadzą, szczególnie na wolnych obrotach.

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Katalizatory poza zakresem X350 4.2 supercharer.
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 19, 2018, 07:34:20 am »
Panowiem, ja jestem po wymianie obydwu katalizatorów w X358 XJR, przebieg 210 000 kupiony on pierwszego właściciela w Polsce, mojego znajomego, katalizatory były po prostu wypalone. Jeżeli chodzi o katy w xjr, w tym samym serwisie gość robił dokładnie to samo rok przede mną przy bardzo podobnym przebiegu.
Uszkodzenie katalizatorów w autach z dużymi silnikami jest najczęściej spowodowane nieprawidłową eksploatacją auta. Ktoś, kto użytkuje taki  samochód głownie w mieście najczęściej niszczy katalizatory, bo auta z dużymi silnikami nie były projektowane do jazd po bułeczki, tylko do pokonywania długich dystansów. Ktoś, kto jeździ takim samochodem głownie w trasy i do tego lubi "pocisnąć" nigdy nie będzie narzekał na wypalone katalizatory  ;D

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Katalizatory poza zakresem X350 4.2 supercharer.
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 08, 2018, 17:21:50 pm »
Witam

jest mozliwosc duzo tansza, niz wymiana katow ;)

moge wylaczyc obsluge sond lambda oba banki za katalizatorami,
oraz bledy z nimi zwiazane,
przy czym sondy zostaja wkrecone i podpiete,

oprocz tego, czym sie zajmuje rowniez chiptuning,
egr, dpf, sondy, mocy przybywaj, itp ;)

katalizatory mechanicznie wytniesz w kazdym serwisie typu wydechy,
kup wczesniej tylko zestaw nowych uszczelek i srub na oba banki,

nie robie nic na poczekaniu, po za kasowaniem bledow,
wiec auto zostaje u mnie na dwa dni,

zwykle po obd, ale jesli bede musial otworzyc sterownik, bedziesz zapytany o zgode,


dotyczy rowniez xk 4,2 i wersja R ;)
ten sam problem ;)

Pozdrawiam
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...