Autor Wątek: Problem z klamkami, lusterkiem i progiem  (Przeczytany 1900 razy)

Offline Generał Lee

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • XJ40 4.0 '93
Problem z klamkami, lusterkiem i progiem
« dnia: Styczeń 21, 2018, 11:52:08 am »
Witam.
Szukałem tu na forum, ale nic co rozwiązało by moje problemy niestety nie znalazłem. Problemem są klamki tylnych drzwi. Prawa klamka działa, ale chodzi ciężko. Gdzieś czytałem, że trzeba przesmarować cięgła, linki czy coś takiego. Da się to zrobić bez demontażu boczna drzwi?
Drugi problem - poważniejszy - to tylne lewe drzwi. Przed zimą działały bez zarzutu, ale w zeszłym miesiącu zauważyłem, że drzwi nie chcą się zamknąć. Choć bym nie wiem jak mocno pier*&!$ął drzwiami to się nie zamkną. Dopiero po dociśnięciu biodrem są prawidłowo zamknięte. Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Trzecia sprawa - żeby wymienić prawe boczne lusterko trzeba zdjąć boczek drzwi, prawda?

I ostatnia rzecz - chciałbym wymienić uszczelkę drzwi kierowcy, ale nie mogę zdjąć listwy ozdobnej, a nie chcę jej zniszczyć. Jest jakiś specjalny sposób na to, czy trzeba pp.prostu ostrożnie podważać?

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 671
  • XJ x300 sovereign
Odp: Problem z klamkami, lusterkiem i progiem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2018, 11:15:41 am »
Witaj, pewnie kiedyś psikałeś do zamków smarem sylikonowym? ;)
Kup sobie penetrator CX80 albo 007 (nie WD40) i porządnie napsikaj do mechanizmów zamka. Będzie lepiej.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Generał Lee

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • XJ40 4.0 '93
Odp: Problem z klamkami, lusterkiem i progiem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2018, 13:17:46 pm »
Nie, nigdy nie używałem żadnego smaru do zamków, ale też jestem krótko właścicielem samochodu ;) dzięki za radę, na pewno spróbuję.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 671
  • XJ x300 sovereign
Odp: Problem z klamkami, lusterkiem i progiem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2018, 15:01:19 pm »
Napsikaj tego penetratora w mechanizm dość bogato, pozamykaj drzwi, pootwieraj. Będzie lepiej.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 990
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Problem z klamkami, lusterkiem i progiem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2018, 17:21:09 pm »
1. Jeśli ciężko chodzi klamka zewnętrzna , przyczyn może być kilka ( odstająca uszczelka drzwi która sprawia , ze są napięte , uszkodzone ( zgięte ) albo przesunięte w plastikowym mocowaniu mechanizmu zamka cięgno ( do sprawdzenia wymagane zdjęcie boczku ).
2. Napisałeś , ze jak chcesz normalnie zamknąć tylne drzwi , to dopiero docisk biodrem pomaga , co wskazuje , że albo drzwi są napięte na uszczelce albo przesuną Ci się bolec w karoserii , i teraz trzeba je głębiej wcisnąć , żeby zamek załapał.
3.Wymiana lusterka wiąże się ze zdjęciem górnej jak i dolnej części boczku , potem odkręcasz trójkątną osłonę ( za która są 3 śruby trzymające lusterko ) , przedtem jeszcze odpinasz 2 kabelki ( grzanie i sterowanie ).
4. Listwa od drzwi jest przykręcona normalnie na śruby do progu ( śruby ukryte są pod tą środkową listwą z napisem JAGUAR , jest ona na elastycznym magnesie , wystarczy podważyć i powinna normalnie zejść )
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Generał Lee

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • XJ40 4.0 '93
Odp: Problem z klamkami, lusterkiem i progiem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2018, 16:53:46 pm »
Witam.
Napsikałem obficie tego cx80 do zamka i pomogło od razu. Super preparat, polecam serdecznie i dzięki za jego polecenie  :-super

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 671
  • XJ x300 sovereign
Odp: Problem z klamkami, lusterkiem i progiem
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2018, 09:23:36 am »
Cieszę się że pomogło, ja miałem tak samo  :-V
Przy okazji fajnie pachnie, co nie?  :-super
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Generał Lee

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • XJ40 4.0 '93
Odp: Problem z klamkami, lusterkiem i progiem
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2018, 11:47:11 am »
Bardzo fajnie - to tez mnie pozytywnie zaskoczylo. Generalnie preparat dużo lepszy od osławionego WD-40  :-super