Autor Wątek: Dyferencjał  (Przeczytany 1199 razy)

Offline Kacper21

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Dyferencjał
« dnia: Styczeń 18, 2018, 14:35:56 pm »
Witam,
Mam problem z moim kotem jest to 358 w wersji R, pół roku temu wymieniłem w nim dyferencjał ponieważ miałem luz na półośce i uszczelniacze nie pomagały, kupiłem więc używany i po pół roku pojawił się problem, leje się z dwóch półosiek, uszczelniacze są nowe bo przy wymianie dyfra po raz kolejny je wymieniłem więc to raczej nie jest ich wina, różnica co do pierwszego przypadku jest jednak taka, że na żadnej z półosiek nie ma luzu a leje się równo z obydwu. Macie może jakieś pomysły co z tym zrobić? Czy ktoś na forum zajmuje się naprawą dyferencjałów? W serwisie powiedzieli mi że poza wymianą mogą spróbować wlać jakiś ceramizer do środka ale nie wiedzą czy to specjalnie pomoże...może ktoś miał już wcześniej jakieś doświadczenia z tym problemem?

Pozdrawiam :-tylko
2007 Jaguar x358 XJR

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Dyferencjał
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2018, 17:33:09 pm »
A może masz już wyjechane rowy na półosiach i simmeringi po prostu sie na nich niszczą. Jedyna rada żeby sprawdzić to wyjąć półoś

Offline Kacper21

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dyferencjał
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2018, 19:31:50 pm »
Przy ostaniej wymianie dyferencjału patrzyliśmy na półośki i nie było zużycia, z resztą zanim go wymieniłem to zmieniliśmy tam simmeringi i dalej ciekło na starym dyfrze, dopiero po wymianie na nowy przestało.
2007 Jaguar x358 XJR