Autor Wątek: x-type a szyberdach  (Przeczytany 1202 razy)

Offline Racoon

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Kocham to forum
x-type a szyberdach
« dnia: Styczeń 17, 2018, 23:51:14 pm »
Witam
W każdym aucie które miałem (i mam) był szyberdach.
W moim aktualnym jagu mimo prawie full opcji nie ma tego wynalazku co ze względu na przyzwyczajenie bardzo mi przeszkadza. Czy jest możliwe zamontowanie szyberdachu z innego jaga w moim ? Ceny na alledrogo za kompletny szyberdach sterowany elektrycznie zaczynają się od 200 do 500 zł.  Czy mogą wystąpić jakieś problemy gdybym to dał do firmy które zajmują się montażem szyberdachów ?

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: x-type a szyberdach
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2018, 08:10:07 am »
Doskonale Cie rozumiem... jak szukałem jaga wymagania miałem następujące : x-type awd z jasną tapicerką i szyberdachem.  Takich ofert było bardzo mało więc reszta jaka się trafi. :-hehe

Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie. Podejrzewam, że ze względu na koszty miejsce na montaż szyberdachu jest przygotowane w każdym egzemplarzu, ale mogę się mylić.
Konsola sterująca (ta z lampką i przyciskami do szybra) posiada też np. wyjście zasilania na lusterko fotochromatyczne - nawet jeżeli takiego lusterka nie ma.

Szyberdach ma jednak na pewno jakiś moduł sterujący, ponieważ go się kalibruje (tak samo jak szyby boczne). Wystarczy wyłączyć zapłon podczas pracy szybra i przestaje działać automatyczne otwieranie i zamykanie (bez trzymania przycisku).

Być może więc potrzebne będzie również zaprogramowanie modułu komfortu GEM - a tego raczej nie da się zrobić bez serwisowego komputera.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2018, 08:30:40 am wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Viator

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
Odp: x-type a szyberdach
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2023, 10:22:16 am »
Odkopię stary temat i zapytam: czy ktoś trenował montaż szyberdachu oryginalnego bądź przynajmniej jakiegoś uniwersalnego do x-type bez tego bajeru?

Choć sądzę, że to nie jest prosta sprawa - w aucie z szyberdachem blacha dachu jest odpowiednio tłoczona i posiada wygięcie do spodu. Może jednak ktoś coś próbował?
X-Type 2.1 i 3.0