Autor Wątek: Huczenie w tylnej części  (Przeczytany 3439 razy)

Offline CzarnyLewis

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Huczenie w tylnej części
« dnia: Styczeń 13, 2018, 00:35:51 am »
Byłem już u 4 mechaników. Wymienione łożyska w tylnych kołach, opony, także felgi zamienione tył przód. Huczenie zaczyna się od 40km/h i robi się coraz słabsze powyżej 70 km/h - dźwięk jest nierównomierny, trochę głośniejszy przy skręcie w lewo, w prawo trochę cichszy. Teoretycznie mechanicy wykluczyli wał. Czy zostaje już tylko most? Jeden z nich zasugerował żeby wlać np. MoS2 i zobaczysz czy będzie ciszej, co ma potwierdzić, że to na pewno dyferencjał. Ręce mi opadają, bo już czasu na to straciłem mnóstwo.

Co sądzicie?
Był S-Type 3.0 2000 rok...
...jest S-Type 3.0 2005 po drugim lifcie ;)

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Huczenie w tylnej części
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2018, 08:20:10 am »
 Nie chce Cię martwić, ale raczej czeka Cię wymiana dyferencjału. Możesz pojechać do mechanika, który robi busy bo tam ma więcej aut z napędem na tył. Stwierdzenie problemu to jedno a wymiana to następny problem.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Huczenie w tylnej części
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2018, 10:03:08 am »
Mam podobnie w X-typie, niedawno się zaczęło.Taki dość przenikliwy (metaliczny?) dźwięk między 50-70km/h nie zawsze, raczej przy wolnym przyspieszaniu. Mam wrażenie, że częściej od razu po uruchomieniu niż jak jest rozgrzany. Też mi się wydaje, że dochodzi z tyłu.
Brzmi podobnie? 
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl

Offline CzarnyLewis

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Huczenie w tylnej części
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2018, 20:46:57 pm »
Tak, brzmi podobnie. Chciałbym jedynie potwierdzić, że to dyferencjał. Czy wlanie np. MoS2 spowoduje jakąś wyczuwalną zmianę, w sensie wyciszenia?  Byłby to dla mnie wystarczający dowód i mógłbym się brać za poszukiwanie mostu. Swoją drogą z jakim oznaczeniem albo z jakich modeli (rocznik, silnik) szukać mostu ?
Był S-Type 3.0 2000 rok...
...jest S-Type 3.0 2005 po drugim lifcie ;)

Offline sphinx_20

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham to forum
Odp: Huczenie w tylnej części
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2018, 21:00:14 pm »
Mój tez zaczał huczeć, i ewidentnie to jest most, ale z tego co się zorientowałem to lepiej chyba oddać do regeneracji w moim przypadku to 1700 zł (x300 4.0) ale po tym wystarczy na następne pół miliona km a kupując nie wiadomo na co się trafi
x300 4.0R6 Sovereign W124 2.5D

Offline CzarnyLewis

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Huczenie w tylnej części
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2018, 21:02:05 pm »
Rozumiem, chcę kupić używkę i oddać do regeneracji, ponieważ chcę skrócić czas przestoju auta.
Był S-Type 3.0 2000 rok...
...jest S-Type 3.0 2005 po drugim lifcie ;)

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Huczenie w tylnej części
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2018, 22:08:58 pm »
Mój tez zaczał huczeć, i ewidentnie to jest most, ale z tego co się zorientowałem to lepiej chyba oddać do regeneracji w moim przypadku to 1700 zł (x300 4.0) ale po tym wystarczy na następne pół miliona km a kupując nie wiadomo na co się trafi

 To może napisz, gdzie wykonałeś regenerację, warto przekazać kompletną informację.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Huczenie w tylnej części
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2018, 20:14:32 pm »
CzarnyLewis przypomniałeś mi mój pierwszy samochód który miał jeden mankament - ciężko wchodzącą 3kę. Zaryzykowałem tani sposób i dodałem rewitalizant do skrzyni mechanicznej - z pełnym sukcesem, temat się rozwiązał.
Ponieważ w zasadzie nic nie ryzykuję (w najgorszym razie kupię używkę lub oddam do regeneracji), spróbuję.
Muszę tylko przeglądnąć opinie, bo specyfików trochę przybyło na rynku.
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl

Offline CzarnyLewis

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Huczenie w tylnej części
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2018, 16:04:16 pm »
Może ktoś z forumowiczów zalewał jakiś środek. Chodzi mi tylko o potwierdzenie na 100%, że to dyferencjał - zależy mi na tym żeby usłyszeć różnicę. Może ktoś, kiedyś zalał np. Ceramizer CB ?

Tobie QUD jak idą poszukiwania?
Był S-Type 3.0 2000 rok...
...jest S-Type 3.0 2005 po drugim lifcie ;)

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Huczenie w tylnej części
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2018, 18:19:23 pm »
Ja,ja zalewałem!I nic to nie dało... :-X

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Huczenie w tylnej części
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2018, 19:12:14 pm »
Może ktoś z forumowiczów zalewał jakiś środek. Chodzi mi tylko o potwierdzenie na 100%, że to dyferencjał - zależy mi na tym żeby usłyszeć różnicę. Może ktoś, kiedyś zalał np. Ceramizer CB ?

Tobie QUD jak idą poszukiwania?

Mam środek firmy LIQUI MOLY w garażu, został mi po wymianie dyferencjału. Mogę Ci go odsprzedać.
Wymieniłem u siebie dyfer, ale mechanik zalał go świeżym olejem i po 300 km huczenie powróciło.

Mechanik który zajmuje się głównie Jaguarami, stwierdził że w starych samochodach o nie znanej historii serwisowej i znacznym przebiegiem, bezpieczniej jest w dyferencjale oleju nie wymieniać a tylko uzupełnić do wymaganego poziomu. Mój przykład jest dowodem na to stwierdzenie.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2018, 19:37:55 pm wysłana przez jazabek wacław »
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Huczenie w tylnej części
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2018, 20:45:15 pm »
Mam doświadczenia z polskim pomarańczowym ceramizerem i polecam. Zarówno w silniku i układzie wspomagania. Do skrzyni i dyfrakcja nie lałem ale też zapewne spełni swoje zadanie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Online Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Huczenie w tylnej części
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2018, 21:39:02 pm »
Byłem już u 4 mechaników. Wymienione łożyska w tylnych kołach, opony, także felgi zamienione tył przód. Huczenie zaczyna się od 40km/h i robi się coraz słabsze powyżej 70 km/h - dźwięk jest nierównomierny, trochę głośniejszy przy skręcie w lewo, w prawo trochę cichszy. Teoretycznie mechanicy wykluczyli wał. Czy zostaje już tylko most? Jeden z nich zasugerował żeby wlać np. MoS2 i zobaczysz czy będzie ciszej, co ma potwierdzić, że to na pewno dyferencjał. Ręce mi opadają, bo już czasu na to straciłem mnóstwo.

Co sądzicie?

Objaw który opisujesz pojawia się przy uszkodzonym łożysku . Skręcając energicznie w jedna stronę  a potem zaraz w drugą
 jeżeli łożysko ma nadmierny luz zwiększa się lub zmniejsza buczenie . Najprawdopodobniej masz uszkodzone łożysko na półosi , lub
 łożyska główne , myślę że regeneracja z wymianą łożysk , kasowaniem luzu pomoże .
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Offline CzarnyLewis

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Huczenie w tylnej części
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2018, 15:42:45 pm »
W zasadzie to najlepiej żeby kupił używany dyferencjał i dał do regeneracji. Czy wiecie jak wygląda kwestia zmian w budowie dyferencjału podczas produkcji. Mój model to drugi lift 2005 (model 2006), z silnikiem 3.0 i automatem. Dodam, iż dostanie samych półosi nie było łatwe. Czy most po pierwszym lifcie różni się od tego po drugim ?
Był S-Type 3.0 2000 rok...
...jest S-Type 3.0 2005 po drugim lifcie ;)

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Huczenie w tylnej części
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2018, 20:28:02 pm »
Zalałem do tyłu Xado i nie pomogło.
Po zakupie wymieniłem olej. Wniosek, lepkość lub gęstość tego oleum niewłaściwa, jeśli to rzeczywiście jest ta przyczyna.
Dzieje się to przy spokojnym rozpędzaniu, jazda na wprost, między 40 a 70km/h.
Wstyd samochodem jeździć z pasażerami.
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl