Autor Wątek: Wymiana amortyzator pneumatyczny przód  (Przeczytany 2539 razy)

Offline Arek22

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Wymiana amortyzator pneumatyczny przód
« dnia: Listopad 20, 2017, 16:09:33 pm »
Witam ponownie wszystkich forumowiczów

Mój kolejny problem z moim kotkiem to padnięty przedni amortyzator oczywiście pneumatyczny. W zeszłym tygodniu wyjąłem zepsuty a dziś włożyłem nowy tzn. dobry. Problem z tym że nie chce mi się podnieść do góry. Sprężarka w ogóle nie dział nie załącza się. Na panelu oczywiście pokazuje kilka błędów : za niski poziom auta, brak powietrza w zawieszeniu i po wymianie brak sterowników - nie napisanych jakich. Nie mogłem skasować żadnego błędu...no może kilka mi się udało ale nadal nie dział. Błąd wyskakuje P5300
Moje pytania :
1. Czy trzeba dokonać adaptacji amortzatora
2. Czy mogłem zapowietrzyć układ pneumatyczny (podczas odłączenia i załączenia)
3. Czy ktoś już miał taki proble
4. Czy macie pomysł jak to naprawić

oczywiście sprężarkę sprawdzałem na krótko i działa

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Wymiana amortyzator pneumatyczny przód
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2017, 23:01:16 pm »
Trzeba będzie raczej kompem wymusić napelnianie ukladu powietrzem + później adaptacja
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline kuzek1997

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana amortyzator pneumatyczny przód
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2017, 12:32:46 pm »
Podpinam sie pod wątek lecz moj problem jest troszke inny
Czasami (gdy najade na jakąś dziure) pojawia sie żółta kontrolka i napis aufh luft gestoert lekcewzylem go bo nic nie bylo odczuwalne.
Od kilku tygodni zauwazylem ze lewa strona jaga jest troszeczke niżej niz prawa.Po wyjechaniu z garażu po kilku minutach wlacza sie sprezarka i pompuje amorki ale widac jakby chciało napompowac wiecej ale nie miało siły.
I nwm czy to ktorys z amorkow czy owa sprężarka.ktorys z was mial podobny problem lub wie cos o tym? Co znaczy ten problem?
Mam tez kilka innych malych problemow:
Przy odpalaniu czasami pojawia sie problem-dsc nicht verfuegbar oraz handbremse anziehen ten to akurat od recznego ale czasem zapala sie i po wylaczeniu i wlaczeniu auta znika wiec moze to tylko kwestia zasniezenia kabli czy cos? Oczywiscie podjade z tym do mechanika ale gdy pytalem o te amorki to mowil ze nie ma kompa zeby sprawdzac amorki...

Mysle zeby podjechac do Poznania do salonu tam jako salon jag mają swoich mechanikow wiec podłącza do kompa i wszystko bedzie wiadome

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Wymiana amortyzator pneumatyczny przód
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2017, 21:51:47 pm »
Układ powinien się sam odpowietrzyć, dwukrotnie rozpinałem go do zera i dawał radę trzeba spuścić całe powietrze z układu wraz z zasobnikiem i zapalić auto nie tykać !! prze kilka minut aż do wypoziomowania i zaprzestania pracy kompresora.

I gotowe.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Wymiana amortyzator pneumatyczny przód
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2018, 21:43:04 pm »
a czy nie zapomiałeś czasem podpiąć przewód elektryczny z góry do amorka ? . sorry za takie prozaiczne pytanie , ale przerobiłem to na sobie więc warto sprawdzić . jak wszystko jest dobrze wpięte to po podłączeniu akumulatora sam po jakimś czasie się podniesie .
raz miałem też taki przypadek , że po wymianie górnego wahacza ( trzeba wyjąć amorek aby to zrobić ) nie chciał mi się podnieść i trzeba było przejechać się kawałek z prędkością ok. 20 km/h aby kompresor zaczął pompować .
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline Alef Zero

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • xj8 2004
Odp: Wymiana amortyzator pneumatyczny przód
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2018, 10:43:06 am »
Jak zrozumiałem z wypowiedzi Arka, wymieniłeś tylko jeden amorek. Pytam bo mam jeden tylny bardziej zużyty. Czy można wymieniać tylko jeden. Drugie pytanie to jaki amorek polecacie ( firma - dostawca ).

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Wymiana amortyzator pneumatyczny przód
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2018, 19:49:10 pm »
ja wymieniałem też tylko ten uszkodzony ( w obu kotach ) nie kupowałem nowego a regenerowałem w firmie , która się tym zajmuje w gdańsku ( 950 zł szt. ) . po założeniu regenerowanego robiłem test zawieszenia ( sprawność regenerowanego na poziomie 70-75% ) . na jednym zrobiłem już ok 40 tys. km i działa bez problemu , więc mogę szczerze polecić takie rozwiązanie .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2018, 10:54:37 am wysłana przez MicGin »
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline Alef Zero

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • xj8 2004
Odp: Wymiana amortyzator pneumatyczny przód
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2018, 13:05:07 pm »
Proszę podaj lub podeślij namiary na firmę.
Mam jeszcze pytanko: w ofertach znajduje się tekst "Comfort/Sport" . O co chodzi ? Są dwa rodzaje amorków ?

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Wymiana amortyzator pneumatyczny przód
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2018, 17:44:11 pm »
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline Jaguar_Bydgoszcz

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana amortyzator pneumatyczny przód
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2018, 19:53:17 pm »
Tak dwa rodzaje, są sztywniejsze do XJR( czerwona kropka naklejona na amortyzatorze) oraz bardziej komfortowe do XJ (zielona kropka na amortyzatorze)