Autor Wątek: Termostat Jaguar X350 Super V8/XJR  (Przeczytany 3218 razy)

Offline Maciej Franciszek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Burgundowa Pantera
Odp: Termostat Jaguar X350 Super V8/XJR
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2018, 22:29:44 pm »
Swoją droga nie widziałem jeszcze takiego błędu wywołanego termostatem.
Jak będzie możliwość prosze o nr błędu.
Filar12, podaję kod błędu związany z termostatem: P0128

Pozdrawiam
Jaguar Super V8 Vanden Plas 2007 r.
Volvo 965 1995 r.

Offline kwaku85

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Termostat Jaguar X350 Super V8/XJR
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2018, 21:18:36 pm »
Termostat mam do wymiany - dziś się do niego dopiero dobrałem (padła gumka) - oczywiście kupiłem taki jak według intercarsa pasuje do mojego auta, ale wcale nie pasował. Tak więc nadal jeżdżę z nadmiernie otwartym.

Tak nawiązując do problemu z doborem termostatu- oczywiście wszędzie będzie pojawiała się informacja, że termostat pasuje i jest taki sam jak do samochodów z grupy VAG, głównie jakieś tam Audi. Zamówiłem takie oto cudo do Jaguara znajomego, który to stoi u mnie pod domem i rzeczywiście okazało się, że nie pasuje. Jedyną jednak różnicą jest wystający wewnętrzny kołnierz w termostacie który blokuje się o jakąś "ameliniową" wypustkę w obudowie termostatu. Prawdopodobnie owa wypustka jest wstawiona celowo, by termostat pasował tylko od Jaga. Wystarczy przypiłować kołnierz termostatu (jak ja zrobiłem) lub usunąć wypustkę w obudowie. Jaga piłować nie chciałem, przerobiłem termostat za złotych 60 i autko przestało się przegrzewać i wyrzucać płyn.

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Termostat Jaguar X350 Super V8/XJR
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2018, 22:17:15 pm »
Koledzy,
Jakiś czas temu wymieniłem termostat. Ten, który wymieniałem miał temp. otwarcia 84 st. C a ten, który założyłem ma 87 st. C.
Odnoszę wrażenie, że teraz częściej się załącza wentylator. Słyszę go nawet kiedy zjeżdżam z trasy, czyli był przewiew.
Nie ma jeszcze wysokich temperatur na zewnątrz.
Wydaje mi się (może się mylę), że wcześniej rzadziej go słyszałem.
Wymieniałem kiedy jeszcze były niskie temperatury, więc nie był to przeskok z dnia na dzień włącza się częściej.
Wskazówka temperatury jest w normalnym położeniu.
Co o tym sądzicie?

Offline kwaku85

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Termostat Jaguar X350 Super V8/XJR
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 18, 2018, 00:05:43 am »
Na wskazówkę temperatury nie masz co zwracać uwagi, jest to wskazanie "o tyle o ile". Niestety udało mi się w życiu zagotować kilak silników, mimo że wskazówka stała na środku. Odnoszę wrażenie że jest to celowy zabieg w nowszych autach. Jeśli chcesz faktycznie sprawdzić temperaturę silnika, to najprostszym rozwiązaniem jest elm na bluetooth pod Androida lub na WiFI pod IOS i prosty program diagnostyczny. Podglądasz realną temperaturę silnika i masz pewność że nie kłamie, oczywiście jeśli czujnik jest sprawny.
Termostaty możesz spokojnie stosować z zakresu 80-90stopni. Na różne rynki stosuje się różne wartości, w zależności od temperatur na zewnątrz. My jesteśmy w umiarkowanym klimacie i nic nie powinno się stać stosując taki czy taki. Ja osobiście zawsze montuje termostaty na wyższe temperatury, ale to przez wzgląd na lepsze ogrzewanie zimą.