Autor Wątek: Moduł bluetooth - zwarcie  (Przeczytany 3654 razy)

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Moduł bluetooth - zwarcie
« dnia: Listopad 14, 2017, 21:23:22 pm »
Przestał mi działac ekran - poczytałem posprawdzałem po lini most i padło na moduł bluetooth - okazało się ze jest gdzieś zwarcie na zasilaniu modułu bluetooth. Po wypieciu modułu z zasilania i tak i tak leci bezpiecznik od niego mimo że nie jest tam nic podłączone.

Na tą chwilę światłowód zmostkowalem petelka i ekran działa a zwarcie chciał bym namierzyc.

Pytanie czy ktoś wie którędy idzie wiązka zasilania do tego modułu (on jest pod siedzeniem kierowcy) z tylnej skrzynki bezpieczników? może ktos spotkał się z podobnym problemem ?

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Moduł bluetooth - zwarcie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2017, 10:21:55 am »
Aktualizacja,  pogrzebałem w topixie, namierzyłem wiązke. jednak nie potrafie ni jak w topixie znalesc miejsca gdzie jest złącze c-44m / n - tak jak by go pominieto w dokumentacji. Powinno ono być ok 94 cm od skrzynki bezpiecznikow w bagażniku ale nie wiadomo w którą strone :)



Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Moduł bluetooth - zwarcie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2017, 19:59:38 pm »
Dzis dopiero mialem czas siąść do tematu -problem rozwiązany.

Zacząłem od rozbiórki w bagażniku i to był dobry trop - idąc po trasie tego przewodu znalazłem co się stało
Okazało się iż w wyniku ciepła od wydechu wiązka z lewej strony bagażnika przytopila się do masy i było tam zwarcie.
wiązka została zaizolowana, podniesiona i zabezpieczona wężem z chłodnicy (notabene  po porszaku 911 ;))

Pętelkę światłowodu most mogłem już odpiąć i przy okazji podniosłem do góry tez oba moduly pod siedzeniem wstawiajac pod nie po 2 nakretki m6 (razem o 1cm) tak by nie dostala sie do nich woda.

Offline apawlo14

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Moduł bluetooth - zwarcie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2020, 20:41:14 pm »
A gdzie jest ten bezpiecznik od modułu który przez zwarcie Ci się palił?

Offline bananix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • XF 3.0 S/C
Odp: Moduł bluetooth - zwarcie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2020, 20:55:55 pm »
Szacunek za wiedze i dzielenie się nią na forum  :-super

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Moduł bluetooth - zwarcie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2020, 10:15:07 am »
@bananix w tylnej skrzynce bezpieczników po prawej stronie w bagazniku

Offline apawlo14

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Moduł bluetooth - zwarcie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 29, 2020, 14:26:04 pm »
@asnailx ten sam bezpiecznik co do wyświetlacza? Czy któryś z tych dużych?

Offline apawlo14

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Moduł bluetooth - zwarcie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 29, 2020, 14:37:52 pm »
Zamontowałem pętlę i wyswietlacz ruszył. Kupiłem drugi modul, ale nie startuje mimo ze odłączalem aku. Stąd pytanie o bezpiecznik. Może modul zasilania nie dostaje???

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Moduł bluetooth - zwarcie
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2020, 10:33:18 am »
To nie bezpiecznik od wyswietlacza, drugi od dołu w lewym rzędzie z tych małych: F14 5A Tan Telephone.
tu link do instrukcji z rozpiska:
https://www.dropbox.com/s/qgdjv1gjb3zoh8t/XF_Owners_Handbook_10MY_tcm144-47656.pdf

Offline apawlo14

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Moduł bluetooth - zwarcie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2022, 13:03:38 pm »
Wracam do wątku. Przyszedł czas pożegnać się z XFem i chce zrobić porządek z tym modułem bluetooth. Po zalaniu modułu zrobiłem pętle,która działa do dziś. Kupiłem już drugi moduł i nic. Wygląda jakby moduł nie miał zasilania. Znalazłem bezpiecznik w bagażniku, który był przepalony, ktoś na forum go wskazał (drugi od dołu w lewej kolumnie). Ucieszyłem się, że jestem blisko rozwiązania problemu, ale wymiana bezpiecznika nic nie pomogła. A dodatkowo przestał mi działać zamek klapy bagażnika. Po wyciągnięciu bezpiecznika działa. Jak myślicie...zwarcie?