Autor Wątek: wersje X350  (Przeczytany 3142 razy)

Offline kuzek1997

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
wersje X350
« dnia: Listopad 01, 2017, 11:21:48 am »
Cześć wszystkim :)
Panowie mam jedno pytanie bo na internecie nigdzie nie moge znaleźć na nie odpowiedzi...
ile jest wersji xj350? tzn widziałem jaguarka z tzw.(skrzelami) widziałem takze takiego który miał w zagłówkach telewizorki.
z tego co wiem to te ze skrzelami to portfolio i ich było mało sztuk a elementy były z prawdziwego drewna,ale to tylko co słyszałem . A co z tymi które mają telewizorki w zagłówkach to jakies wersje amerykańskie i tylko takie ?
przepraszam jeśli zły dział wybrałem.
Pozdrawiam :)

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: wersje X350
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2017, 12:57:55 pm »
To wszystko były opcje, które można było sobie zamówić.

Zależnie od rynków: SE, Executive, Super V8, Daimler, Portfolio, Sport, Sport Premium.

System multimedialny można było zamówić do chyba każdej wersji, nawet SE.

Skrzydełka? Chodzi o te w błotnikach?
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline kuzek1997

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: wersje X350
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2017, 13:03:07 pm »
Tak o te w blotnikach i one chyba byly w wersjach portfolio? A ich chyba mało było tak?

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: wersje X350
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2017, 17:22:38 pm »
Były monitory w wersji krótkiej czy tylko w lwb?

Offline kuzek1997

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: wersje X350
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2017, 17:39:59 pm »
Tego nie pamietam to chyba była wersja long ,ale jak juz wcześniej kolega napisał w kazdej wersji było to mozliwe zamawiając do kupowanego autka.
A ktoś moze wyjaśnic czym rózniły sie wersje ? ja posiadam soverein i jest krótszy od longa a co z daimler , sport lub sport premium ? portfolio to juz wiem ze było ich mało i elementy były z prawdziwego drewna .czym sie róznią te wersje od siebie prócz mocy ?

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: wersje X350
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2017, 21:47:30 pm »
Tego nie da się opisać na forum :) To są dziesiątki konfiguracji, opcji wyposażenia itd.

Z grubsza SE to wersja najuboższa, dalej Sport, Sovereign, Daimler (Super V8).

Do większości wersji można było zamówić dowolny silnik, oczywiście poza Super V8.

Skrzydełka/wloty były w wersji Super V8/Daimler i XJR, ale tylko po lifcie.

A drewno - chyba w każdej wersji było prawdziwe?

Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: wersje X350
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2017, 00:16:07 am »
Z tego co pamiętam, a myślę że pamiętam dobrze, to wersje nie określały rodzaju nadwozia krótki/długi, czy mocy silnika, a tylko pakiet wyposażenia, który można było doposażać w takie rzeczy jak lepsze nagłośnienie, czy multimedia, czyli np. ekrany w zagłówkach, to była tylko kwestia budżetu jaki przeznaczaliśmy na auto.

Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała w wersji Portfolio, która była limitowana, full opcja, Jaguar do tych wersji wsadzał wszystko co miał na tamten czas, i chyba wypuścili tylko 153 szt.
Pierwsza seria produkowana była w latach 05-07, poliftowa 08-09, i to właśnie w Portfolio pojawiły się jako pierwsze chrapy w błotnikach, i tylko w Portfolio były wykonywane z prawdziwego aluminium, Jaguar w wersjach poliftowych wprowadził na stałe chrapy, niezależnie od wersji, ale w odróżnieniu od wersji Portfolio mają zupełnie inny kształt, i są wykonywane z tandetnego plastiku, te plastikowe pojawiały się również w XF

Z tego co wiem w Polsce są tylko dwie wersje Portfolio, samochód nie do kupienia :-tylko   
Kiedyś widziałem magika, który wpadł na pomysł zamontowania w błotnikach plastikowych podróbek, które imitowały te z Portfolio, wyglądało to dramatycznie, choć po części gościa rozumiem, bo oryginalne w Aso kosztują majątek prawa 55k, lewa 25k ;D a to wszystko po to by nikt nie kombinował, z resztą Portfolio miały jeszcze parę innych konkretnych dodatków które nigdy się nie pojawiły w zwykłych wersjach

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: wersje X350
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 23, 2017, 08:47:27 am »
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Witek12345

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: wersje X350
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 23, 2017, 09:27:27 am »
Monitory i system multimedialny były dostępne na rynku europejskim już od samego początku produkcji,czyli wtedy kiedy wychodziła tylko wersja krótka

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: wersje X350
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 23, 2017, 15:56:45 pm »
Spokojnie podawałem ceny Aso jak widać w sklepie internetowym koszt tych chrap jest również zaporowy, co do ilości Portfolio mogłem się pomylić do 5 szt góra

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: wersje X350
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 23, 2017, 17:34:39 pm »
A moje źródła podają, że wersji Portfolio w samej Europie wyprodukowano ponad 700 sztuk.

W USA więcej ale nie mogę znaleźć dokładnych danych.

W samym 2006 r. powstało 256 sztuk na świecie, z czego ok. 150 na USA.

A później mamy jeszcze Portfolio, wersja MY2009.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: wersje X350
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 23, 2017, 21:17:08 pm »
Jakoś nie chcę mi się wierzyć w te 700 szt. przynajmniej ja nigdzie takich info nie znalazłem, chyba trzeba  będzie pofatygować się do źródła, natomiast to czego jestem pewien na 100%, to że pierwsze Portfolio były produkowane w 2005, i sprzedawane w latach 2006-2007, tylko w wybranych salonach, z resztą w całym okresie Jaguar sprzedał wersje 350/358 w ilości ponad 800 000 szt. więc czy  było wersji limitowanych 150 czy 250 szt. to nie ma to wielkiego znaczenia, i tak wersja nie do kupienia, chyba że ktoś ma dużo cierpliwości

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: wersje X350
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 23, 2017, 23:29:32 pm »
Samych Super V8 Portfolio bylo ponad 250 sztuk. Doliczyc do tego normalne V8 i spoko mamy ponad 500
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: wersje X350
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 24, 2017, 08:10:07 am »
Normalne Super  V8 to zwykły Jaguar, nie ma nic wspólnego z Portfolio, także nie możemy go zaliczyć

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: wersje X350
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 24, 2017, 15:15:39 pm »
Driv3rrr miał raczej na myśli wersję Portfolio z silnikiem 4.2 SC (ponad 250 sztuk) i 4.2 wolnossącą (niecałe 500 sztuk).

To są normalne wielkości produkcji dla najbogatszych wersji.

Daimler Double Six x300 w wersji long - w 3 lata wyprodukowano ok. 1300 sztuk.

No i przyznam też, że nie wiem skąd te sensacyjne 800.000 sztuk modelu x350??? Chyba jednak o jedno zero za dużo.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.