Autor Wątek: Przednia szyba do wymiany, oryginał czy zamiennik?  (Przeczytany 1776 razy)

Adramelek

  • Gość
Przednia szyba do wymiany, oryginał czy zamiennik?
« dnia: Październik 25, 2017, 18:44:58 pm »
Witajcie
Niestety przez moje niedopatrzenie oraz zwłokę zniszczyłem sobie przednią szybę a stało się to przez wycieraczki które były już w złym stanie i musiał przyczepić się do nich jakiś mały kamyczek i zrobił zarysowanie po całej długości zauważyłem też że takich małych zarysowań jest więcej ale głównie chodzi o to główną rysę, nie jest ona głęboka jedynie szeroka na milimetr tak czy inaczej nie mogę tego tak zostawić bo mnie to denerwuje.
Mieszkam w Anglii i tutaj moje ubezpieczenie pokryje niemal w całości koszty wymiany na nową muszę tylko opłacić 350 zł przy czym nowa tutaj kosztuje 4000 zł i teraz w czym jest problem, chodzi o to że nie założą oryginalnej jedynie zamiennik który niby ma być tak samo dobry jak oryginał no i właśnie czy będzie ponieważ ta co mam obecnie jest podwójna, dźwiękoszczelna oraz podgrzewana i ja nie wiem czy wszystkie takie są tym bardziej czy zamiennik będzie, co o tym myślicie czy macie jakieś informacje które mogą mi pomóc?
Nowa oryginalna kosztuje 6000 zł i jak bym taką chciał to musiał bym pokryć koszt całości.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Przednia szyba do wymiany, oryginał czy zamiennik?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2017, 21:37:55 pm »
Witaj.
Miałem tez wymieniana i tez w UK - pęknięcie od uderzenia kamienia -1 dzień po zakupie (sic).
Miałem to robione przez autoglass i nie ma żadnego problemu - szyba wymieniona na oryginal jaguara -dziwne ze u Ciebie chcą założyć zamiennik.

Jeśli chodzi o sama wymianę to sprawdź czy Ci nic nie zniszczyli - u mnie porysowali zaślepki na słupkach A i przetarli delikatnie skore na kokpicie - zgłosiłem i musieli wszystko wymienić na własny koszt.

Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Adramelek

  • Gość
Odp: Przednia szyba do wymiany, oryginał czy zamiennik?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2017, 23:02:48 pm »
Bo to wszystko zależy od firmy ubezpieczeniowej i z kim oni mają podpisaną umowę odnośnie napraw związanych z szybami, a w moim przypadku ta firma zakłada zamiennik.
Tak się składa że w przyszłym tygodniu kończy mi się ubezpieczenie i będę szukał takiej w której dostanę oryginał, niestety może się to nie udać bo jest ogromna rozpiętość cenowa pomiędzy poszczególnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi i może mi się to nie opłacić.
Jak na razie biorę pod uwagę wszystkie opcje, ale niezbyt mi się podoba zamiennik, mam full serwis Jaguara wszystko jest oryginalne posiadam też pełną gwarancję i nie chciał bym nic zmieniać bo z tym samochodem trafiłem w dziesiątkę i tak bym chciał go zachować.

Offline L_Vader

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • 2006 XJR
Odp: Przednia szyba do wymiany, oryginał czy zamiennik?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2017, 15:47:41 pm »
Hej!
Tez przechodze wymiane szyby- wprawdzie w x350....Od trzech lat jezdze regularnie po Islandzkich bezdrozach, kamykami dostawalem mnostwo razy... i nic. Przyjechalem do PL na urlop, kamyczek w centrum miasta(!), pekniecie i szyba do wymiany. Boli tym bardziej ze auto w idealnym stanie, wszystkie szyby jak do tej pory oryginalne... Moje spostrzezenia- w Link 4 mam ubezpieczenie Autocasco i Autoszyby. W przypadku likwidacji z Autoszyby- pokrywaja do 3k PLN. Oryginalna szyba z wymiana kosztuje 3400... wiec 400 doplacam z wlasnej kieszeni (uparlem sie na oryginal). W serwisie Jaguara w Katowicach- Dzial Czesci zamiennych NIE JEST W STANIE okreslic przy zamawianiu szyby- czy zamawiany egzemplarz bedzie mial ogrzewanie na calej szybie, czy- tak jak w moim wypadku- tylko pod piorami wycieraczek... Ogolnie sprawa ciagnie sie juz dlugo i dziala mi na nerwy.