Autor Wątek: Dach w Jaguarze Xk8  (Przeczytany 4878 razy)

Offline melon56

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Dach w Jaguarze Xk8
« dnia: Wrzesień 26, 2017, 17:22:50 pm »
Witam wszystkich fanów Jaguara. Mam pewien problem z dachem w cabrio. Przy zamykaniu zatrzymał się 3 centymetry od końca i się nie rusza. Nie otwiera się ani nie zamyka. Może ktoś wie czy jest manualny sposób otwierania dachu? A może miał ktoś podobne zjawisko. Jaguar Xk8 -1997 rok.
Marek

Offline Tomasz.xkr

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Dach w Jaguarze Xk8
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2017, 00:31:48 am »
Witam.Żeby manualnie otworzyć lub zamknąć dach musisz spuścić ciśnienie w instalacji dachu.Zawór upustowy znajduje się na pompie,którą znajdziesz po prawej stronie bagażnika,wystarczy go przekręcić o 1-2 obroty.Żeby zaryglować dach w pozycji zamkniętej wyjmij okrągłą zaślepkę o średnicy 10-12 mm, na środku nad przednią szybą,wsuń w powstały otwór imbus 6 i zarygluj lub otwórz  dach.
Sprawdż bezpiecznik pompy/30A/ w puszce koło akumulatora,jeżeli jest spalony,wymień.Kilka razy otwórz i zamknij dach ręcznie,ten olej w układzie chyba żeluje i stawia zbyt duży opór.
W moim XKR,przy takiej awarii zmieniłem trzy razy bezpiecznik zanim wszystko ruszyło i chodzi już dwa lata.Niestety nie wiem jak ręcznie zamknąć tylne szyby.Było już takie pytanie na forum,ale odpowiedzi nie znalazłem.

Offline Witek12345

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Dach w Jaguarze Xk8
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2017, 09:28:28 am »
Sprawdz czy ten zawór w ogóle jest dokręcony,miałem taką sytuację,że z jakichś powodów nie był i oczywiście dach pewnego dnia stanął. O ile pamiętam imbus jest na wyposażeniu pompy. Brak możliwości zamykania tylnych szyb,tak w X100 jak i X150 jest faktycznie irytujący.