Autor Wątek: opuszczanie lusterka prawego podczas cofania  (Przeczytany 1883 razy)

Offline jagdds

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Daimler Double Six 1991, X350 2006
opuszczanie lusterka prawego podczas cofania
« dnia: Wrzesień 26, 2017, 15:10:06 pm »
Witam,
Mam pytanie jak w temacie. Jak zaprogramować by prawe lusterko się opuszczało przy wybraniu biegu wstecznego. Mam samochód już kilka lat. Wyłączyłem automatyczne składanie lusterek po zamknięciu auta, gdyż zimą na mrozie był z tym problem. Kilka razy zdarzyło się że po wybraniu wstecznego biegu opuścił lusterko, co było pomocne przy wyjeździe z garażu. Teraz od ponad roku nie opuszcza.
Jak to zaprogramować?
Sławek, jagdds
 jcpf-stanby

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: opuszczanie lusterka prawego podczas cofania
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2017, 08:31:52 am »
Skoro kiedyś opuszczało a teraz nie, to bardziej to wygląda na jakąś usterkę niż na brak zaprogramowania.
Przecież nie programowałeś "braku opuszczania".
Z drugiej strony nie bardzo ma się tam co popsuć, skoro regulacja lusterek działa.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: opuszczanie lusterka prawego podczas cofania
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2017, 13:15:31 pm »
Jak był odpinany akumulator to mógł zgubić polecenie. Programowanie raczej tylko serwisowka
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jagdds

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Daimler Double Six 1991, X350 2006
Odp: opuszczanie lusterka prawego podczas cofania
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2017, 17:00:05 pm »
Witam, akumulator był odpinany (wymieniany). Ale .. jak go kupiłem nie była uruchomiona taka funkcja. Wymieniłem akumulator i także nie miałem takiej funkcji. Pojawiła się na krótko (nie wiem dlaczego), po czym od długiego czasu ponownie jej nie mam (też nie wiem dlaczego zniknęła). Może jednak ustawienia? Czytałem fora innych marek z podobnych lat jak produkcja mojego samochodu:
cytat z forum VW z roku 2007" możesz samemu ustawić pozycję lusterka przy wrzuconym biegu wstecznym.
A mniej więcej wygląda to tak (przy najmniej u mnie)
1. ustawiam przełącznik żeby lusterko reagowało na bieg wsteczny (bo jak nie chcesz to nie musi reagować na wrzucenie wstecznego)
2. wrzucam wsteczny i w tym momencie mogę ustawić pozycję lusterka
3. ruszam do przodu (po jakiejś prędkości - chyba powyżej 10km/h) lusterko wraca do pozycji z przed wrzucenia wstecznego (czyli tej standardowej) którą mogę ustawiać jak mi się podoba."

U nie to nie działa. Może jest jakieś inne czary-mary?