Autor Wątek: problem z radiem (autorewers)  (Przeczytany 1374 razy)

Offline Korn141

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
problem z radiem (autorewers)
« dnia: Wrzesień 19, 2017, 08:58:45 am »
Witam, posiadam Jaguara x300, od niedawna mam problem z radiem. Do tej pory używałem kasety adaptera i wszystko było ok, od niedawna radio zaczęło przerzucać ze strony A na stronę B. Byłem pewien, że jest to wina samego adaptera ale włożyłem zwykłą kasetę i problem pojawił się ponownie.  Czy ktoś wie co może być przyczyną? Czy to jakiś bezpiecznik czy po prostu radio się zepsuło? Dodam, że od niedawna nie działa mi również gniazdo zapalniczki. Nie wiem czy ma to jakiś związek. Proszę o jakąś radę, czy da się to naprawić, czy jest to opłacalne, czy może lepiej szukać nowego radia

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: problem z radiem (autorewers)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2017, 17:30:28 pm »
Taki efekt daje brak detekcji obrotu rolek nawijania taśmy. Nie wiem jak wygląda mechanizm radia w Jagu, ale najpewniej sparciał/spadł pasek napędowy od silnika.
Może w niedzielę rozkręcę z ciekawości oryginalne radio, to przy okazji zrobię fotę co i jak.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Korn141

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: problem z radiem (autorewers)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2017, 10:07:47 am »
Byłbym bardzo wdzięczny.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: problem z radiem (autorewers)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2017, 05:42:52 am »
 truten23 w 100% masz racje / Jednak  nie wierze aby pasek walnął  . Nie wiem  jakiej gumy używał alpine  ale  nawet stare  radia  nie  miały walniętych pasków . Inaczej jest z niemieckimi   radiami tam  #1 to paski lecą.
   Jaguar  w starszych autach  wyposarzał   właścicieli w kit to czyszczeni a mechanizmu  kaset . Była to kaseta   tester  na ktora  wlwewło sien  alkohol z feronem ( dziwne zawsze myślałem ze freon to gaz)  i wszadzało sie ja do radia  i czysciła głowice i rolki .  Czasami  to tez nie dzałało i  taśma pzreskakiwała 1-2   stronę . wtedy naj;lepiej  zamienić   z innego radia mechanizm  kasetowy /
  Trochę  Jaguara radii  przebudowałem   i  dziwie sie ze jeszcze ludzie słuchają starych kaset .  Ja czasami tez słucham ale czy nie lepiej wywalić  kasetowca i wsadzić  wtyczkę na nowsze odbiorniki ?  .  Nie jestem za tym  bo co oryginał to oryginał, al e jest możliwość .
 
 
I love and hate Jaguars

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: problem z radiem (autorewers)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2017, 21:35:51 pm »
No dobra, radio które mam to Alpine.
Dostanie się do mechanizmu jest proste, zdejmujesz górny panel obudowy (jest na wcisk), widzisz mechanizm na wierzchu. Odkręcasz 4 śrubki i wyciągasz w górę.
Z tyłu mechanizmu masz 3 złote śrubki plus taki mały, błękitny plastikowy segerek. Jak się dobrze przyjrzysz, to zobaczysz na nim nacięcie, podważ  go ale uważa, one lubią odskakiwać jak pchły.
Podnosisz górę tego panelu i przesuwasz do góry i odchylasz. Masz wszystko na wierzchu.
Czerwoną długą strzałką masz zaznaczone elementy detekcji obrotów dioda  fotodioda IR oraz takie kółko z błyszczącą folią (nie ostre zdjęcie  ::) )
Druga strzałka pokazuje krańcówki, uważaj na nie podczas składania.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: problem z radiem (autorewers)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2017, 07:20:56 am »
 suprer  to co robisz czy znalazłeś problem ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2017, 08:59:56 am wysłana przez MicGin »
I love and hate Jaguars

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: problem z radiem (autorewers)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2017, 10:32:14 am »
Dzięki  :-V
To ostatnie pytanie chyba do autora? ;)
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<