Autor Wątek: Air Suspension Fault - 2004 XJR  (Przeczytany 2866 razy)

Offline piotrorlowski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 40
Air Suspension Fault - 2004 XJR
« dnia: Wrzesień 15, 2017, 16:25:31 pm »
Sporadycznie 1-2 razy w miesiącu wyskakuje mi błąd zawieszenia. Znika po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika. Dzieje się to zupełnie losowo. Czy takie symptomy są charakterystyczne dla jakiejś konkretnej usterki?
2004 XJR

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Air Suspension Fault - 2004 XJR
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2017, 18:19:33 pm »
prawdopodobnie kompresor nabije czasem za mało, ja mam tak od jakiś pięciu lat, auto nie opada, zawieszenie pracuje normalnie, co jakiś czas jednak wyskakuje ten błąd. W poprzednim też miałem podobnie tylko tam po pewnym czasie zdarzało się że zapałą się już czerwona kontrolka i auto miała problem żeby się podnieść po jakimś czasie wstawał i było ok. Wymieniłem kompresor i problem zniknął.

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Air Suspension Fault - 2004 XJR
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2017, 17:45:50 pm »
Miałem ostatnio to samo. Po podłączeniu pod komputer mechanik stwierdził błąd czujnika wysokości na jednym z  amortyzatorów. Został wymieniony, ale po ok 2 tygodniach ten sam komunikat. Krótko potem całkiem padł jeden amortyzator i jutro będę odbierał od mechanika.
W Altamirze w Warszawie mówili mi, że często przy takim komunikacie wymagany jest zestaw naprawczy do kompresora zawieszenia, ale to zależy jaki jest nr błędu więc tak czy inaczej będzie trzeba podłączyć pod komputer, bo jak widzisz przyczyn może być kilka.