Autor Wątek: Telefon  (Przeczytany 1192 razy)

Offline kuzek1997

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Telefon
« dnia: Sierpień 24, 2017, 18:29:47 pm »
Panowie czy można połączyc sie jakoś z jaguarem by rozmawiać na głośnikach ? przycisk w kierownicy jest ale w żaden sposób nie można sie połączyc.
jedyne rozwiązanie to transmiter bluetooth ?
Link do transmitera  http://allegro.pl/xiaomi-roidmi-2s-transmiter-bluetooth-ladowarka-fv-i6298343830.html

A jak to jest z Navi bo nie mam wgranej idzie gdzieś kupic na necie czy w salonie jaguara tylko dostane ? bo nigdzie nie znalazłem a wszystkich stron z jaguarami i rzeczami do nich nie znam :/
byłem gotowy pobrać z internetu ale ktoś mi powiedział że źle zgrana po włozeniu do napędu pali cały napęd lub czytnik więc zrezygnowałem.

Offline piotrorlowski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Telefon
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2017, 13:41:56 pm »
By móc korzystać z telefonu, musisz znaleźć na allegro lub ebayu moduł telefonu oraz moduł bluetooth, a także mikrofon, jeśli takowego nie posiadasz w swoim aucie. Mikrofon powinien znajdować się po lewej stronie od panelu w podsufitce, na którym masz oświetlenie kabiny, sterowanie szyberdachem i roletą. Moduł telefonu instalujesz w bagażniku, tam gdzie nawigacja, zmieniarka itd. Moduł bluetooth podłączasz do złączki, która znajduje się w tunelu środkowym za kratką z tylnymi nawiewami. Teoretycznie wszystko będzie przygotowane i powinno się dać to podłączyć bez większego problemu. U mnie tak było, ale nie gwarantuję, bo nie wiem jak to wygląda w innych wersjach. Poszczególne urządzenia w bagażniku muszą być wpięte w odpowiedniej kolejności. Gdyby brakowało ci jakiegoś światłowodu - znajdziesz je na allegro. Identyczny moduł telefonu jak i moduł bluetooth występowały w x-type i s-type, więc też pasują - to ten sam system. Z tego co się zorientowałem to występowały dwa moduły telefonu - jeden jest kompatybilny z bluetooth, drugi nie (podobno). Musisz znaleźć odpowiedni, ale z tym raczej nie ma problemu. Problem bywa z dostępnością modułu bluetooth, więc być może będziesz musiał poszukać na ebayu.
2004 XJR

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Telefon
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2017, 14:43:08 pm »
opisywałem w swoim jednym wątku całą procedurę instalacji , poszukaj na forum , masz tam podane wszystkie dane co potrzeba i gdzie tego szukać . moduł bt pasuje od s-typa czy x-typa , wielu gości sprzedających na allegro części do kotów nawet nie wie , że mają w swoich autach przeznaczonych do rozbiórki ten moduł , więc trzeba ich pytać czy mają w podłokietniku takie " pudełko " , wiem , że jeden z forumowiczów kupił go właśnie od takiego sprzedawcy za jakieś grosze ( poniżej 100 zł ) tak więc warto poszukać .
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007