Autor Wątek: Brak nawiewu. x350  (Przeczytany 1263 razy)

Filip

  • Gość
Brak nawiewu. x350
« dnia: Sierpień 21, 2017, 21:07:34 pm »
Mam taki kłopot:
Nie dalej jak przedwczoraj zaczął szwankować mi nawiew do wnętrza samochodu. W ogóle nie dmucha, czasami zaskoczy (czyli nie bezpiecznik?), gdy powyłączam i włączam nawiew, poklikam w guzik od klimy, ale reguły nie ma.. Zaobserwowałem też, że wiatrak który jest za chłodnicą, nie porusza się (nawet, gdy nawiew działa i jest włączona klima). Sama klimatyzacja daje zimno, bo jak się jedzie, to pęd powietrza "wciska" do kabiny lekki podmuch i czuć zimno, gdy przyłoży się dłoń do krateczek wylotowych. Jak się włączy obieg wewnętrzny, to nie czuć nic - siłą rzeczy.
Cóż to może być?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Brak nawiewu. x350
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2017, 23:03:34 pm »
Wstepnie stawiam na moduł sterujący ogrzewaniem/klima. Fajnie byloby zobaczyc czy wywalil jakis błąd w kompie.

Wentylator zaśmoże stać od powyzszego lub zjaral sie bezpiecznik/przekaznik/sam silniczek
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Filip

  • Gość
Odp: Brak nawiewu. x350
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2017, 00:55:56 am »
Dzięki. Dodam tylko, że ów wiatrak ani drgnie (próbowałem go poruszać), ale nie wiem czy to ma znaczenie.
Jeżeli moduł sterujący nawala albo się zepsuł, to klima chłodzi (bo jest chłodne powietrze, jak auto jest w ruchu), ale nie ma nawiewu - tak może być?
Pozdr

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Brak nawiewu. x350
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2017, 08:13:22 am »
Chlodne jest z pedu powietrza z dworu. Jak wentylator stoi to i klima sie nie włączy. Zaś co do wentylatora nadmuchu - tak może to byc wina panelu skoro raz dziala, raz nie ale nie musi.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Filip

  • Gość
Odp: Brak nawiewu. x350
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2017, 17:13:57 pm »
Dla pewności, czy mógłbyś zerknąć na schemat bezpieczników, który wstawiłem do podpiętego tematu?
F7, F16 bagażnik, F1, F28 kabina, F14, F35 komora silnika? Która to będzie pozycja?

Ile wentylatorów (oprócz tego znajdującego się za chłodnicą, od klimy) jest w komorze silnika? Wiesz jak jest z dostępem do nich? Przez komorę silnika właśnie, czy trzeba rozbierać coś w kabinie? Mam na myśli wentylatory, które wtłaczają powietrze do kabiny.

Sęk w tym, że zimno jest z pędu powietrza - owszem, ale jak się włączy przycisk od klimy, to powietrze staje się jeszcze chłodniejsze - tak jakby klima chłodziła..

Filip

  • Gość
Odp: Brak nawiewu. x350
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2017, 00:22:22 am »
Ok, to nie bezpieczniki. Mechanik podpiął komputer, a później wpiął się pod sterownik wentylatora nawiewu i to najprawdopodobniej on jest walnięty - nie przekazuje impulsu od panelu sterowania nawiewem do dmuchawy (wentylatorów).

Teraz pytanie i prośba o pomoc - czy mógłby ktoś wskazać na jakimś zdjęciu, który to sterownik? W google wyskakuje ich masa, a mechanik musiałby rozebrać coś po stronie pasażera, żeby się do tego dostać :(