Autor Wątek: Reparaturki tylnych błotników możliwe do zrobienia ! Potrzebna pomoc ~ 150zł/szt  (Przeczytany 5039 razy)

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Reparaturki są już w sprzedaży ! Dziekujemy koledze, który poświęcił swoj wysilek i pojechal zeskanowac auto. Rowniez troszke w tym mojej zaslugi, gdyz podjalem ten temat z ta firma, a nawet utargowalem 2 dyszki :)  a teraz koledzy korzystajcie ! http://allegro.pl/reperaturka-blotnika-tylnego-jaguar-s-type-99-07-i7207252515.html#thumb/2
GO HARD OR GO HOME...

Offline starygracik

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Witajcie koledzy. Brałem od tego gościa w zeszłym roku reperaturki progów. Były dobrze zrobione. Sam je wspawywałem. Teraz biorę reperaturki błotników, ale spawał będę dopiero w wakacje.  :D

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Ja właśnie zamówiłem 2 sztuki - za ok 2 tyg. ruda szmata z tyłu idzie do wycięcia :).
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
U mnie ruda ździra w kwietniu pójdzie się chrzanić :)
GO HARD OR GO HOME...

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Po zimie blacharze mają żniwa :) Jutro będę miał reperaturki - mam nadzieję, że będą pasować :P Miałbym dzisiaj ale chyba się pomylili przy pakowaniu i dostałem progi :) - bywa ale nic się nie dzieje bo jeszcze nie jest pilne.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
jak dostaniesz te reparaturki - proszę podeslij mi na priv fotki jak to się prezentuje :)
GO HARD OR GO HOME...

Offline Haenes90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Z ciekawości jaki koszt u was wymiany tych reperaturek z malowaniem? Bez ceny reperaturek oczywiści

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
qlimaxer - ok jutro podeślę.

Haenes90 - to często zależy od blacharza bo różnie liczą. Ja robię u kolegi w mojej wiosce i dwa lata temu robił mi inne auto i wziął ok. 150 zł od elementu za wspawanie  (a był dwa razy większy niż w S Type bo tutaj tył to już plastik) i ok. 300 zł za malowanie elementu. Nie jest drogi i robi wg mnie bardzo dobrze - ja nie narzekam i mój brat też u niego robił parę rzeczy i jest super.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
u mnie w Toruniu wstawienie 120zł od strony. Malowanie mam 250 za element, ale to też po znajomościach.
GO HARD OR GO HOME...

Offline patryk5250

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Reparaturki tylnych błotników możliwe do zrobienia ! Potrzebna pomoc ~ 150zł/szt
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 03, 2018, 12:26:59 pm »
Ktoś brał już to ? Pasują czy raczej słabo to wypada ?
Było; Audi A6 C5 2.4 V6, MB W220 4.0 V8 CDI
Jest: Jaguar S-Type 4.0 V8

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Reparaturki tylnych błotników możliwe do zrobienia ! Potrzebna pomoc ~ 150zł/szt
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 03, 2018, 21:33:44 pm »
Ja miałem robione w tym roku na wiosnę - niestety elementy słabo wykonane ponieważ nie robili na nie formy w prasie tylko wg mnie wyklepane na kolanie. Podejrzewam, że to kwestia kosztów bo przygotowanie formy do prasy trochę kosztuje, a za dużo pewnie ich nie sprzedadzą. Wykończenie rantu od wewnątrz bardzo nierówne klepane byle jak i co najgorsze uwypuklenie jest nieco zmniejszone względem oryginału i tego nie da się ze szpachli dorobić przez co tył jest trochę płaski. Niestety również krawędzie dolna z górną (czyli przy progu i zderzaku) nie pasują do siebie. Blacharz musiał to ciąć wstawiać kliny żeby pasowało. Ogólnie wyszło nieźle ale trochę się z tym namęczył - najgorsze jest to, że nie pasowały, a wymiar był brany z mojego samochodu :P Nie chciało mi się tego reklamować bo auto już było pocięte i zależało mi na czasie - mam bardzo dobrego blacharza więc sobie jakoś z tym poradził ale pewnych niedoróbek nie dało się skorygować.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline ziwoj

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Kocham to forum
Odp: Reparaturki tylnych błotników możliwe do zrobienia ! Potrzebna pomoc ~ 150zł/szt
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 03, 2018, 21:35:53 pm »
Witam ja zakupiłem reperaturki progów i błotników , progowe reperaturki nie pasują wcale jakby były do innego auta ale udało się je dostosować aby to jakoś trzymało się całości poza tym są całkowicie zakryte więc nie muszą najlepiej wyglądać, najważniejsze że w końcu mogę normalnie kocura podnieść i nie kombinować ,oryginalne wzmocnienie w moim kocie zgniło totalnie a progi nie istniały ,w miejsce wzmocnienia wstawiłem 3 milimetrową blachę co już mu raczej wystarczy dożywotnio .
Co do błotników to tu jest już ok i wszystko względnie pasuje ja swoje trochę przyciąłem , nie mam w tych sprawach doświadczenia migomat kupiłem rok temu i jest to moja druga taka naprawa .
S-Type 2.5 v6 automat 2002r. lift

Offline patryk5250

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Reparaturki tylnych błotników możliwe do zrobienia ! Potrzebna pomoc ~ 150zł/szt
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 03, 2018, 21:39:25 pm »
Ok. Czyli chyba gra nie warta świeczki i lepiej dać blacharzowi niech kombinuję tym bardziej że chce go trochę z tyłu poszerzyć.  Dzięki za odpowiedź .
Było; Audi A6 C5 2.4 V6, MB W220 4.0 V8 CDI
Jest: Jaguar S-Type 4.0 V8

Offline edi_roza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: Reparaturki tylnych błotników możliwe do zrobienia ! Potrzebna pomoc ~ 150zł/szt
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 05, 2018, 09:02:50 am »
Mam u siebie do zrobienia błotniki tylne z obu stron. Nie ma jeszcze jakiejś tragedii ale w 3 miejscach już wychodzi rudzielec, błotniki były już lepione przez kogoś wstecz więc nie wiem do tam dokładnie siedzi. Chciałbym u siebie to naprawić porządnie tj. z wycięciem w wspawaniem nowych ale skoro z tej firmy średnio pasują i trzeba rzeźbić to już mi się to średnio podoba. Znalazłem na ebay`u taką oto ofertę:

https://www.ebay.co.uk/itm/HQ-JAGUAR-S-TYPE-CCX-99-07-REPAIR-PANEL-REAR-WHEEL-ARCH-WING-SET-OF-2-/273107014538

Czy ktoś się orientuje może jakiej jakości są te lub czy firma jest jakoś powiązana z bolmą?

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Reparaturki tylnych błotników możliwe do zrobienia ! Potrzebna pomoc ~ 150zł/szt
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 05, 2018, 15:11:14 pm »
Zdjęcia żywcem z aukcji naszego rodzimego producenta, cena to jakaś kpina i zobacz miejsce wysyłki - Wrocław :)
Ktoś ewidentnie szuka łosia bo Bolma sprzedaje po 130zł sztuka. Nie są takie tragiczne mimo tego, że trochę im nie wyszły. Myślę, że wyszli z założenia, że dużo tego nie sprzedadzą. Ogarnięty blacharz coś z tego zrobi, a zawsze to zdrowa blacha.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001